סגור

יועז הנדל לכיפה: "איפה כתוב בי"ג עיקרים שנתניהו צריך להיות ראש ממשלה?"

יועז הנדל בראיון לכיפה, יוצא נגד השרה רגב: "מירי רגב- פרזנטורית של שנאת חינם". על ימינה: "בימינה אומרים כי אם תצביע להם הצבעת נתניהו, אז יצביעו כבר למקור". על ליצמן: "אני מעדיף שמאלני שסוחב איתי אלונקה מאדם לא ציוני".

אלעד הומינר, חדשות כיפה
ה באדר התשפ
,
01 במרץ, 2020 18:10

צילום: כיפה

חבר הכנסת יועז הנדל התראיין לכיפה ויוצא נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שלטענתו צריך לעסוק במשפט ולא בממשלה. על מירי רגב הוא טוען כי היא משסה את הציבור. מבחינתו ימינה וליכוד זה היינו הך. וקורא לציונות הדתית להיות ממלכתיים יותר ולבחור לפי הערכים הללו. 

מה מצבכם באמת בציונות הדתית אחרי העליות והמורדות שהיו לכם בקמפיין?

"קשה להגיד מה הציונות הדתית באמת חושבת, כידוע הציונות הדתית היא לא דבר אחד. לא רק הציונות הדתית הבורגנית או הלייטים מצביעים לנו, בדקנו גם בישובים הכי כבדים בשומרון, קיבלנו עשרה אחוזים ביהודה ושומרון. יש לנו מצביעים גם ביישובים פר אקסלנס לא מעורבים, אלא של דתיים בלבד. אנו מקבלים רק משם חצי מנדט, וזה בלי דתיי הערים. הסיפור כאן הוא ערכי, הציונות הדתית מחונכת לממלכתיות, למלחמה בשחיתות, הסתמכות על נתן אשל, אישה כמו מירי רגב - פרזנטורית של שנאת חינם. בהתנתקות היא קראה לתושבים 'ברברים'. אז כשכוללים את כל אלה יחד, לא נראה לי שיש דתי שירצה להצביע לרגב או לנתניהו בלי איזו צביטה בלב".

יש כאלה שיגידו שהכל נכון, אבל לא בגלל זה אפסיק להצביע ליכוד. 

"נכון, יש כאלה שרוצים להצביע למי שיבטיח להם את ארץ ישראל השלמה, אבל כשמעמידים אותם מול העובדות, זה לא קורה, הוא דוחה אותם שוב ושוב כל מערכת בחירות. נכון שהחלק הארי בציונות הדתית עדיין מצביע ימינה או ליכוד, אך עדיין יש אחוז לא קטן שלא יצביע לליכוד או לימינה שתומכת בליכוד. ימינה הצהירה בסבבי הבחירות שלה שאם תצביעו להם בעצם הצבעתם נתניהו. ואם זה כך אז המצביע הממוצע יגיד, אם זה ככה אז אצביע כבר למקור. אנחנו האלטרנטיבה היחידה שיש לליכוד".

למפלגה שלכם מצביעים גם אנשי שמאל. לא לכולם נוח עם מגוון הדעות הרחב אצלכם.

"כל מפלגה גדולה מורכבת מכמה סוגים של מצביעים, אבל השאלה הסופית היא בסוף עם מי אתה סוחב את האלונקה בצבא. בצבא יהיה אתך גם שמאלני שיסחב אתך את האלונקה, ואצל ליצמן עם כל הכבוד אליו, הוא לא ציוני. השותף הטבעי שלי הוא מי שישרת איתי".

נתניהו אמר הבוקר שיברקן הוא לא האחרון שיערוק לליכוד, למי הוא התכוון?

