דווקא עכשיו מתגייסים למען תושבי נתיבות

עמותת מגשימים ביחד הפועלת בעיר זה 20 שנה בשיתוף עם עיריית נתיבות, פצחה בקמפיין התרמה למען פעילויות בעיר, המסייעות לצמצום פערים בחברה, בניית מרכזי למידה לילדים, הקמת מדרשה וחיזוק הישיבה בעיר

תוכן שיווקי
כט בשבט התשפ
,
24 בפברואר, 2020 15:45

צילום: מגשימים ביחד

עמותת מגשימים ביחד השוכנת בנתיבות, פועלת מזה 20 שנה לצמצום פערים וליצירת חיבורים אמתיים בחברה הישראלית ולפיתוח הנגב. הגיע הזמן לקחת אחריות ולעשות חיבורים, במיוחד לאור שגרת התושבים ששוב נסדקת במצב הביטחוני.

שוב, המצב הביטחוני השברירי משבש את חיינו, תושבי מדינת הדרום. שוב, חוסר וודאו וחרדות של ילדים צצות והשמחה הגדולה לקראת ראש חודש אדר מתערערת. הבוקר הושבתו הלימודים וכל מה שחשבנו שהוא שגרה, כבר לא וזה קצת ציני אבל קוראים לזה פה "שגרת חירום" והדבר היחד ששגרתי הוא שהחירום הפך לשגרת חיינו.

אבל במקום להתלונן, החלטנו שאנחנו בוחרים לחלום על מציאות מתוקנת ומחויבים לפעול כדי להגשים אותה תחת השם שכרגע עדיין רק מעט מכירים "מגשימים ביחד". ב-20 שנה האחרונות מגשימים ביחד" היא עמותה הפועלת ליצור שינוי חברתי-ערכי במדינה, תוך התמודדות עם אתגרי החברה הישראלית, צמצום הפערים והניכור, ויצירת מסגרות של חיבורים בין פריפריה למרכז.

אבל דווקא בתוך השגרה של החירום חל מפנה ועמותה קטנה זו מתחילה להשמיע את קולה ומקבלת הכרה, עד כדי כך שראש עיריית נתיבות מנה אותה בתוך אחד משלשת מנופי הצמיחה בעלי משמעות מכרעת לפיתוח העיר בשלושים שנה האחרונות.

דווקא בזמן שחמ"לים צבאיים עובדים, מגשימים ביחד מפעילים חמ"ל מסוג אחר, חמ"ל שמטרתו לרתום אלפים לחזון ולמטרות העמותה, לגייס משאבים ולהרחיב את הפעילות המחברת בין אדם לחברו, בין פריפריה למרכז, בין תלמוד למעשה.

בחמ"ל מיוחד זה יגיעו ילדים למקלט הצמוד לפעילות ולשמחה משותפת, ההורים ימשיכו במלאכת הגיוס. רקפת דביר, ממתנדבות החמ"ל הביעה משאלה "הלוואי שנוכל להשתמש בכסף הזה רק לבנות ולהצמיח , לצמצם פערים, להרחיב לימוד תורה לבנים ולבנות, לעוף למעלה ולא רק לנסות לתקן מה שכל פעם נסדק לנו".

מוסדות מגשימים ביחד כוללים פעילות ענפה ובהם ישיבת ההסדר "אהבת ישראל", פעילות חינוכית בבתי הספר ובשכונות, מרכז משפחה, קהילות משימתיות, כפרי סטודנטים ועוד. במצב הביטחוני הנוכחי יתכן שדווקא מרכז משפחה שמנסה להרחיב את הטיפולים הרגשיים להם זקוקים ילדים הוא הדבר האקוטי ביותר. יש לעמותה זו עוד מספר שעות להגיע ליעד שהציבו ואולי זו הזדמנות טובה לעשות מעשה לטובת חיזוק אחינו בדרום. 

הצטרפו גם אתם והביעו תמיכה בתושבי הדרום

 

24.02.2020

1. חזקו ואימצו! (מיכאל)

תמשיכו בעבודת הקודש שאתם עושים! לא ניתן להם לנצח אותנו או לשבור את רוחנו!
קיבלתם את התרומה שלי ;)

דווח על תגובה לא ראויה
24.02.2020

2. מכיר באופן אישי (שמואל)

אני תרמתי

דווח על תגובה לא ראויה
24.02.2020

3. ישיבה מופלאה ויקרה (אביב לוי)

חזק וברוך.
לא נשכח שבצוק איתן החבר׳ה הסתובבו וניקו מקלטים!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x