ראש המוסד לשעבר: "לא ברור לי מה ממשלת ישראל רוצה"

לאחר שפורסם כי חתם על מכתב בוגרי היחידות המובחרות נגד נתניהו, יוצא ראש המוסד לשעבר, תמיד פרדו, במתקפה חריפה על מדיניות הממשלה

גלעד ארליך, חדשות כיפה
ב באדר התשפ
,
27 בפברואר, 2020 8:40
תמיד פרדו

תמיד פרדוצילום: David Vaaknin/POOL/FLASH90

על רקע פרסום מכתב יוצאי סיירת מטכ"ל ושייטת 13 כנגד הטלת הרכבת הממשלה על נתניהו כאשר הוא תחת כתב אישום. מתראיין הבוקר ב"כאן" ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו, מחותמי המכתב,  ותוקף את מדיניות הממשלה. בדבריו התייחס למדיניות מול רצועת עזה, וקבע: "אני לא מבין את האסטרטגיה בכלל. אנחנו מדברים על 13 סבבים, עם הרבה רקטות וסבל לתושבי העוטף. לא ברור לי מה ממשלת ישראל רוצה". לדברי פרדו, היכולת המבצעית של החמאס והג'יהאד מתעצמת עם כל סבב לחימה.

על הסרטון של פינוי גופת מחבל בדחפור מגבול עזה, אמר פרדו: "כשראיתי את הסרטון הרגשתי לא נוח. לגיטימי לקחת גופות, אבל באיזו צורה? הייתה פה שגיאה טקטית בשטח. בצורה שזה בוצע הנזק גדול מהתועלת. הייתי זועם אם הייתי רואה מישהו מעז לעשות דבר כזה לחייל צה"ל"

על שבירת המדיניות, בכל הנוגע לתקיפות ישראל בסוריה, אמר פרדו: "זה גורם לצד השני לרצות להגיב. אין בזה הרתעה. מי שחוטף - יודע טוב מאוד ממי הוא חטף. התרברבות ושחרור פרסומים מהסוג הזה בעיני הם פגיעה בביטחון"

פרדו גם התייחס למצבו המשפטי של ראש הממשלה, "כל רה"מ ולא משנה מי, שנאשם באשמה כזו חמורה, צריך לפנות את כסאו. אם יצא זכאי שיחזור לתפקיד. בכל מערכת שאני מכיר, אם היו רק חשדות כאלה על מישהו, שלא לדבר על כתב אישום, הוא היה מושעה מתפקידו באותו היום"

פרדו אף יצא נגד התבטאויותיו של נתניהו ביחס למגזר הערבי, "הם מהווים 20% מתושבי ישראל. לא הייתי רוצה לראות שבארה"ב יאמרו ליהודים שהם לא ראויים לשרת בממשל בגלל דתם". אך למרות זאת טען כי המפלגות הערביות אינן יכולות להיות חלק מהקואליציה. 

27.02.2020

1. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!! (מאיר - עברי אנכי)

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

2. "בכל מערכת שאני מכיר, אם היו רק חשדות כאלה על מישהו, שלא לדבר על כתב אישום, הוא היה מושעה מתפקידו באותו היום" (וזרקנו את חזקת החפות מחוץ לחלון... במערכת כזו, אפשר לעשות חי)

דווח על תגובה לא ראויה
01.03.2020

3. כחול לבן יקימו ממשלה עם המשותפת!!!!!!!!!!!!!!!! (מיה)

צאו להצביע לגוש הימין!!!!!!! כל קול קובע. מצביעים רק למפלגות שעוברות את אחוז החסימה. שלא נתעורר בבוקר לממשלת לפיד –אחמד טיבי שתעקור אלפי יהודים מבתיהם ותהיה כבולה בידי היבה יזבק!!!!!!!!!!! עמיר פרץ ועופר שלח הודו בראיון שסיכמו עם גנץ על הקמת ממשלת מיעוט בתמיכת המשותפת!!!!!!!!

כחול לבן=שמאל. להלן פירוט חלקי ע"מ לקצר: בני גנץ- אמר לידיעות אחרונות שההתנתקות היתה טובה. יאיר לפיד (בראיון לעמית סגל) "צריך לפנות 80-90 אלף מתנחלים, המפלגה הקודמת של ניסנקורן היתה מפלגת העבודה (ויקיפדיה), מיקי חיימוביץ' הייתה קצינה בצה"ל בפינוי ימית (ויקיפדיה) ואמרה ל"ויינט" שאפשר לפנות התנחלויות בהסכמים. עופר שלח "תומכים בשתי מדינות (ראיון לרינה מצליח), הכיבוש משחית (ראיון ל'הארץ'), "נקים ממשלה בתמיכת המשותפת כמו רבין בזמנו" ("חדשות רוטר"). יעל גרמן היתה חברת כנסת במרצ (ויקיפדיה) ותומכת במדינה פלסטינית (ראיון לגל"צ) והצטלמה עם אוהדת של אהד תמימי שהכתה חיילים (פייסבוק). מירב כהן הייתה מועמדת ב"תנועה" בראשות ציפי לבני (ויקיפדיה), אסף זמיר- "תפנימו, הסודאנים והאריתראים כאן כדי להישאר" (ראיון ל'הארץ'). אלעזר שטרן "ההתנתקות לא הייתה אירוע עצוב עבורי", "אנחנו תומכים בפתרון שתי המדינות" (כאן 11 'כיפה קרועה').

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ישיבת ועדת החינוך, היום צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

"להיערך להמשך השבתת הלימודים עד הקיץ"

קרא עוד