"אצל נתניהו מי שלא ימין הוא בוגד, הביקורת שלי כלפיו הייתה עוד לפני שנכנסתי לפוליטיקה ואמרתי שמדובר באדם משסה. הוא לא ממלכתי הוא הופך את בני ביתו לבני מלוכה, הוא תוקף את המשטרה, שב"כ ואת השופטים. הימין של כחול לבן הרבה יותר נוקשה מזה של נתניהו, אין דרך אחרת להגיד את זה מאשר שנתניהו פשוט מבלף. הוא מבלף למצביעיו, אמר שישיגו 61 מנדטים, אמר כבר לפני חודש שיחיל ריבונות, אני אעלה את בני הפלשמורה, כל ההבטחות שלו באוויר. הוא ממשיך להבטיח מתוך אמונה, שלא ברור לי מאיפה היא באה, שהמצביעים שלו לא חכמים. זה זלזול בבוחרים שלו, וזה לא ילך לו".

האם תלכו עם נתניהו לממשלת אחדות? יש סיכוי שעוד תשתפו איתו פעולה?

"השאלה היא אם נתניהו ילך לבית משפט, נתניהו אמר בעצמו עוד כשביקש חסינות שהוא 'לא יכול להיות ראש ממשלה ולהיות בבית משפט'. גם אני חושב שהוא לא יכול לתפקד כראש ממשלה ובבית משפט, לכן תוציא את נתניהו ותהיה ממשלת אחדות ציונית בריאה. איפה כתוב בי"ג עיקרים שנתניהו צריך להיות ראש ממשלה? צריך למצוא פתרון מקורי".

הנדל ממשיך במסר לבוחרים: "אני קורא לציונות הדתית לחזור הביתה, לא דווקא פוליטי אלא לערכים לממלכתיות, את הראייה במוסדות המדינה כחלק מאיתנו ולא כאויב, את ההבנה שהם זה אנחנו. אנשים שמפלגים את ישראל הם מסוכנים, פוסט ציונות היא מסוכנת. מנהיגות צריכה לשמש דוגמה אישית ולא להיות בבית משפט, כשאתה מבין את כל אלה אתה יודע איפה הבית שלך".           

01.03.2020

1. הנדל (יחיאל)

נכון לא כתוב
אבל יש שולחן ערוך חמישי
ושם כתוב איפה כתוב שיש לבחור
ברביעיית עבריינים כולם חוסים תחת צווי הגנה
חיסיון. חבורת חסמבה
ושם כתוב אשר יורוך.
ולא לצאת בריש גלי נגד התורה. ולהיתממם.
זכותך לבחור במי שאתה רוצה. לדעתך.
אבל את האמת לא תוכל לסלף.
על מה עזבו תורתי. מלכים א פרק יח פסוק כא - ויגש אליהו אל־כל־העם ויאמר עד־מתי אתם פסחים על־שתי הסעפים אם־ה' האלהים לכו אחריו ואם־הבעל לכו אחריו ולא־ענו העם אתו דבר:

דווח על תגובה לא ראויה
01.03.2020

2. זהו שהשמאל של היום כבר לא יסחוב איתך אלונקה (שמואל)

הם לאט לאט חותרים תחת מדינת ישראל כמדינת העם היהודי. בטח נרצ אבל גם העבודה ואפילו מחבריך לכחול לבן. זה תהליך איטי אבל קורה מתחת לפני השטח. השמאל במהותו (מאז ימיו הראשונים וגם בגרסתו הקומוניסטית) חותר תחת מושג הלאום. בדור הבא מעט מאוד יסחבו אלונקות מביניהם ויהו ביניהם לא מעט בוגדים ומרגלים (כמו ואנונו) בשם השוויון והדמוקרטיה אלילי העולם החדש (שהצדק כלל לא מעניין אותם)

דווח על תגובה לא ראויה
01.03.2020

3. כשהתקשורת משסה מולו כבר עשרות שנים (נתנאל)

מותר לנתניהו להגיב חזרה. ואף רחמנא ליצלן לנצח. אנשי השמאל האלה פשוט חסרי מודעות עצמית. רק זה יכול להסביר שהם לא רואים את הדבשת (אולי נאמר הר האוורסט) שעל גבם.

