חקירה פלילית נגד האנרכיסט יונתן פולק, שקרא להצטרף לטרור

ממלא מקום היועמ"ש החליט לפתוח בחקירה פלילית נגד פעיל השמאל והאנרכיסט יונתן פולק, שקרא במאמר ב'הארץ' להצטרף לטרור הפלסטיני: "אל ילדי האבנים ובקבוקי התבערה"

חדשות כיפה 20/02/20 13:15 כה בשבט התשפ

חקירה פלילית נגד האנרכיסט יונתן פולק, שקרא להצטרף לטרור
יונתן פולק, צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יש מחיר לטרור? ממלא מקום היועץ המשפטי לממשלה, רז נזרי, החליט לפתוח בחקירה פלילית נגד האנרכיסט ופעיל השמאל הקיצוני, יונתן פולק, בגין מאמר שכתב בעיתון 'הארץ', בו קרא להצטרף לטרור הפלסטיני באופן פעיל.

בהודעה מטעם היועץ המשפטי לממשלה נאמר כי "לאחר בחינת תלונות שהתקבלו בעניין מאמר שפורסם ב-6.1.20 בעיתון "הארץ", שכותרתו "שוב אני הולך לכלא" או "מדוע אני מסרב לשתף פעולה עם בית המשפט", ובתום דיון שקיים בנושא, קיבל ממלא-מקום היועץ המשפטי לממשלה, רז נזרי, את המלצת המשנה לפרקליט המדינה (תפקידים מיוחדים), נורית ליטמן, והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה (משפט פלילי), עמית מררי, והחליט להורות על פתיחה בחקירה פלילית נגד כותב המאמר, יונתן פולק, בחשד לעבירות של הסתה לאלימות והסתה לטרור.

במאמר כתב פולק, בין היתר: "כן, עלינו לחצות את הקווים ולהפר את החוק. למרות המחיר, עלינו להצטרף אל ילדי האבנים ובקבוקי התבערה. עלינו לצעוד בעקבותיהם". עוד נמסר מהיועמ"ש: "בהנחיה שהועברה התבקשה המשטרה לבדוק במסגרת החקירה גם את פעילותו של פולק בנוגע להפרות סדר סביב גדר ההפרדה, כעולה מפרסומים בתקשורת בעניין".

עוד נמסר מטעם היועץ המשפטי לממשלה כי "כן החליט עו"ד נזרי כי בנסיבות העניין ובהתאם למדיניות בנושא, אין מקום לפתיחה בחקירה נגד עיתון "הארץ" או נושאי משרה בו".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר