קורונה ביישוב בשומרון: בני משפחה חלו, אירועי פורים בוטלו

ארבעה מבני משפחתו של עובד מד"א שנדבק בנגיף, תושבי היישוב עינב בשומרון, נדבקו אף הם ומאושפזים בבידוד. כמאה תושבים נכנסו לבידוד מונע, ואירועי פורים ביישוב בוטלו. ראש מועצת שומרון: "פועלים יד ביד לצד משרד הבריאות והנהגת הישוב"

יהונתן קליין, חדשות כיפה 10/03/20 08:57 יד באדר התשפ

קורונה ביישוב בשומרון: בני משפחה חלו, אירועי פורים בוטלו
ארכיון, צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אתמול נבדקו בני משפחתו (אשתו וילדיו) של עובד מד"א שחלה בקורונה. ארבעה מהם, מלבד בתו, אובחנו כחולים בנגיף, והועברו לטיפול בתנאי בידוד בתל השומר. המשפחה מתגוררת בישוב עינב בשומרון, ואם המשפחה היא מטפלת במעון בישוב. 

משרד הבריאות מחמיר את ההנחיות - 50 חולי קורונה בישראל

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, כינס במהלך הלילה ישיבת חירום בישוב עם הצוות המקצועי של המועצה והנהגת הישוב לבחינת ההשלכות. במהלך ישיבת החירום שוחח דגן עם סגן מנהל שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות אודי קמינר. 
בתיאום עם משרד הבריאות יצא הבוקר מכתב לתושבים המסביר את המצב המורכב ומבקש ממי שהיה במגע עם בני  המשפחה, כולל כל כיתת המעון הכוללת כ 33  פעוטות וכלל המטפלות להיכנס לבידוד.  משרד הבריאות ביקש לדעת מי מהישוב שהה בחו"ל לפני ה 20.2 כדי לזהות את מקור ההדבקה. 

עד לרגע זה נכנסו כמאה מבני הישוב לבידוד והמספר צפוי לעלות. הוחלט בהתייעצות עם רב הישוב לבטל את כל אירועי פורים בישוב, אולם לאפשר לשאר המוסדות לפעול כרגיל. "אנחנו מצויים במצב מורכב, ועדין וימים קשים עוד לפנינו", אמר דגן: "אנחנו פועלים יד ביד לצד משרד הבריאות והנהגת הישוב, בכדי לפעול מצד אחד למען בריאות הקהילה ומהצד השני תוך התחשבות במרקם החיים של הבריאים וסיוע למבודדים".

יו"ר הישוב חיים וויס: "היישוב ענב מתמודד מאז יום ראשון בערב עם אירוע חירום משמעותי מאוד, כאשר מספר בני משפחה מקהילתנו אובחנו כנשאים של נגיף הקורונה. 
עם קבלת האבחון נפתח חמ"ל חירום הכולל צוותים מקצועיים של היישוב יחד עם מועצה אזורית שומרון.  היישוב ענב ידוע בחוסנו הקהילתי וביכולתו להתמודד עם אירועים מורכבים. אנו מאמינים שגם באירוע זה נדע להתמודד באופן מיטבי. אנו עושים ככל שביכולתנו לתת את המענה הטוב ביותר עבור התושבים תוך הקפדה על כלל ההנחיות של גורמי המקצוע. פורים שמח ובשורות טובות".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר