מפקד תחנת קריית מלאכי הודח מתפקידו בעקבות גזענות השוטרים כלפי יוצאי אתיופיה

בעקבות פרסום התכתבויות ווטסאפ בין שוטרי התחנה, בהן אמירות פוגעניות וגזעניות כלפי עצור יוצא אתיופיה, הוחלט להדיח את סגן ניצב שי מזרחי, מנהל תחנת המשטרה בקריית גת. המשטרה: "מקרים אלו אינם מאפיינים את התנהלות קציני ושוטרי משטרת ישראל"

גלעד ארליך, חדשות כיפה 02/03/20 11:11 ו באדר התשפ

מפקד תחנת קריית מלאכי הודח מתפקידו בעקבות גזענות השוטרים כלפי יוצאי אתיופיה
מחאת המגזר האתיופי , צילום: פלאש 90, תומר נויברג

לאור הממצאים שעלו בדוח הקצין שמונה לבדיקת האירועים הקשורים להתנהלות חוקרים וקצינים בתחנה, באשר ליחס כלפי צעיר אתיופי שנעצר. סגן ניצב שי מזרחי, מפקד תחנת קריית מלאכי, הודח אתמול (א') מתפקידו וסיים את דרכו בתחנה. 

מהמשטרה נמסר כי "בעקבות תחקיר הגזענות במשטרה ובדיקה מקיפה בדבר נורמות ההתנהלות בתחנת קרית מלאכי כולה, לרבות דרגי פיקוד התחנה, הודח מפקד התחנה בשל ליקויים בהתנהלותו". במשטרה ציינו כי "מקרים אלו אינם מאפיינים את התנהלות קציני ושוטרי משטרת ישראל שהנם שוטרים מקצועיים וערכיים". עניינו של מזרחי יועבר כעת לטיפול מפקד מחוז הדרום במשטרה, ניצב יורם סופר שיחליט על המשך דרכו בארגון. 

נזכיר כי מדובר בפרסום התכתבויות ווטסאפ בין שוטרי התחנה, בהן אמירות בוטות, פוגעניות, גזעניות ומזלזלות כלפי יוצאי אתיופיה, שנחשפו ב"כאן 11".  במקרה המדובר הובא צעיר בן הקהילה האתיופית כשהוא אזוק ומדמם אל תחנת המשטרה בעיר. עם הגעתו,  הורה לב, קצין החקירות, לאחד משוטריו להזמין ניידת מד"א עבור השוטר שנפצע אף הוא בתקרית, אולם את הצעיר הפצוע כינה בכינויי גנאי, בעת הזמנת הניידת. 

עוד נחשף כי על רקע תמונותיו של הצעיר המדמם כתבה חוקרת בשם אור כי  הפצוע "נראה מדהים",  והוסיפה  שלושה אימוג'ים מחייכים עם לבבות בעיניים. על כך השיב קצין החקירות: "כן, צבעוני כזה". לאחר מכן נשלחה תמונה נוספת של הצעיר, או אז כתבה החוקרת אור: "אוו צלקת מהמשטרה לכל החיים", והוסיפה פרצוף מחייך. על כך השיב חוקר נוסף: "אכל הרבה כביש וגז פלפל". לאחר מכן ביקש קצין החקירות תמונה נוספת של הצעיר הפצוע, מה שהוביל את אור החוקרת לשאול אותו: "רוצה לתלות במשרד למקרה שתתגעגע?". החוקר כתב בתגובה כי העצור "לא מוכן להצטלם, בחור ביישן", ואילו קצין החקירות הוסיף: "צנוע".

 

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר