לקראת פורים: אזהרת משרד הכלכלה מתחפושות שאינן תקינות

לקראת פורים: משרד הכלכלה מזהיר את ציבור הצרכנים משימוש בתחפושות ואביזרים לפורים שאינם עומדים בתקן

חדשות כיפה 02/03/20 13:09 ו באדר התשפ

לקראת פורים: אזהרת משרד הכלכלה מתחפושות שאינן תקינות
תחפושות, צילום: דוברות

במסגרת פעילויות פיקוח יזומות שעורך הממונה על התקינה לקראת חג פורים, בכדי לאתר בשוק מוצרים שאינם עומדים בדרישות התקן הרשמי החל עליהם ובכך מסכנים את המשתמשים בהם, נמצאו מוצרים ברמת סיכון חמורה. בבדיקות שנערכו, באמצעות מעבדה מאושרת, נמצא כי המוצרים המופיעים מטה אינם עומדים בדרישות התקן הישראלי הרשמי החל עליהם:

כתר – חלק מסט תחפושת "סוכריה" – (יתר הסט - בגד גוף וחצאית נמצאו בהתאמה לדרישות התקן). סימון על גבי התווית המוצמדת לכתר: ברקוד: 7290110332181 יבואן: "ווין – מגוון מנצח בע"מ". ארץ ייצור : סין .סוג סיכון: סכנת חנק עקב היפרדות חלקים קטנים וסיכון כימי עקב נדידת מתכות כבדות.

תחפושת "אלמו"- סימון על גבי אריזת התחפושת: ברקוד: 7297524003249. יבואן: "עולם הצעצוע בע"מ". ארץ ייצור: סין, יצרן: YIWU HOPEFUL.CO.LTD. סוג סיכון:  סכנת חנק – כתוצאה מחומר המילוי, היכול לצאת בקלות מכובע התחפושת על ידי הפעוט ולהכניסו לפיו.

תחפושת "גמד קטנטנים"- (המוצר ניטל בקניה אינטרנטית) סימון על גבי אריזת התחפושת: ברקוד: 032692003410. ארץ ייצור: סין, DISGUISE. "אפקט שיווק". סוג סיכון: סכנת דליקות – חריגה בקצב התפשטות להבה, סכנת חנק עקב היפרדות חלקים קטנים (כפתורים).

תחפושת "טלטביז". המוצר ניטל בקניה אינטרנטית. סימון על גבי אריזת התחפושת: ברקוד: 032692154211. ארץ ייצור: סין, DISGUISE. "אפקט שווק". סוג סיכון: סיכון כימי – תכולת פתאלאטים (כימיקלים מסוכנים) במדבקה האפורה על הטקסטיל חורגת מדרישות התקן. סכנה לפגיעה פיזית עקב היווצרות לולאות בחבלים המחוברים לכובע התחפושת.

יעקב וכטל, הממונה על התקינה מדגיש: "על פי חוק התקנים, חלה החובה על כל יצרן / יבואן / משווק / ספק / מוכר לעמוד בהוראות התקן הרשמי על כל התחפושות, הצעצועים ואביזרי הפורים המיועדים לשימוש ילדים. מינהל התקינה במשרד הכלכלה מבצע בדיקות יזומות בשווקים ומי שנמצא כי אינו עומד בהוראות התקן הרשמי צפוי לסנקציות הן במישור המנהלי והן במישור הפלילי".

הציבור מתבקש להודיע למינהל התקינה על כל מקרה של הימצאות המוצרים הללו במכירה, באחת מדרכי יצירת הקשר: דוא"ל: tkina@economy.gov.il טלפון: 074-7502300

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר