חולדאי תובע את מירי רגב על שטענה כי אסר על הקמת דוכני תפילין

ראש עיריית תל אביב העביר מכתב דרישה להתנצלות לידי שרת התרבות, לאחר שלדבריה אמרה בכנס עם פעילי ליכוד כי הוא לא יאשר הנחת תפילין ברחובות העיר. חולדאי איים כי אם לא תתנצל, תיתבע על סך מאה אלף שקלים

חדשות כיפה 20/02/20 15:47 כה בשבט התשפ

חולדאי תובע את מירי רגב על שטענה כי אסר על הקמת דוכני תפילין
רון חולדאי, צילום: Miriam Alster/Flash90

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי שלח היום (ה') התראה לפני תביעה לשרת התרבות והספורט מירי רגב, בעקבות דבריה על כך שאסר על הנחת תפילין ברחוב. חולדאי כתב כי מדובר בעלילה והוצאת דיבה חמורה: "סנסציה מול קהל משולהב במהלך תקופת הבחירות". הוא תובע 100 אלף שקל פיצוי כפשרה, והתנצלות.

"עיריית תל אביב-יפו איננה אוסרת על הנחת דוכני תפילין אלא להיפך - מתירה את פעילותם ברחבי העיר, כאשר ההסתייגות היחידה שנקבעה באופן גורף ביחס לכל דוכן מכל סוג שהוא, היא כי הדוכנים ימוקמו במרחק של 100 מטר לפחות ממוסדות חינוכיים", הובהר בהודעה מטעם העירייה, "זאת על מנת לאפשר לילדי העיר מרחב בטוח ונקי מכל השפעה בכניסה וביציאה מבית הספר".

השרה מירי רגב בתגובה לאיום בתביעה מצדו של רון חולדאי כנגדה: "רון חולדאי אתה לא מאיים עליי. התביעה שלך על סך 100 אלף ש״ח לא מפחידה אותי, שמעת על המשפט ״אל תירא ישראל אל תירא״?מי הסמיך אותך למנוע מיהודים להניח תפילין במרחב הציבורי? התביעה שלך היא אות קלון על הדמוקרטיה הישראלית, אתה מנסה להשתיק את קולי באמצעות תביעת השתקה. תפקידי כנבחרת ציבור לייצג את הקהל שבחר בי, אני גאה על כך שאני מייצגת את הקהל ״המשולהב״ כדבריך, קהל שאתה מזלזל בו, קהל מניח תפילין, מנשק מזוזות ומשתטח על קברי צדיקים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר