סגור

ציפי חוטובלי לכיפה: "כחול לבן היא מפלגה אנטי דתית שרוצה לנצל את הציונות הדתית"

שרת התפוצות הטרייה מסבירה באולפן כיפה כי כחול לבן היא 'קדימה' השנייה: "לגרמן והנדל אין שום דבר במשותף, למעט שנאת נתניהו" ומנסה להרגיע את הריב המתוקשר בין הליכוד לימינה: "אף פעם לא דגלתי שצריך להיות אש בתוך הנגמ"ש"

מירב כהן, חדשות כיפה
כה בשבט התשפ
,
20 בפברואר, 2020 21:45
מירב כהן וציפי חוטובלי

מירב כהן וציפי חוטובליצילום: ללא

לאחר שהתמנתה לשרת התפוצות, ציפי חוטובלי, מקום 19 במפלגת הליכוד, מגיעה לאולפן כיפה ומספרת כיצד מפלגתה מתכננת להגיע ל-61 מנדטים בבחירות הקרובות, מדוע אין טעם לבחור בימינה ומפרגנת לניר ברקת על המינוי העתידי לשר האוצר.  

נתניהו היה מיוזמי ומובילי תכנית המאה. הליכוד הקים את המדינה הפלסטינית?

"הוא זה שהביא את ההישג הזה למדינת ישראל, שלראשונה בהיסטוריה של הימין בישראלנוכל להחיל את הריבונות על יהודה ושמרון בלי לשלם מחיר - בלי שום דבר שישראל נתבעת לתת, רק הפלסטינים נתבעים לתת וישראל יכולה לתת אור ירוק להחלת ריבונות. 

לגבי המדינה הפלסטינית, זו אחת ההונאות הכי גדולות ששמעתי כי אני יושבת בממשלה ואני רואה מה ראש הממשלה מביא בפנינו בתכנית המאה. התכנית הזו היא תכנית אמריקאית, אנחנו לא צריכים לקבל אותה ככתבה ובלשונה. מה שראש הממשלה לוקח מהתכנית זה את האפשרות הישראלית להחיל את הריבונות ובעצם מטיל את כל כובד המשקל והאחריות על הפלסטינים לעבור שינויים ורפורמות". 

זו תכנית כבקשתך? אנחנו יכולים לקחת רק מה שאנחנו רוצים? 

"זו לא תכנית כבקשתך, זו תכנית שעושה צדק היסטורי עם מי שבאמת צריך לעבור שינוי במזרח התיכון, שאילו הפלסטינים, שבמקום להיות חברה תומכת טרור צריכים לעבור לחברה שנלחמת בטרור - שיהיה להם בהצלחה. אנחנו צריכים בזמן הזה לנצל את חלו ההזדמנויות הזה ולהגיד תודה לראש הממשלה שהוא הביא לנו את ההזדמנות הזו, שיהודה ושמרון יהיו לנצח חלק מגבולות מדינת ישראל ולהרחיב את שטחי מדינת ישראל מגבולות 67, שהם גבולות בלתי אפשריים מכל בחינה". 

במידה והפלסטינים יעמדו בכל הדרישות, תקום מדינה פלסטינית? 

"חס וחלילה, אנחנו נגד מדינה פלסטינית ותמיד היינו נגד מדינה פלסטינית - אף אחד לא יותר ימיני מאיתנו. מהות תכנית המאה היא לא מדינת פלסטינית, אלא היפוך הנטל בין ישראל לפלסטינים. כל התכניות האחרות דרשו מישראל לתת בלי לקבל תמורה ואפילו לקבל טרור, זו תכנית שאומרת את ההיפך. 

השאלנה העקרונית לגבי זכותם של הפלסטינים להגדרה עצמית ולריבונות היא שאלה שברוב הליכוד מתנגד למדינה פלסטינית וזה בכלל לא הפרק. מה שכן על הפרק זה מיפוי של כל השטח העתידי של מדינת ישראל. כל העבודה שנעשית על ידי חברי הטוב השר יריב לבין, על ידי ראש המלל, על ידי השגריר שלנו בארצות הברית, רון דרמר ומנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ. יושבים אנשים רציניים מאוד ומכינים את תכנית המיפוי כדי שנוכל מיד אחרי הבחירות להחיל ריבונות, אבל בתנאי אחד - שאנשים יצביעו לליכוד. 

בשבועיים האחרונים אני רואה תהליך מאוד מטריד של אנשי כחול לבן שהולכים לאולפנים, שולחים גם לכאן את יועז הנדל וצבי האוזר, כדי לכבוש את הלבבות של הציונות הדתית. חברי בציונות הדתית - אני קוראת לכם מכאן - כחול לבן היא מפלגה של אנשי שמאל, מפלגה אנטי דתית במהותה, היא רוצה לנצל את הקול הציוני דתי ולא רוצה לעשות שום דבר טוב למען זהותה היהודית של מדינת ישראל. כשיאיר לפיד היה שותף קואליציוני ראינו לאן הוא לקח את זה - אך ורק לדברים שפוגעים בזהותה היהודית של מדינת ישראל. 

אני השרה הדתית הראשונה, אני גאה בזה. זה לא קרה לא בימינה ולא בבית היהודי. היכולת של אישה להגיע לממשלת ישראל מתוך הציונות הדתית זה במסגרת הליכוד. אנחנו צריכים למנף את יכולת ההכרעה וההשפעה -ימינה עוברת את אחוז החסימה, תנו לנו את הכוח להרכיב ממשלה ימנית. אנחנו לא הולכים לממשלת אחדות - הולכים לממשלת ימין אם, בעזרת ה', מגיעים ל-61 מנדטים".

בבחירות הראשונות המחנה הימין הגיע כמעט ל-70 מנדטים, בבחירות השניות היתה התרסקות מוחלטת ל-55 מנדטים. האם משפט נתניהו משפיע על הבוחרים והם לא מסכימים לבחור בבן אדם עם שלושה כתבי אישום? 

"אני מסתובבת הרבה בשטח והבייס שלי הוא הבייס הימני - אף אחד לא אומר שנתניהו אשם במשהו, כולם בעצם אומרים ההפך. יש כאן מערכת משפט לא שוויונית שעשתה איפה ואיפה. יאיר לפיד, שעשה דיל מלוכלך עם נוני מוזס וקידם חוק לסגירת עיתון בישראל כדי לשבת את טובתו של המו"ל הקודם שלו, איפה נשמע דבר כזה? אם זו לא עסקה, אני לא יודעת מה מה זאת עסקה. כשמדובר בלפיד אז הכל בסדר ואנחנו מטייחים ולא חוקרים ואין חקירה פלילית, אבל כשמדובר בנתניהו זה משהו אחר לגמרי. 

יש אדישות ציבורית שנובעת ממערכת בחירות שלישית. בשבוע האחרון נפתח פער משמעותי בין גנץ לנתניהו בהתאמה לראשות הממשלה. למה גנץ מפחד מעימות וכל היועצים שלו אומרים לו 'זה לא הזירה שלך'? זה אדם שחי מפיהם של אנשי תקשורת. זה לא אדם אותנטי שיש לו דרך ואידאולוגיה. כחול לבן היא יציר כלאיים כמו יעל גרמן ויועז הנדל, שאין להם שום דבר משותף, למעט שנאת נתניהו. שנאת נתניהו לא יכולה להיות בסיס אידאולגי של שום מפלגה בישראל. הציונות הדתית, שהוא ציבור ערכי ואידאולוגי, לא יכולה לשים את קולה במפלגה שבמהותה היא אנטי-אידאולוגית. היא בעצן קדימה שתיים וראינו מה קרה לקדימה - היא התפרקה מהר מאוד כי לא היה לה רעיון מכונן. לכחול לבן גם אין רעיון מכונן,היא מבטיחה הרבה מאוד הבטחות שאין מאחוריהן כלום". 

כחול לבן פונה לציונות הדתית הליברלית, ששואפת לקדם שינויים בנושא דת ומדינה

"עם מי? עם אחמד טיבי או עם היבא יזבק?" 

בליכוד לא קידמו אפילו רפורמה אחת בנושא כי אתם מחויבים לחרדים

"הציבור החרדי לא נעלם ולא הולך להיעלם, גם מפלגת העבודה לדורותיה עשתה את הברית הזו עם החרדים. ממשלות השמאל לא יכולות להתהדר בזה שהם הביאו איזה רפורמה חשובה בנושאי דת ומדינה. רוב בציבור בישראל הוא מסורתי והוא לא רוצה שתהיה כאן תחבורה ציבורית בשבת. 

בשבוע האחרון ראינו איזה מחאה ציבורית התעוררה סביב תקיפת דוכני הנחת התפילין, אפילו ראשי ערים כמו ראש עיריית באר שבע וראש עיריית קריית שמונה. רוב העם בישראל אכפת לו מהמסורת ורצה את המסורת ברחוב. הוא רוצה זהות יהודית למדינה שלנו ברחוב, ויש כאן ציבור של אנשים מסורתיים וחילוניים שמתגייסים לטובת הדבר הזה. הטענה שכולם רוצים רפורמה ביחסי דת ומדינה - צריך לבחון את זה. צריך לבחון מה באמת הרוב הישראלי רוצה בכל מיני סוגיות. החרדים הם לא פקטור גם בממשלות שמאל ולכן זה או לחבור לציבור המסורתי-חרדי או לחבור לרשימה המשותפת - שזה משה שבני יעשה יאלץ לעשות אם הוא יראה שאין לו מספיק מנדטים להקמת ממשלה".  

ימינה יצאו בקמפיין חדש בו אנחנו רואים את בנט לצד נתניהו. האם זה אומר שאנחנו בהפסקת אש? 

אני מודה שאני אף פעם לא דגלתי בירי בתוך הנגמ"ש. אנחנו צריכים להבין שהאתגר הכי גדול שלנו בבחירות האלו זה האדישות הציבורית ואנחנו צריכים להעיר את האנשים ואת הנרדמים. אני רוצה לשבח את הרב יהושע שפירא, הוא אמר אתמול שהוא סגר את ספר הגמרא והלך להעיר את האנשים כי הוא אמר 'זה או שתהיה לנו ממשלת ימין חלום או שנתעורר לסיוט". 

צפו בראיון המלא:

21.02.2020

1. שריך סוררים רודפי בצע ושלמונים (דוד)

השחיתות בצמרת השלטון. ביבי ביטון הרב דרעי , הרב מצגר אולמרט ושר אוצר שגנב כסף.
כל אלא מציבים תמרור אדום ועשויים לנשל אותנו חס ושלום ממולדתנו.
לכן צו השעה לא להתעסק עם פוליטיקה של דת , ימין ושמאל. יש לחזק את הפרקליטות והרשות השופטת ולא לתמוך בשליטים המושחתים שמבזים את הרשות השופטת.

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

2. אתה שמולאן שתול וצא מפה (יעל)

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

3. ציפיטפוט (המעניש)

את מביכה את האינטיליגנציה הבסיסית של הבוחרים שלכם

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

4. והליכוד היא מפלגה שמפקירה את שירותי הדת לידיים חרדיות (רק ימינה)

ונותנים בידם חרב לבזות ולהשפיל את רבני הציונות הדתית כפי שראינו השבוע

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

5. ציפי חוטובלי מי שמנצל את הציונות הדתית זה ביביבלוף וכנופייתו (משיח)

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

6. חוטובלי -הלשון שלך נמצאת עמוק עמוק בישבנו המסריח של אדונך העבריין הנוכל (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

7. כשהייתי חבר ליכוד בתקופתו של מנחם בגין היתה דוגמא אישית לצניעות ערכים של יושר ואמינות הדר וכבוד וכיום הליכוד בראשות דון ביבי מסמל את השחיתות השינאה הש (קובי)

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

8. כשהריקבון מתגלה אצל הסנדק דון ביבי וכנופייתו שלמעלה --מי שנושמים את הסירחון הם האנשים הפשוטים שלמטה (דודו)

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

9. עצוב ומביש לראות שמי שקובע ובוחש עובדות בבית היהודי ובימין החדש זה העבריין מבלפור שסוגדים לו כמו לעגל הזהב ממש עבודת אלילים -ובבחירות חולב מהפראיירים (שייקה)

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

10. הציונות הדתית עלק ----פעם היתה ציונות דתית אמיתית היום הם כנופיית פנאטים קיצונים עם דעות חשוכות כמו דעאש שסוגדים לעבריין מבלפור כמו לעגל הזהב (עידן)

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

11. מחל =ל-מפלגת -חולרע -לישראל (מכלוף)

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

12. המרצע יצא מהשק הליכוד ושס ינהלו קמפיין משותף העבריין המורשע דרעי מכלוף שישב בכלא והעבריין שבקרוב יורשע וישב בכלא דון ביביבלוף -התחברו כתאומים סיאמיים (טובה)

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

13. המרצע יצא מהשק --מכלוף זוהר ואמסלם דוד אומרים במפורשות -שראש ממשלה עם כתב אישום אינו יכול להיות ראש ממשלה -המסקנה צריך לבחור כחול לבן (שרה)

דווח על תגובה לא ראויה
22.02.2020

14. .ביבי מנצל אותנו.. צריך מנהיג ימני ישר דרך (לא את)

דווח על תגובה לא ראויה
22.02.2020

15. לא תקום עוד ממשלת ערב רב!!! (מאיר - עברי אנכי)

לא תקום עוד ממשלת ערב רב!!!

דווח על תגובה לא ראויה
24.02.2020

16. כחול לבן =שחיתות כנסו!!!!!!!!!!!! (מיה)

מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, כאשר למעשה היא המפלגה המושחתת ביותר. מכיוון שהתקשורת לא אוהבת לעסוק בחשדות הקיימים כנגד כמה מבכירי הרשימה החלטתי לעזור קצת למי שלא יודע ולתמצת אותם:

בני גנץ: פרשת המימד החמישי היא פרשה שנחקרה על ידי מבקר המדינה, שבמסגרתה נחקרה התקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שיו"ר מועצת המנהלים שלה היה בני גנץ. הפרשה נחשפה לראשונה על ידי גידי וייץ בעיתון "הארץ" בפברואר 2019. המבקר מצא כי חברת המימד החמישי הציעה למשטרה לרכוש מערכת בפיתוחה. במשטרה הסכימו לערוך פיילוט, ללא מכרז, ושילמו לחברה 4 מיליון שקל. תחילה התכוונו להתחייב מראש שאם הפיילוט יצליח, ירכשו את המערכת ב-50 מיליון שקל, אך ועדת המכרזים התנגדה. בעקבות הפיילוט ביקשו במשטרה להרחיב את ההתקשרות, שוב ללא מכרז, אלא שאנשי האוצר סיכלו את התוכנית.המבקר מתח ביקורת על המשטרה בכמה עניינים, ובהם עריכת הפיילוט ללא מכרז ומסירת נתונים מטעים לוועדת הפטור, שמקורם במימד החמישי. עם זאת, הוא לא הפנה את הממצאים ליועץ המשפטי לממשלה, כפי שהחוק מחייב אותו לעשות כשיש חשד לפלילים.(כלכליסט)..

יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, מדוע השאיר את העניין בינו לבין מילצ'ן ולא שיתף את בכירי האוצר, ומדוע, לפי הפרסומים (שלו או של המשטרה או של שניהם גם יחד), הזמין אליו את מילצ'ן לפגישה במשרד האוצר ,יחד עם רפרנטית (!) ולא עם בכירי האוצר.יאיר לפיד מחק כידוע את כל פגישותיו הקשורות בכך מהיומן לפני שמסר אותו לעיתונאים (גלובס).ותמיהה נוספת היא: למה לפיד לא נחקר על הקשר והתמיכה בידיעות אחרונות? יאיר לפיד, בזמן כהונתו כשר אוצר, נהג להיפגש לעיתים תכופות בימי שישי בבוקר עם מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס. דבר המפגשים נחשף אמש (ו') ב"שישי עם אילה חסון", בערוץ עשר.המפגשים התכופים נערכו בביתו של איש עסקים מסביון, שגר בסמוך למוזס. לפיד ומוזס קיימו פגישות דיסקרטיות, כאשר איש העסקים, בעל הבית, לא נהג להשתתף בפגישות.לא ברור מה עלה במפגשים ומדוע היו תכופים כל כך, וגם מדוע לא נערכו במקום פומבי או בביתו של מוזס? (כלכליסט).

גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף במהדורה המרכזית בערוץ 13 את הקלטות גבי אשכנזי, ואביחי מנדלבליט לשעבר במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו, וכן את השיחות שערך בנוגע לסוגיה הפרקליט הצבאי הראשי דאז אביחי מנדלבליט – שמעלות סימני שאלה בדבר המידע שהיה ברשותו. השיחות הוקלטו במערכת מיוחדת שהותקנה בלשכת הרמטכ"ל.. (להקלטות המלאות-חדשות 13").
פרשה נוספת שבה נאשם אשכנזי היא הטעיית הציבור במכרז השמן בהחלטת בית המשפט המחוזי נפסק שחברת הביטוח של שמן תשלם 4.5 מיליון שקל כפיצוי למשקיעי החברה, לאחר שנטען כי הנתבעים הטעו והונו את המשקיעים בכך שלא דיווחו על סיכויי מציאת הנפט בקידוחי החברה (קידוח ים 3), אחרי שכבר נודע לחברה כי מדובר בקידוחים יבשים. (גלובס).

אורנה ברביבאי: חשודה שכשעמדה בראש אכ"א זייפה את נתוני גייוס החרדים, ע"מ לעזור ללפיד לשווק את טענתו שמעלה את אחוזי הגיוס במגזר החרדי (כאן 11).

יואב סגלוביץ': חשוד שכבכיר במשטרה שיבש הליכי חקירה בפרשיית אשכנזי המכונה פרשיית "הרפז". (News1).

רם בן ברק: חשוד גם הוא בפרשיית המימד החמישי כמי שהיה בכיר בחברה (גלובס, ישראל היום).

עומר ינקלביץ' הודחה משירות המדינה עקב דיווחים כוזבים במשרד לשוויון חברתי (חדשות 13).

דווח על תגובה לא ראויה
24.02.2020

17. ציפי, מה את עושה במפלגת "הלכלוך"? (בן יהודה)

דווח על תגובה לא ראויה
24.02.2020

18. חוטוכלום לא עשית כלום לציונות הדתית כל השנים שלך בליכוד!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (יוני)

דווח על תגובה לא ראויה
26.02.2020

19. כמה טוב להיות ח"כ (פלוני)

תראו כמה טוב נראית חוטובלי. מיום שנכנסה לכנסת .

דווח על תגובה לא ראויה
26.02.2020

20. ציפיכלוםםםםםםםםםם (יהודה)

דווח על תגובה לא ראויה
28.02.2020

21. כנסו (מורה)

ח"כ רם בן ברק שאחראי על המטה הערבי במפלגת כחול לבן, הבטיח: נמחק את המילה "יהודית" מסעיף ההתיישבות בחוק הלאום.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון צילום: Wisam Hashlamoun/Flash90

פלשתינים תקפו מתיישבים בשומרון: "ניסיון לינץ'"

קרא עוד