דווח על תגובה לא ראויה
01.03.2020

4. שכחתם לספר לנו באיזו מפלגה הוא (הנדל חזור הביתה)

ח"כ הנדל היקר, אנא הקשב לקול המצפון שלך.
האם באמת אתה מרגיש נח להיות עלה תאנה במפלגה שחרטה על דיגלה את הרס חומות הדת?
את פירוק שמירת השבת שהיא מעשרת הדיברות?
את פירוק הנישואין והגירושין לפי ההלכה ובעצם פיצול העם היהודי לצמיתות לעם יהודי של החרדים והחרד"לים ועם מתבולל של דת חדשה אנטישמית של קוזאקים מיבוא אישי, והכל בחסות גנץ שתומך בזה?
ומה לגבי הכותל, האם באמת מתאים לך ונח לך להקים שם טמפל רפורמי שבו נוהגים להכניס ספרי תורה לתוך הגוף, לשחק איתם משחקי תופסת, ולסחוב אותם כמו ירקות מהשוק, ולהנהיג טקסים שעוברים על עשרת הדיברות? האם אתה חי בשלום עם כל זה?
אז נכון שבכחול לבן יש כינויים מכובסים לכל זה. אבל אתה, המצפון שלך כאדם חובש כיפה, האם באמת אתה חי בשלום עם כל זה?
ומה אומר על כך המצפון שלך, על כך שאתה שותף בהרס החלום של הרב קוק על הקודש שמוכרח לשוב על כנו: "הקודש מוכרח לשוב על כנו בתנועה הלאומית והציונית שלנו, כי רק עמו מקור חיים" - והנה אתה שותף במפלגה שבדיוק מנסה לפרק את כל זה ולעשות שידור חוזר של ראשית תקופת הנצרות עם הדת החדשה שלפיד חבר בה, הדת הרפורמית?
בקיצור, חזור בך וחזור הביתה. ויפה שעה אחת קודם.

דווח על תגובה לא ראויה
01.03.2020

5. ההולך בתל"ם (רמת גני)

הנדל הוא הדוגמה לאיזון פוליטי בריא: מצד אחד הוא חונך על ערכי השמרנות של הציונות הדתית, ברוח "עם ישראל ארץ ישראל תורת ישראל", ומצד שני ליברליות וממלכתיות נוסח המפד"ל. כשימינה לא מראה שום סימן לשינוי ברבנות הראשית שסוף סוף תאפשר רב ראשי מהציונות הדתית, ומפגינה זלזול בטוהר המידות, אז התשובה היא בחירה בהנדל, בתל"ם ובכחול לבן.

דווח על תגובה לא ראויה
01.03.2020

6. יועז הנדל-אם אתה יודע על י"ג העקרים אתה גם צריך לדעת שמי שמעלה ומוריד מנהיגים ומלכים הוא בורא העולם בלבד! (גימי-יהודי מיהודה)

דווח על תגובה לא ראויה
01.03.2020

7. כתוב בי"ג עיקרים זאת התורה לא תהיה מוחלפת (תשובה להנדל)

וגנץ ראש המפלגה שלך כותב במצע שלו שהוא רוצה לבנות בכותל טמפל לרפורמים המסריחים שהמציאו "ברית חדשה" נוצרית ב' ומנהגם הטמא להכניס את ספר התורה לשרותים ולתוך הגוף של הנשים הרפורמיות. והמפלגה שלך תומכת בפשע הזה וקוראת לזה "מתווה הכותל". אז די להיתמם. ועוד לא דיברנו על חילולי שבת ועל הרס הקדושה של המשפחה היהודית ועל כל יתר הפשעים שהמפלגה שלך מעודדת.

דווח על תגובה לא ראויה
01.03.2020

8. זה לא כתוב בי"ג עיקרים (מגביים אחרים הזכירו מה כן כתוב הי"ג עיקרים ובעשרת הדיברות) אבל כן כתוב בעיקרי הדמוקרטיה ושלטון החוק (דמוקרטיה - העם בוחר את נציגיו, וביבי נבחר כמועמד הליכוד (גנץ)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ההפגנה בירושלים אמש צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ההפגנות נגד נתניהו: 16 נעצרו

קרא עוד