הישראלית הראשונה שהבריאה מהקורונה נחתה בישראל

נחתה בישראל הגב׳ רחל ביטון, מאילת, לאחר שאושפזה בביה״ח בטוקיו יפן עם סימני קורונה והחלימה. 

חדשות כיפה 26/02/20 10:19 א באדר התשפ

הישראלית הראשונה שהבריאה מהקורונה נחתה בישראל
בחזרה הביתה, צילום: אליהו אליוביץ דובר המשפחה

לפני זמן קצר נחתה בישראל הגב׳ רחל ביטון, בשנות השבעים לחייה מאילת, לאחר שאושפזה בביה״ח בטוקיו יפן עם סימני קורונה והחלימה. 

אליהו אליוביץ, דובר המשפחות, שוחח עם רחל לאחר הגעתה לישראל והיא סיפרה על שעברה: ״מיד לאחר ששוחררתי מביה״ח בריאה ושלמה, הרב בנימין ואפרת אדרי מבית חב״ד בטוקיו אספו אותי לביתם ולאחר מכן דאגו שאעלה לטיסה הביתה. הייתי יכולה להישאר לילה בטוקיו אבל החלטתי לא לחכות ולהתאחד עם המשפחה כמה שיותר מהר לאחר שלא נפגשנו בשבועות האחרונים כתוצאה מהחופשה ומנגיף הקורונה. בשדה התעופה נעשתה בדיקה נוספת לראות אם יש חום והתוצאה הייתה שלילית וקיבלתי אישור שהכל תקין. נפגשתי בשדה התעופה עם בני המשפחה וזלגו דמעות של שמחה. בעזרת ה׳ עוד נעשה מסיבת הודיה ענקית בהשתתפות כל בני המשפחה״.  השיחה הראשונה עם בעלה יצחק השוהה בבידוד בשיבא:

עוד הוסיפה: ״אני רוצה להודות לאנשי משרד הבריאות ומשרד החוץ, ולקונסול גב' רויטל בן-נעים, פרופ' איתמר גרוטו משנה למנכ״ל, ופרופ׳ רן ניר פז מהדסה על הדאגה כל העת למעננו. זה לא מובן מאליו שחלקם נאלצו להיות בבידוד ביתי ואנו מודים להם על כך״. 

נזכיר כימהספינה אושפזו ביפן ארבעה ישראלים עקב החשש לקורונה. הזוג עודד ורוחלה עופרים מקיבוץ גבעת השלושה ובנוסף אח ואחות. שמעון דהאן ממבשרת ציון ורחל ביטון מאילת. ביפן עדיין נשארו הזוג עופרים ושמעון דהאן. הערכות הם שהם ישחררו ממש בקרוב.

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר