נפתלי בנט לכיפה: לא פוסל חבירה למפלגה אחת גדולה בציונות הדתית

יושב ראש ימינה מסביר לחדשות כיפה מדוע הוא יסרב להיכנס לקואליציה של גנץ: "זו יש עתיד בתחפושת, הם ביקשו לפגוע בכל מה שיקר לציונות הדתית", טוען שמפלגתו לא מנסה להעלים את הרב רפי מהקמפיין ומגלה כי ניסה לקחת מועמדים מכחול לבן לגוש הימין, אך ללא הצלחה

מירב כהן, חדשות כיפה
ב באדר התשפ
,
27 בפברואר, 2020 12:32
בנט בראיון לכיפה בקריה

בנט בראיון לכיפה בקריהצילום: כיפה

חמישה ימים לפני יום הבוחר, הגענו לראיון עם יושב ראש ימינה שר הביטחון, נפתלי בנט בלשכת השר בקריה. במעלה הקומה ה-14 בנט מרגיש בנוח, אבל יודע שראש הממשלה ממשיך לתקוף אותו: "אני חושב שזו שגיאה", מסביר מה השתנה במדיניות המשרד מאז שהוא נכנס לנעלי השר ומסרב בתוקף להתעסק בכל המריבות הפנמיות בתוך המפלגה. 

ראש הממשלה נתניהו עקץ את הציונות דתית וטען שהציבור הדתי לאומי לא מבין בפוליטיקה. מה יש לך להגיד על זה? 

"איך הגעתי לפה? כנראה שאנחנו יודעים דבר וחצי. אני לא אשיב מלחמה בתוך המלחמה ולא אתקוף בתוך מחנה הימין. אני לא שולט בהחלטות שלנתניהו לתקוף את הציונות הדתית כל הזמן, אבל אני חושב שזו שגיאה. אני לא רוצה שנתקוטט בתוך מחנה הימין כי זה הפרס הכי גדול לאחמד טיבי, מרצ ולשמאל. הם רוצים שנתקטש, אני עסוק בלהביא עוד ועוד קולות". 

במערכת הבחירות הזו כל המפלגות קורצות למצביעי הציונות הדתית, יכול להיות שהם זיהו וואקום בתוך ההנהגה הפוליטית של הציבור הסרוג וראו שאפשר לקחת משם קולות? 

"הפוך. כל הקמפיינים של השנים האחרונות של ההדתה, של הפורום החילוני, של התקשורת ושל מפלגות אחרות? כי כולם רוצים אותנו קטנים וחלשים, כי כשאנחנו קטנים וכנועים, אז גם אם זו ממשלת ליכוד, הממשלה עושה התנתקות ומוסרת חלקים מארץ ישראל, כמו חברון וגוש קטיף, לערבים. הם יודעים שכשאנחנו חזקים, המדינה הופכת ליותר יהודית וחזקה והם יודעים שאני לא אמסור סנטימטר אדמה לערבים ולא אתן שיקימו פה מדינת טרור פלסטינית שבירתה מזרח ירושלים". 

אתם מנסים להעלים את הרב רפי מהקמפיין? 

"פשוט לא נכון. אני בקשר טוב עם הרב רפי, הוא איש מצוין ואני חושב שעשו לו רצח אופי מזעזע". 

העוזר של הרב רפי עקץ בטוויטר את אחד מסרטוני הקמפיין שלא כללו את הרב רפי

"אני לא נכנס לזה. יש סרטונים שאני עם הרב רפי ויש סרטונים שאיילת שקד איתי. הכל בסדר. בסוף אנחנו מפלגה אחת גדולה, וחשוב שנהיה גדולה וכל היתר זה הבלים". 

טענת שימינה תמשיך לפעול כמפלגה אחת גם אחרי הבחירות. למה לא לאחד את כל המפלגות הקטנות למפלגה אחת מאוחדת? 

"אנחנו נפעל כסיעה אחת מאוחדת במהלך כל הקדנציה הבאה כמו שידענו בשבע השנים האחרונות, אבל הפעם זה יהיה משודרג כי יהיה כבוד הדדי. בגלל שאנחנו מסכימים לא להסכים בנושאים מסוימים יהיה חופש הצבעה.

אני לא פוסל חבירה למפלגה אחת גדולה. יש שתי מטרות אני מנסה לשלב את שתיהן. האחת זה אחדות בציונות הדתית - זה חיוני. והדבר השני זה איך מביאים את המוני בית ישראל, גם הלא דתיים. יש פה ציבור מסורתי ענק, שלא בהכרח שומר על כל מצווה, גם אני ואת לא מקיימים את תרי"ג מצוות מלא מלא. צריך למצוא את הדרך גם לאחד וגם לפרוץ החוצה - נשבור את הראש איך עושים את זה.  הדבר הכי חשוב הוא שהתגברו, למדנו את הלקחים ואנחנו נשארים בקדנציה הזו ביחד, ככל שזה תלוי בי". 

במידה ותתאחדו, תתמודד לראשות המפלגה? 

"אני לא מתעסק עם זה כרגע. יש מגמה מאוד טובה בגוש, הוא עלה מ- 54 ל- ל58 מנדטים. זה בהישג יד". 

בבחירות הראשון הגיע ל-68 מנדטים, כולל אלו שלא עברו את אחוז החסימה. היתה התדרדרות ל-55. יש אנשי ימין שלא מוכנים להצביע לנתניהו ואתה במקום להיות אלטרנטיבה טוען שתמליץ רק עליו? 

"זה נכון, אבל הם צריכים לסמוך עלי ועל איילת שקד שנמשיך עם הערכים שלנו. אני לא נכנס לקואליציה עם גנץ גם אם זה אומר לשבת בקואליציה. גנץ הוא איש טוב לב, אבל כחול לבן היא יש עתיד בתחפושת - שמאל מלא מלא. הם בעד פינוי 80 אלף תושבים מיו"ש מביתם, יאיר לפיד רצה לסגור את עלי, עופר שלח רצה לסגור את ההסדר, ומיקי לוי רצה לסגור את השירות הלאומי. הם מחרטטים. אני רוצה פה לומר לכל מי שמעלה על דעתו, והוא בציונות הדתית, להצביע כחול לבן זה פשוט הזיה. הם רצו לסגור את עלי, הסדר ושירות לאומי, אתם רוצים להצביע למי שרוצה לפגוע בכל מה שיקר לנו?"

הם קיבלו את תכנית המאה, בדיוק כמו נתניהו

"ההבדל הגדול הוא שאנחנו נחיל ריבונות חד צדדית, הם אומרים רק בהסכמת הפלסטינים עופר שלח לא יחיל ריבונות על סנטימטר אדמה, גם בבקעת הירדן, בלי הסכמת הפלסטינים, אני שואל - מתי הפלסטינים יסכימו? 

אנחנו במלחמה על כל מה שיקר לציונות הדתית. צריך לבחור פה איך תראה הממשלה הבאה, האם היא תהיה ממשלת נתניהו-בנט-שקד או נתניהו-גנץ-לפיד. בפעם הקודמת היינו כפסיעה משם". 

נתניהו טוען שהיינו כפסע מממשלת גנץ-בנט, האם זה נכון? 

אני לא הולך להשיב להתקפות של נתניהו. שום דבר מזה לא נכון, לא היה ולא נברא. אנחנו נכנסים לממשלה בראשות נתניהו, אני קורא לכל מחנה הימין תפסיקו את התקיפות בתוך המחנה, וגם אם תתקפו, אני לא אתקוף בתוך המחנה - זו שגיאה. אני מנסה כל הזמן להביא אנשים מכחול לבן אלינו ואמשיך לנסות, אבל בחוסר הצלחה". 

צפו בראיון המלא: 

27.02.2020

1. דמגוגיה (ימני)

פסלת את עוצמה. פעמיים. אז איך מפלגה אחת? הכל שקרים וגלגולי עיניים.

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

2. לדעתי (יוספה)

אחרי הכל, בנט הוא מהישרים ומהמוצלחים אצלנו וב כלל!!

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

3. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!! (מאיר - עברי אנכי)

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

4. גונב דעת הציבור (גלגל)

איך אפשר להתאחד כשאין ראש אחד לכולם???!!!

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

5. בתור ביתו של ביבי אני מתביישת בו -אינו מתייחס ל-4 נכדיו כאילו שאינם קיימים אינם מכירים את סבא שלהם שיאחל להם מזל טוב ביום הולדתם עם חיבוק או מתנה קטנה (נועה נתניהו)

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

6. עצוב ומביש לראות שמי שקובע ובוחש עובדות בבית היהודי ובימין החדש זה העבריין מבלפור שסוגדים לו כמו לעגל הזהב ממש עבודת אלילים -ובבחירות חולב מהפראיירים (אבנר)

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

7. הציונות הדתית עלק ----פעם היתה ציונות דתית אמיתית היום הם כנופיית פנאטים קיצונים עם דעות חשוכות כמו דעאש שסוגדים לעבריין מבלפור כמו לעגל הזהב (מכלוף)

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

8. כשהריקבון מתגלה אצל הסנדק דון ביבי וכנופייתו שלמעלה --מי שנושמים את הסירחון הם האנשים הפשוטים שלמטה (משיח)

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

9. שמע ישראל-ביביבלוף =לעבודת אלילים -כל מי שנותן חסות וסוגד לפושע עבריין הסנדק דון ביבי בגיהנום יסים את חייו (מור)

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

10. בנט הלשון שלך תקועה עמוק עמוק בישבנו המסריח של אלילך דון ביבי שאת סוגד לו כמו לעגל הזהב (צדק)

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

11. "יום מלכנו החלו שרים חמת מיין משך ידו את לצצים" (הושע)

בס"ד

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

12. מיותר (רוני)

בנט, לך הביתה, רק פלגנות ובורות בפוליטיקה הבאת, לקחת 12 מנדטים של הציונות הדתית וריסקת אותם. אתה איש לא ראוי ולא אבחר בך שוב, לא למדת דבר מהטעויות שלך. יכול להיות שאתה מצליח להוליך שולל כמה מצביעים, אבל אני מעדיף 4 ח"כים מעוצמה יהודית על 8 שלכם. לא חינוך ולא בטחון, לא משפטים ובטח שלא תחבורה, כולכם צריכים להיפרד מהכסא, ולהיעלם מהזירה הפוליטית.

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

13. מי אמר שדתיות קשורה לימיניות? (אלי)


אם אתם רוצים לייצג את הציונות הדתית, אינכם יכולים לקדש את הליכוד ואת מר נתניהו. רבים כמוני מוכנים גם שתחברו לכחול לבן או למפלגת העבודה. איינו צמודים דווקא ל"ימניות", אלא לכיבוד עם ישראל ותורת ישראל.

דווח על תגובה לא ראויה
01.03.2020

14. אופורטוניסט שחושב רק על עצמו ועל התפקיד שיקבל. הציונות הדתית מעניינת אותו כשלג דאשתקד (עומר)

דווח על תגובה לא ראויה
01.03.2020

15. כחול לבן=שחיתות-הפיצו!!!!!!!!!!!!! (מיה)

מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, כאשר למעשה היא המפלגה המושחתת ביותר:

בני גנץ: פרשת המימד החמישי נחקרה על ידי מבקר המדינה, בה קיים חשד בהתקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שמנהלה היה גנץ. המבקר מצא כי חברת המימד החמישי הציעה למשטרה לרכוש מערכת שלא הייתה קיימת, ללא מכרז, ושולם לחברה 4 מיליון שקל, בנוסף החברה דיווחה בכזב שיש לה לקוחות נוספים. ("הארץ", כלכליסט).

יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, ולא שיתף את בכירי האוצר, ומדוע מחק את פגישותיו הקשורות בכך מהיומן לפני שמסר אותו לעיתונאים (גלובס).ותמיהה נוספת היא: למה לפיד לא נחקר על הקשר והתמיכה בידיעות אחרונות? יאיר לפיד, בזמן כהונתו כשר אוצר, נהג להיפגש לעיתים תכופות בימי שישי בבוקר עם מו"ל "ידיעות אחרונות", (כלכליסט).

גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף את הקלטות אשכנזי, ומנדלבליט במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו, בה היה ניסיון לאסוף מידע מלוכלך על בכירים בצה"ל, אשכנזי הסתיר את המסמך ומנדלבליט אומר בהקלטה שהוא עלול "להיות עד בפרשייה הזו"..
פרשה נוספת שבה נאשם אשכנזי היא הטעיית הציבור במכרז השמן בהחלטת בית המשפט המחוזי נפסק שחברת הביטוח של שמן תשלם 4.5 מיליון שקל כפיצוי למשקיעי החברה, לאחר שנטען כי הנתבעים הטעו והונו את המשקיעים בכך שלא דיווחו על סיכויי מציאת הנפט בקידוחי החברה (קידוח ים 3), אחרי שכבר נודע לחברה כי מדובר בקידוחים יבשים. (גלובס(.
בנוסף אשכנזי חשוד שדאג שיחולקו בבסיסי צה"ל עיתוני "ידיעות אחרונות" בתמורה לסיקור אוהד (מאקו, חדשות רוטר).

אורנה ברביבאי: חשודה שכשעמדה בראש אכ"א זייפה את נתוני גייוס החרדים, ע"מ לעזור ללפיד לשווק את טענתו שמעלה את אחוזי הגיוס במגזר החרדי (כאן 11.(

יואב סגלוביץ': חשוד שכבכיר במשטרה שיבש הליכי חקירה בפרשיית אשכנזי המכונה פרשיית "הרפז". (News1).

רם בן ברק: חשוד גם הוא בפרשיית המימד החמישי כמי שהיה בכיר בחברה (גלובס, ישראל היום.(

עומר ינקלביץ' הודחה משירות המדינה עקב דיווחים כוזבים במשרד לשוויון חברתי (חדשות 13.(

דווח על תגובה לא ראויה
03.03.2020

16. ציונות דתית ששום מערכת דתית לא מעניינת את בנט (משה דוד)

בנט עזבאת הציונותהדתית וכנכשל בבחירות מיהר לספר סיפור שהוא בציונות הדתית.תתפטר על רקע הכישלון בבחירות לכנסת ה-23

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר