לפיד חוזר בו: "טעיתי, הייתי צריך להגיד 'רוב ציוני'"

חבר הכנסת מטעם כחול לבן טוען שטעה כשאמר שמפלגתו קרובה להקים קואליציה בעלת רוב יהודי, וטוען כי היה צריך להשתמש במונח 'רוב ציוני' במקום. אמירתו של לפיד עוררה כעס במחנה השמאל

חדשות כיפה
כח בשבט התשפ
,
23 בפברואר, 2020 19:29
 לפיד. חוזר בו

לפיד. חוזר בוצילום: פלאש 90. מרים אלסטר

מספר שתיים בכחול לבן, חבר הכנסת יאיר לפיד חוזר בו מדברים שאמר במוצאי שבת, כשטען כי מפלגתו קרובה להקמת קואליציה בעלת "רוב יהודי". לפיד מתראיין לחדשות 13 הערב (א') ואומר: "טעיתי כאשר השתמשתי במונח 'רוב יהודי', לא הייתי צריך לעשות זאת, הייתי צריך לבחור את המונח 'רוב ציוני'".

כזכור, לפיד התראיין במוצאי שבת האחרון לרינה מצליח בתכנית פגוש את העיתונות ואמר "‏חסרים לנו בין שניים לשלושה מנדטים כדי שנשיג 'רוב יהודי' ונקים ממשלה", כאשר הוא חוזר על הדברים, מצייץ אותם בחשבון הטוויטר שלו ומוחק אותם לאחר מכן.

הביטוי בו בחר להשתמש לפיד לא התקפל בעין יפה אצל המפלגות הערביות ואצל חלק ממפלגות השמאל שעתידות להרכיב קואליציה עם לפיד, אם וכאשר. ח"כ איימן עודה, ראש הרשימה המשותפת הגיב לדברים וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "אם פוליטיקאי בכל מקום אחר בעולם היה מכריז שהוא רוצה רוב לבן, בלי שחורים ויהודים, אני מניח שיאיר לפיד היה קורא לו גזען ואנטישמי. אם לא יהיה רוב אזרחי אז לא יהיה רוב. נקודה".

 

23.02.2020

1. רפואה (יהודי)

רפואה שלמה

דווח על תגובה לא ראויה
23.02.2020

2. הראיון של לפיד עם רינה מצליח (מזהה)

רינה מצליח לא הצליחה להסתיר את שאט הנפש שגרם לה לפיד בדבריו על חוסר המוכנות לקראת הקורונה. לפיד הריק . ממשקר ללא מיצמוץ
והוא חושב שמאמינים לו....

דווח על תגובה לא ראויה
24.02.2020

3. כחול לבן =שחיתות הפיצו!!!!!!!!!!!!!! (מיה)

מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, כאשר למעשה היא המפלגה המושחתת ביותר. מכיוון שהתקשורת לא אוהבת לעסוק בחשדות הקיימים כנגד כמה מבכירי הרשימה החלטתי לעזור קצת למי שלא יודע ולתמצת אותם:

בני גנץ: פרשת המימד החמישי היא פרשה שנחקרה על ידי מבקר המדינה, שבמסגרתה נחקרה התקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שיו"ר מועצת המנהלים שלה היה בני גנץ. הפרשה נחשפה לראשונה על ידי גידי וייץ בעיתון "הארץ" בפברואר 2019. המבקר מצא כי חברת המימד החמישי הציעה למשטרה לרכוש מערכת בפיתוחה. במשטרה הסכימו לערוך פיילוט, ללא מכרז, ושילמו לחברה 4 מיליון שקל. תחילה התכוונו להתחייב מראש שאם הפיילוט יצליח, ירכשו את המערכת ב-50 מיליון שקל, אך ועדת המכרזים התנגדה. בעקבות הפיילוט ביקשו במשטרה להרחיב את ההתקשרות, שוב ללא מכרז, אלא שאנשי האוצר סיכלו את התוכנית.המבקר מתח ביקורת על המשטרה בכמה עניינים, ובהם עריכת הפיילוט ללא מכרז ומסירת נתונים מטעים לוועדת הפטור, שמקורם במימד החמישי. עם זאת, הוא לא הפנה את הממצאים ליועץ המשפטי לממשלה, כפי שהחוק מחייב אותו לעשות כשיש חשד לפלילים.(כלכליסט)..

יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, מדוע השאיר את העניין בינו לבין מילצ'ן ולא שיתף את בכירי האוצר, ומדוע, לפי הפרסומים (שלו או של המשטרה או של שניהם גם יחד), הזמין אליו את מילצ'ן לפגישה במשרד האוצר ,יחד עם רפרנטית (!) ולא עם בכירי האוצר.יאיר לפיד מחק כידוע את כל פגישותיו הקשורות בכך מהיומן לפני שמסר אותו לעיתונאים (גלובס).ותמיהה נוספת היא: למה לפיד לא נחקר על הקשר והתמיכה בידיעות אחרונות? יאיר לפיד, בזמן כהונתו כשר אוצר, נהג להיפגש לעיתים תכופות בימי שישי בבוקר עם מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס. דבר המפגשים נחשף אמש (ו') ב"שישי עם אילה חסון", בערוץ עשר.המפגשים התכופים נערכו בביתו של איש עסקים מסביון, שגר בסמוך למוזס. לפיד ומוזס קיימו פגישות דיסקרטיות, כאשר איש העסקים, בעל הבית, לא נהג להשתתף בפגישות.לא ברור מה עלה במפגשים ומדוע היו תכופים כל כך, וגם מדוע לא נערכו במקום פומבי או בביתו של מוזס? (כלכליסט).

גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף במהדורה המרכזית בערוץ 13 את הקלטות גבי אשכנזי, ואביחי מנדלבליט לשעבר במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו, וכן את השיחות שערך בנוגע לסוגיה הפרקליט הצבאי הראשי דאז אביחי מנדלבליט – שמעלות סימני שאלה בדבר המידע שהיה ברשותו. השיחות הוקלטו במערכת מיוחדת שהותקנה בלשכת הרמטכ"ל.. (להקלטות המלאות-חדשות 13").
פרשה נוספת שבה נאשם אשכנזי היא הטעיית הציבור במכרז השמן בהחלטת בית המשפט המחוזי נפסק שחברת הביטוח של שמן תשלם 4.5 מיליון שקל כפיצוי למשקיעי החברה, לאחר שנטען כי הנתבעים הטעו והונו את המשקיעים בכך שלא דיווחו על סיכויי מציאת הנפט בקידוחי החברה (קידוח ים 3), אחרי שכבר נודע לחברה כי מדובר בקידוחים יבשים. (גלובס).

אורנה ברביבאי: חשודה שכשעמדה בראש אכ"א זייפה את נתוני גייוס החרדים, ע"מ לעזור ללפיד לשווק את טענתו שמעלה את אחוזי הגיוס במגזר החרדי (כאן 11).

יואב סגלוביץ': חשוד שכבכיר במשטרה שיבש הליכי חקירה בפרשיית אשכנזי המכונה פרשיית "הרפז". (News1).

רם בן ברק: חשוד גם הוא בפרשיית המימד החמישי כמי שהיה בכיר בחברה (גלובס, ישראל היום).

עומר ינקלביץ' הודחה משירות המדינה עקב דיווחים כוזבים במשרד לשוויון חברתי (חדשות 13).

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2020

4. רוב ציוני זה יותר מצומצם מרוב יהודי, שהרי רוב יהודי "מוריד" רק את הרשימה המשותפת, ואילו רוב ציוני מוריד גם את המפלגות החרדיות (המשותפת:15, החרדים: 15 מנדטים. כבר 30 מנדטים "לא ציוניי)

או שהם עושים קואליציה עם עצמם... ואז זה באמת בעל רוב ציוני.
גם חבורה של 3 ח"כים שאחד מהם לא ציוני זו קואליציה של רוב ציוני.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: יחצ

עזרו ליד שרה לרכוש מכשירי הנשמה מצילי חיים!

קרא עוד