פרשת הרב שטרן: "ביזוי תלמידי חכמים. לפטר את ראש המועצה הדתית בירושלים"

תגובות נזעמות לפרשת נעילת דלת לשכתו של רב העיר ירושלים, הרב שטרן, שהושאר מחוץ ללשכה במשך דקות ארוכות. חגית משה: "ההתנהגות - בגלל היותו ציוני דתי". עתים: "זו אחת ההשלכות לכך ש-20 שנה אין ראש מועצה דתית נבחר בירושלים"

חדשות כיפה
כב בשבט התשפ
,
17 בפברואר, 2020 12:41
חגית משה

חגית משהצילום: שרון עזרן

סגנית ראש העיר ירושלים, חגית משה, הגיבה בחריפות לדיווח כי מנעולו של הרב אריה שטרן, רב העיר ירושלים, הוחלף הבוקר והוא ננעל מחוץ ללשכתו. משה אמרה: "לא ייתכן שפקיד ממונה (יהושע ישי)  במועצה הדתית, יתנהג בבריונות ויבזה בצורה כזאת את רבה של ירושלים הגאון רבי אריה שטרן שליט"א".
לדברי משה: "כולם יודעים שמרגע כניסתו של הרב שטרן לתפקיד הפקיד הממונה ניסה להצר את צעדיו משום שהבין שהגיע תלמיד חכם עצום שבא לעשות סדר בשחיתות שפשתה ברחבי המועצה הדתית בנושא הכשרות, ועמד על תיקון המעוות.  
זכתה ירושלים שהרב שטרן מכהן פאר בתפקיד הרב הראשי של העיר, בה הוא פועל לאחדות בין המגזרים השונים בעיר, לתיקון ענייני שמירת השבת והכשרות. כמו כן הפקיד המכהן יודע שהנושא להארכת כהונתו הוא כרגע בדיון על מנת להאריך את כהונתו לתקופה נוספת. 

"אין ספק שמקור ההתנהגות היא זלזול ברב שטרן משום היותו מרבני הציונות הדתית, קשה לעסקנים החרדים לקבל את זה שיש תלמיד חכם  גדולים בציבור הדתי לאומי דבר המאיים על ההגמוניה שלהם ועל השליטה בגופים השונים.
לא ייתכן שמי שמכהן כראש מועצה דתית מתנהג כך, אולי מעודף השנים שהוא מכהן בתפקיד כממונה חיצוני הוא שכח את תפקידו ומעמדו והגיע הזמן להחליפו".

הרב שטרן. כהונתו תוארך?

הרב אריה שטרןצילום: פלאש 90. יונתן זינדל

גם בארגון 'עתים' גינו את המקרה: "צר לנו לראות שהמועצה הדתית בחרה להשתמש באמצעים כוחניים כנגד הרב אריה שטרן", אמרו בארגון. "לא מתקבל על הדעת לבזות כך תלמיד חכם, שבניגוד לראש המועצה הדתית נבחר על ידי הציבור למילוי תפקידו, בעוד מתנהל שיח סביב המשך כהונתו".

ב'עתים' אומרים כי "זו אחת ההשלכות למצב הקיים קרוב ל-20 שנה, שבו בראש המועצה הדתית בירושלים לא עומד הרכב שנבחר על ידי נציגי ציבור, אלא 'ועדה ממונה' שהיא למעשה אדם הממונה מטעם השר לשירותי דת ושאמורה להיות זמנית בלבד. אנו קוראים לשר לפעול למינוי הרכב מועצה נבחר כנדרש בחוק, שישקף באמת את עמדות הציבור בירושלים".

סיעת 'התעוררות', בעיריית ירושלים מסרה כי "מדובר בביזוי תלמידי חכמים מהמעלה הראשונה. המעשה הנכון יהיה להאריך את כהונת הרב אריה שטרן ולא לנקוט בצעדים אלימים כלפיו. יש פה נסיון לפגוע בכבוד תלמידי חכם ובכבוד הציונות הדתית".

17.02.2020

1. סליחה על התגובה (דוד )

אין אפשרות לברוח מהמסקנה המתבקשת
פרעעענקק
לא בא להכליל אבל לפעמים זה קופץ להם

דווח על תגובה לא ראויה
17.02.2020

2. לא יאומן שככה מתנהגים (יהודים יראי שמים)

דווח על תגובה לא ראויה
17.02.2020

3. כאן המקום לשאול את היהודי שאינו מקיים מצוות, רחמנא ליצלן (אין אפשרות לברוח)

רבן שמעון בן גמליאל אומר משום ר' יהושע: מיום שחרב בית המקדש אין לא יום שאין קללתה מרובה משל חברתה, המלחמה לא התחילה עכשיו ולא נגמרה עד ביעת המשיח רח"ל.

רבותי, אנו חיים בתקופה איומה ונוראה, מהתחלת שנת "תש"פ" אין לך יום שאין קללתו מרובה משל חברו רח"ל. כל המלחמות והתהפוכות לא התחילו היום. זה התחיל עוד לפני המלחמה העולמית הראשונה, שעד היום לא נשקטה, ורק הקדוש-ברוך-הוא יודע מה עוד צפוי. כל המדינות מתחזקות, כל אחת ונשקה בידיה, אבל אנחנו, עם ישראל, ככבשה אחת בין שבעים זאבים"

אבל, יש דבר אחד שצריך לחזק אותנו, וכל יהודי באשר הוא, יותר מהנשק החזק ביותר, יותר מן המדינות הגדולות והעצומות ביותר, - היהודי השומר על יהדותו והאשה השומרת על צניעותה חזק חזק חזק חזק, הוא יותר מהכל.

"מהו סוד קיומנו?"

אין זאת, אלא שאת היהודי לא ניתן להשמיד. יהרגו אותו, אבל בניו ימשיכו לדבוק בתורה. כל זמן שהיהודי לא מנתק מורשת אבותיו, הרי הוא קשור עם התנאים וכל הצדיקים, עם אברהם יצחק ויעקב, הם חייו. העולם כולו יאבד, אך היהודי יחיה לעד, כל עוד הוא מחזיק בדרך אבותיו, ולא מחפש חכמות ואידיאולוגיות זרות.

אנחנו עומדים וקיימים. מהו הסוד בזה?... התשובה הינה כיון שאנחנו יהודים, אני יהודי ואני חזק יותר מהם. גם אם יהרגו אותי, אבל בניי יישארו בחיים, ואם לא בניי אז בניהם של היהודים האחרים. כיון שכן, קיומי הוא לעולם. זהו סוד קיומו של העם היהודי. אני לא ניתקתי מורשת אבותיי... אני אלך בדרך האבא, בדרך הסבא ובדרך הסבתא... אני אלמד את חוכמתי שלי, את הקולטורא שלי".

כאן המקום לשאול את היהודי שאינו מקיים מצוות, רחמנא ליצלן: אתה גם יהודי, אתה נימול, אבל אתה יודע את הקולטורא שלך? מה הקולטורא שלך? אנגלית? זה הקולטורא שלך? ... אתה פותח את החומש, אתה יודע פירוש המילות?

אם יש קיבוצים שלא יודעים מה זה יום כיפור, לא יודעים מה זה שבת ולא יודעים מה זה מקווה ומה זה צניעות. מגדלים שפנים וחזירים. יש להם קשר עם האבא שלהם? ... מערך? מערך זה דבר קדוש? הם ניתקו את עצמם מכל העבר שלנו ומבקשים תורה חדשה. אם אין שבת ואין יום כיפור, אז במה הוא יהודי כשאין להן קשר עם היהדות? נמצא שהמתנתקים מעברו היהודי של עם ישראל, הרי הם מכחידים את קיומו, ואלו ששומרים את תורת ישראל הם המנציחים את עם ישראל לעולמים. התורה הקדושה אומרת: 'כי היא חוכמתם ובינתכם לעיני העמים' ומעידה שהתורה היא חוכמת היהודים בעיני האומות.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
טסים לאומן. ארכיון צילום: פלאש 90

ראש השנה באומן? "לא נאפשר לחסידים להגיע השנה"

קרא עוד