סגור

נשות הכותל התפללו עם ספר תורה ברחבה

המאבק ברחבת הכותל נמשך. עשרות מ'נשות הכותל' התפללו תפילת ראש חודש ברחבה, ואף הצליחו להכניס ספר תורה, ולעלות לתורה. בקרן למורשת הכותל מגנים, ובארגונים האורתודוקסיים טוענים כי הגיעו מעט מאוד מתפללות לתפילה של 'נשות הכותל', ושהן בכלל נשארו מחוץ לרחבה

יהונתן קליין, חדשות כיפה
א באדר התשפ
,
26 בפברואר, 2020 10:06
נשות הכותל עם ספר התורה

נשות הכותל עם ספר התורהצילום: נשות הכותל

כמדי ראש חודש - המאבק ברחבת הכותל המערבי נמשך. על פי הודעת ארגון 'נשות הכותל', כ-250 מנשות הכותל הגיעו לתפילה בעזרת הנשים בכותל הבוקר (ד'), ראש חודש אדר. עוד נמסר כי נשות הכותל הכניסו ספר תורה לרחבת הנשים בכותל המערבי וקראו ברוב עם את קריאת ראש החודש, זה החודש השני ברציפות. 

בארגון טענו עוד, כי למרות ההבטחות להביא אלפי בנות סמינר ואולפנה שיפריעו את תפילת נשות הכותל, מספר קטן בלבד מהן אכן הגיע לכותל. מנכ"לית נשות הכותל, יוכי רפפורט: "אנו שמחות וגאות על הזכות לקרוא בתורה בכותל, זה החודש השני ברציפות, ולזכות את הרבות במצווה. זכות גדולה ומיוחדת לראש חודש אדר. אף אחד לא ימנע מאיתנו מלהשמיע קול נשי בכותל ומלהתפלל במקום הקדוש. משנכנס אדר מרבין בשמחה!"

מנגד, ב'מטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל', מציגים תמונה שונה של מה שהתרחש הבוקר ברחבה. על פי הודעת הארגון, מעל 2000 מתפללים ומתפללות פקדו הבוקר את רחבת הכותל המערבי והצטרפו לתפילה החגיגית לכבוד ר"ח אדר שנערכה במקום, כאשר הנוכחות הגבוהה של המתפללות אילצה את קבוצת 'נשות הכותל' להישאר מחוץ לעזרת הנשים.

לתפילה היום הגיע גם רבה של צפת, הרב שמואל אליהו, שהצטרף למתפללים בשירה וריקודים. המארגנים מספרים כי התפילה הבוקר התקיימה לציון 3 שנים לתחילת התפילות במתכונת הזו, ולכבוד האירוע הוזמנו גם חברי כנסת ומתמודדים לתפילה אך אף אחד מהם לא הגיע, לעומת זאת בני הנוער הצביעו ברגליים וכמות ההסעות שהקצו לא הספיקה לאור הביקוש הרב, כך לדברי המארגנים.

רחבת הכותל, הבוקר

רחבת הכותל, הבוקרצילום: המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל

בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל מסר: "ההמונים שהגיעו היום מעידים באופן ברור על הרצון הברור של הציבור, שכבר 3 שנים הולך ומצטרף ליוזמה הזו, במעגלים שמתרחבים והולכים מחודש לחודש, לשמור על קדושת הכותל לכל אורכו, ולא לאפשר לקומץ פורעות חוק אלימות לפגוע בו.
אנו מקווים ומצפים שגם נבחרי הציבור, שחלקם אמנם הצהירו בימים האחרונים על התגייסותם לעניין אך אף אחד לא הואיל להצטרף לתפילה הבוקר, יתגייסו אחרי הבחירות לטובת העניין, ויסדרו את התקנות כך שקדושת הכותל לכל אורכו תשמר".

מהקרן למורשת הכותל המערבי נמסר: "אל רחבת הכותל המערבי הגיעו לתפילת ראש חודש כ-1500 נשים אורתודוכסיות וקבוצה של כ-100 נשים מנשות הכותל. אחת מנשות הכותל הוציאה מגופה את ספר התורה.
"הקרן למורשת הכותל המערבי" מגנה את מעשיהן של נשות הכותל הפועלות בניגוד לנהלים ולהחלטות בג"ץ ומחללות את קדושת ספר התורה".

26.02.2020

1. זו לא מצווה. זו עבריה, חילול הקודש ופלילי. (צריך להפסיק לתת למנוולות האלה תשומת לב)

דווח על תגובה לא ראויה
26.02.2020

2. איפה משטרת ישראל? (ר)

קבוצת נשים עברייניות שמכניסות ספר תורה בתוך הגוף שלהן
כדי לחלל אותו בכותל
שמחללות שם ה לשוא ודוקא בכותל
שעוברות על ההלכה דוקא בכותל
למה האיפה והאיפה הזו? למה המשטרה שותקת?
למה הדת היהודית נרמסת?
למה כבודנו לא נספר?
איפה הדמוקרטיה פה? רוב העם פה הוא יהודי ולא מוכן שיחללו את כל מה שיקר וקדוש לנו!
בושה וחרפה!

דווח על תגובה לא ראויה
26.02.2020

3. קל לראות לפי העובי שזה כלל לא ספר תורה (יהודי)

דווח על תגובה לא ראויה
26.02.2020

4. יהודיות (י כ)

למי ששכח הן יהודיות בדיוק כמו האורתודוכסיות. אולי אפילו יותר.

דווח על תגובה לא ראויה
26.02.2020

5. חוצפה (ה)

מה זה השתיקה הזאת נשים עם תעוזה בלתי נתפסת שפעם אחרי פעם מחללות את הקדוש והיקר לנו העם דורש מחאה !!!!!!!!!!!!!!!!!!! למה רדומים חילול ה נורא!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

6. תשובה לי.כ. (לי. כ. )

א. חלקן אמנם יהודיות אבל חלקן כבר לא יהודיות לפי ההלכה אלא ייבוא של ערב רב מתוך הרפורמים של אמריקה. (כידוע אצל הרפורמים גם גויים קרויים יהודיים אם הם משלמים דמי חבר לבית הכנסת).
ב. מדובר בארגון שנלחם נגד כל דבר שבקדושה, ענת הופמן יו"ר הארגון גם נלחמת נגד שבת קודש וגם בעד התבוללות אז הדברים ברורים על מה מדובר ולמה.
ג. הן עוברות על עשרת הדיברות בתוך רחבת הכותל. בושה וחרפה שנותנים להן לעשות את זה. לתפארת מדינת ישראל.
ד. כל אחת מהן יודעת טוב מאוד שהיא יכולה לבוא לכותל כמו כל יהודיה אחרת וכמו כל אדם אחר. אבל הן בוחרות דווקא לבוא כדי לחלל אותו וכדי לעבור על מה שכתוב בתורה דווקא עם ספר תורה פתוח. בושה וחרפה.

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

7. הכותל היה מלא במתפללות יהודיות (הייתי שם)

הכותל היה מלא באלפי מתפללים ובפרט מתפללות שהתפללו את תפילת ראש חודש בשמחה ומתוך התרוממות.
ואמנם היו שם גם 20 המנאצות הקבועות, וגם עוד כמה עשרות אורחות תיירות אמריקאיות שלא מבינות כלום.
המנאצות החביאו ספר תורה בתוך הגוף שלהן ואחר כך עברו איתו על לא תישא את שם ה' לשוא שכתוב בספר התורה. וגם אמרו נוסח פולחן פרובוקטיבי שמורד בעיקרי האמונה ואסור משום לא תישא את שם ה' לשוא וגם אסור על פי החוק!
השוטרים עמדו מנגד ולא עשו כלום. כנראה הם חושבים שהם חזרו לימי המנדט הבריטי, גם אז הבריטים נתנו לערבים לחלל את הכותל, וגם עכשיו השוטרים נותנים לרפורמיות המתבוללות לחלל את הכותל.
בושה וחרפה. עד מתי נשתוק?

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עיריית תל אביב-יפו צילום: Gili Yaari / Flash 90

"רוצו להירשם": ההטרלה של חברת 'באמונה' לעיריית תל אביב-יפו

קרא עוד