מנכ"ל משרד החינוך: מתכוננים לשיבוש משמעותי יותר של שגרת הלימודים

באגרת שהוציא מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, מזהיר מפני העתיד לבוא ואומר כי המשרד מוכן: "הנחת העבודה שלנו היא שהמצב יוחמר והמערכה תחריף, לרבות שיבוש משמעותי יותר של שגרת הלימודים, וגם לכך אנו מכינים את עצמנו"

חדשות כיפה 09/03/20 09:36 יג באדר התשפ

מנכ"ל משרד החינוך: מתכוננים לשיבוש משמעותי יותר של שגרת הלימודים
השר פרץ עם מנכ"ל משרדו, צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, הוציא אגרת לאנשי החינוך והתייחס למגפת הקורונה וכיצד היא משפיעה על מערכת החינוך. אבואב מתייחס לסכנה הלאומית והעולמית ואומר: "בימים ובשעות האחרונות אנו עדים להתפרצות נגיף הקורונה בישראל. התנועה האנושית הסואנת על פני הגלובוס האיצה את מפת ההתפשטות של הנגיף לכל קצוות תבל וגם אל תוך ישראל, ובכך הציבה לנו אתגר כביר עמו אנו נאלצים להתמודד. יש מעט שעות בחיי אומה, בהן נעשית שליחותנו החינוכית משנית למשימה לאומית העולה עליה בחשיבותה. השעה הזו היא השעה. מניעה או דחייה של התפרצות הנגיף היא המשימה הלאומית החשובה ביותר העומדת כרגע לפנינו, ולמען השגת המטרה הזו נרתמות כל המערכות, כולל מערכת החינוך".

הקורונה מתפשטת: מספר החולים מזנק - צפויות הגבלות נוספות

אבואב מסביר כיצד מערכת החינוך במדינת ישראל נערכת לדברים ומנסה להרגיע מהעתיד לבוא: "עלינו לזכור שבכל יום שעובר מבינה האנושות את הנגיף טוב יותר, ומתקדמת צעד נוסף במאבק בו עד להשתלטות עליו. על כן חשיבות כל יתר המשימות, כולל לימודים כסדרם, משנית למאמץ העיקרי של עיכוב ההדבקה ההמונית בישראל. 

"הודות להיערכות מוקדמת רצינית ומחמירה, ישראל היא כרגע אחת המדינות המאורגנות בעולם מבחינת השליטה בנגיף. על כן, נכון לעת הזאת, האתגר המרכזי עמו אנו במערכת החינוך מתמודדים, הוא שמירת שגרת הלימודים תוך הקטנת חשיפה אפשרית לנגיף במוסדות החינוך למינימום האפשרי ושמירת הקשר מול אנשי הצוותים החינוכיים והתלמידים וילדי הגן שהוכנסו לבידוד בית. 
אנו מנהלים מעקב רצוף אחר מי שמוכנס לבידוד בית ותופרים תוך כדי תנועה חליפות ייעודיות ללמידה מרחוק, שיצמצמו את הנזק שבהפסד הלימודים. ואולם, בהיותנו אנשים מעשיים, הנחת העבודה שלנו היא שהמצב יוחמר והמערכה תחריף, לרבות שיבוש משמעותי יותר של שגרת הלימודים, וגם לכך אנו מכינים את עצמנו. כולי תקווה שלא נגיע לשם. אבל אם נגיע, נבין כולנו את גודל השעה ונדע להקטין את הנזק למהלך הלמידה עד למינימום האפשרי.

אנו, במטה משרד החינוך, מכינים את המערכת להתמודדות עם כל התרחישים האפשריים ומקווים לטוב. תתפתח המערכה כפי שתתפתח, אני סומך עליכם ובוטח בכם שבעזרת המקצועיות, האחריות והמסירות שלכם, נדע לעמוד באתגר על הצד הטוב ביותר שניתן."
 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר