סגור

פרשת הרפז חוזרת: הקשר בין מנדלבליט ואשכנזי בפרשה

הקלטות בין הרמטכ"ל דאז אשכנזי ליועץ המשפטי לממשלה דאז וינשטיין חושפות: "מסמך גלנט" המזויף שכב בלשכת אשכנזי במשך "כמה חודשים". בשיחות בין מנדלבליט לאשכנזי מאותם ימים נשמעים השניים דנים בסוגיה: "בסוף עוד אהיה עד בסיפור הזה"

חדשות כיפה
כב בשבט התשפ
,
17 בפברואר, 2020 7:57

צילום: Kobi Gideon / Flash90   

הקלטות שנחשפו אמש בחדשות ‭13‬ מעלות סימני שאלה נוספים סביב התנהלותם של שניים בפרשת הרפז: הרמטכ"ל  דאז, גבי אשכנזי, כיום מס' 4 בכחול  לבן; והפרקליט הצבאי הראשי דאז, אלוף אביחי מנדלבליט, כיום היועץ המשפטי לממשלה. פרשת הרפז, שבה נקשר שמו של אשכנזי ב-2010, עדיין אופפת סביבו, וצווי איסור הפרסום רק מגבירים את המסתורין וסימני השאלה סביבה.

במוקד ההקלטות: שתי שיחות טלפון מרכזיות. האחת, בין הרמטכ"ל  אשכנזי לבין היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ב-10‭ ‬ באוגוסט ‭ ,2010‬חמישה ימים לאחר שפורסם על קיומו של המסמך. השיחה השנייה היא בין הפרקליט הצבאי הראשי מנדלבליט לבין עוזרו של אשכנזי, אל"מ  ארז וינר, ב-9 באוגוסט 2010. 

בשיחה בין אשכנזי לוינשטיין, מתברר כי חלפו חמישה ימים מאז שפורסם כי "מסמך גלנט" זויף, ועד שאשכנזי בחר לחשוף בפני ויינשטיין את העובדה שהמסמך המקורי נמצא ברשותו זה זמן. בשיחה שיזם לבסוף אשכנזי לויינשטיין הוא נשמע אומר: "יש לי משהו שאני רוצה לומר לך. ראיתי אתמול שהתחלתם את החקירה, שאתם מחפשים את המסמך. אז אני רוצה לשתף פעולה עם זה. לי יש את המסמך הזה כבר איזה חודשיים או  שלושה, יותר".

הרמטכ"ל בזמן התקיפה. גבי אשכנזי

בימיו כרמטכ"ל. גבי אשכנזיצילום: פלאש 90. אביר סולטן

לאורך כל ימי הסערה הללו נתן מנדלבליט, ששימש  אז בתפקיד הפרקליט הצבאי הראשי, לרמטכ"ל ולעוזרו דיווחים שוטפים מהדיונים בלשכת היועץ המשפטי לממשלה, בשאלה אם וכיצד לפתוח בחקירה בשאלת המסמך המזויף. בהקלטת שיחה אחרת, בין מנדלבליט לוינר, עולה השאלה האם מנדלבליט ידע על כך שאשכנזי מחזיק במסמך, ובכל זאת הטעה במכוון את לשכת ויינשטיין. משפט המפתח שיכול לקבוע בעניין, נשמע מעט משובש בהקלטה, וישנן חילוקי דעות בין המשטרה לבין מנדלבליט באשר למה נאמר שם.

מנדלבליט ואשכנזי ושאר המעורבים בפרשה, למעט בועז הרפז, יצאו ממנה בסופו של דבר ללא כתם פלילי. מנדלבליט לא רק שלא הודח מתפקיד מזכיר הממשלה, הוא אפילו מונה לתפקיד היועץ המשפטי, ואשכנזי הפך לאחת הדמויות הפוליטיות המשפיעות בישראל.

מלשכת חבר הכנסת גבי אשכנזי נמסר בתגובה: "מדובר בהקלטות ישנות מלפני קרוב לעשור שכולן פורסמו מספר פעמים בעבר. מאות אלפי השיחות של אשכנזי נבדקו ונסרקו על ידי המשטרה, מבקר המדינה והיועץ המשפטי לממשלה שהחליט לסגור את תיק החקירה. כל החשדות הוזמו והופרכו. מאחלים לכל איש ציבור שהאזנה מסיבית לכל שיחותיו תסתיים באופן דומה".

מטעמו של מנדלבליט נמסר בתגובה: "חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה לשעבר עו"ד יהודה וינשטיין בעניין המשך כהונתו של ד"ר אביחי מָנְדלבליט בתפקיד מזכיר הממשלה, עמדה הן לפני ועדת האיתור למשרת היועץ המשפטי לממשלה והן בפני הרכב של חמשת שופטי בג"ץ, ונדחתה על ידם מכול וכול. לאחר שבחנו מסמך מפורט מטעמו של ד"ר מנדלבליט בעניין, ועדת האיתור ושופטי בג"ץ קבעו פה אחד שלא דבק כל רבב בהתנהלותו של ד"ר מנדלבליט, והתיק נסגר לפיכך מחוסר אשמה".

מספר 2 בכחול לבן יאיר לפיד אמר: "האירוע הזה לא יפגע בנו. לא בטוח שאצל כל 120 הח"כים, אם יקליטו אותם במשך שנים כמו שהקליטו את גבי, יתגלה שהם הגונים כמותו".

17.02.2020

1. ועדת חקירה ממלכתית (יצחק)

יש להקים מיידית ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת תפקודו של מנדלבליט ויתר המעורבים. לא יתכן כי מנדלבליט שעשה יד אחת עם אשכנזי נגד היועמ"ש הקודם, התמנה בעצמו ליועמ"ש וחמור מכך יטפל עכשיו בחקירות נגד ביבי (המתחרה של גבי אשכנזי). יש כאן ניגוד עניינים מובהק.

דווח על תגובה לא ראויה
17.02.2020

2. מוזר - הרי זו לא התגובה של כחול לבן לפרשת הצוללות בה מזמן הפרקליטות ניקתה את ביבי (ובכל זאת הם ממחזרים את סיפור הצוללות...)

דווח על תגובה לא ראויה
17.02.2020

3. אשכנזי תכנן פוטש נגד הדרג המדיני!!! (ישראלי יהודי)

הדבר הבסיסי ביותר הוא שבחקירת המשטרה נמצא כי המסמך מזויף!!!! ברור לכל אזרח כי הפושעים האמיתיים במדינה הם מנדלבליט ואשכנזי! אפילו אהוד ברק, חביב התקשורת אז, לא הצליח להעיף את אשכנזי שברור שתכנן פוטש נגד הדרג המדיני עם עוד קצינים בכירים בסדיר ובמילואים.

דווח על תגובה לא ראויה
17.02.2020

4. לא רק שסביר שאשכנזי ומנדלבליט התנהלו באופן לא ראוי שם בלשון המעטה (איתן)

הם זרקו אחריות על הדרגה הנמוכה ביותר כדי שהם לא ייפגעו.
ומספר ערוצי תקשורת כדי לסייע לכחול לבן פשוט מתעלמים מהאירוע.
עיינו ערך רונן משה יועץ התקשורת המושחת של גנץ שהורשע בפרשת ישראל ביתנו וגנץ בתגובה לוקח אותו איתו למפגש עם טראמפ למרות שבית משפט הרשיע אותו בסיוע להפרת אמונים. (9 חודשי עבודות שירות וקנס של מיליון ש"ח)
ופרשת הטעיית המשקיעים של חברת שמן (החברה של אשכנזי) שבה הגיעו להסדר טיעון, כלומר אשכנזי הודה שהוא רמאי.
כדי שהשחיתות של כחול לבן תיעלם מעיני הציבור יש אמצעים תקשורתיים שמסתירים את הסיפורים הללו

דווח על תגובה לא ראויה
18.02.2020

5. אנשים כל כך שטופי מוח מההסתה (ליכודניק)

שלכם ושל התקשורת..וכל היום עסוקים בשנאת נתניהו .שזה לא ישפיע

דווח על תגובה לא ראויה
18.02.2020

6. אנשים כל כך שטופי מוח מההסתה (ליכודניק)

שלכם ושל התקשורת..וכל היום עסוקים בשנאת נתניהו .שזה לא ישפיע

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

7. סיכום שחיתויות ראשי כחול לבן-למעונינים: (מיה)

מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, מכיוון שהתקשורת לא אוהבת להביא לציבור את החשדות הקיימים כנגד 3 מתוך 4 ראשי הקוקפיט החלטתי לעזור קצת למי שלא יודע ולתמצת אותם:

בני גנץ: פרשת המימד החמישי היא פרשה שנחקרה על ידי מבקר המדינה, שבמסגרתה נחקרה התקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שיו"ר מועצת המנהלים שלה היה בני גנץ. הפרשה נחשפה לראשונה על ידי גידי וייץ בעיתון "הארץ" בפברואר 2019. המבקר מצא כי חברת המימד החמישי הציעה למשטרה לרכוש מערכת בפיתוחה. במשטרה הסכימו לערוך פיילוט, ללא מכרז, ושילמו לחברה 4 מיליון שקל. תחילה התכוונו להתחייב מראש שאם הפיילוט יצליח, ירכשו את המערכת ב-50 מיליון שקל, אך ועדת המכרזים התנגדה. בעקבות הפיילוט ביקשו במשטרה להרחיב את ההתקשרות, שוב ללא מכרז, אלא שאנשי האוצר סיכלו את התוכנית.המבקר מתח ביקורת על המשטרה בכמה עניינים, ובהם עריכת הפיילוט ללא מכרז ומסירת נתונים מטעים לוועדת הפטור, שמקורם במימד החמישי. עם זאת, הוא לא הפנה את הממצאים ליועץ המשפטי לממשלה, כפי שהחוק מחייב אותו לעשות כשיש חשד לפלילים.(כלכליסט).

יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, מדוע השאיר את העניין בינו לבין מילצ'ן ולא שיתף את בכירי האוצר, ומדוע, לפי הפרסומים (שלו או של המשטרה או של שניהם גם יחד), הזמין אליו את מילצ'ן לפגישה במשרד האוצר ,יחד עם רפרנטית (!) ולא עם בכירי האוצר.יאיר לפיד מחק כידוע את כל פגישותיו הקשורות בכך מהיומן לפני שמסר אותו לעיתונאים (גלובס).ותמיהה נוספת היא: למה לפיד לא נחקר על הקשר והתמיכה בידיעות אחרונות? יאיר לפיד, בזמן כהונתו כשר אוצר, נהג להיפגש לעיתים תכופות בימי שישי בבוקר עם מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס. דבר המפגשים נחשף אמש (ו') ב"שישי עם אילה חסון", בערוץ עשר.המפגשים התכופים נערכו בביתו של איש עסקים מסביון, שגר בסמוך למוזס. לפיד ומוזס קיימו פגישות דיסקרטיות, כאשר איש העסקים, בעל הבית, לא נהג להשתתף בפגישות.לא ברור מה עלה במפגשים ומדוע היו תכופים כל כך, וגם מדוע לא נערכו במקום פומבי או בביתו של מוזס? (כלכליסט).

גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף במהדורה המרכזית בערוץ 13 את הקלטות גבי אשכנזי, ואביחי מנדלבליט לשעבר במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו, וכן את השיחות שערך בנוגע לסוגיה הפרקליט הצבאי הראשי דאז אביחי מנדלבליט – שמעלות סימני שאלה בדבר המידע שהיה ברשותו. השיחות הוקלטו במערכת מיוחדת שהותקנה בלשכת הרמטכ"ל.בחמישה באוגוסט 2010 החל שר הביטחון דאז אהוד ברק בסבב ריאיונות לתפקיד הרמטכ"ל שיחליף את אשכנזי. בין השניים שררו יחסים רעים: ארבעה חודשים לפני כן נחשף אשכנזי, שכיהן אז כרמטכ"ל, למסמך ובו תוכנית זדונית לכאורה, שנרקמה לכאורה בהנחייתו של ברק ונועדה להשפיל את אשכנזי בחודשי כהונתו האחרונים ולמנות תחתיו את יואב גלנט.לאחר שאשכנזי נחשף למסמך הוא היה נסער, וחשף אותו בפני האלופים בני גנץ וגדי אייזנקוט. עוזרו של הרמטכ"ל, ארז וינר, אף העביר לאייזנקוט העתק. לאחר שהמסמך הגיע לתקשורת והתברר שהוא מזויף והמדינה כולה ניסתה להבין מהיכן הגיע, אשכנזי, וינר ושאר שותפי הסוד עדיין שמרו את הסוד שהמסמך המקורי נמצא.בשיחה שנערכה בין אשכנזי לוינר יומיים לאחר מכן, בשמונה באוגוסט, אמר אשכנזי: "החולשה שלנו זה שיש לנו את הנייר. זו הבעיה שלנו". וינר השיב: "טוב, אבל אתה לא הוצאת אותו", ואשכנזי אישר: "אני לא הוצאתי את הנייר". בהמשך השיחה אמר וינר: "גם בני (גנץ) וגם זה שמעו עליו מכל מיני מקורות נוספים. אבי (בניהו, דו"צ לשעבר) בעצמו הרי שמע. בועז (הרפז) אמר לי שיש את הנייר הזה לפחות בעוד שלושה ארבעה מקומות, שזה לא רק אצלנו חונה". . (להקלטות המלאות-חדשות 13)."
דווח על תגובה לא ראויה
24.02.2020

8. כחול לבן=שחיתות הפיצו!!!!!!!!! (מיה)

מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, כאשר למעשה היא המפלגה המושחתת ביותר:

בני גנץ: פרשת המימד החמישי היא פרשה שנחקרה על ידי מבקר המדינה, שבמסגרתה נחקרה התקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שיו"ר מועצת המנהלים שלה היה בני גנץ. הפרשה נחשפה לראשונה על ידי גידי וייץ בעיתון "הארץ" בפברואר 2019.

יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, מדוע השאיר את העניין בינו לבין מילצ'ן ולא שיתף את בכירי האוצר,.ותמיהה נוספת היא: למה לפיד לא נחקר על הקשר והתמיכה בידיעות אחרונות? יאיר לפיד, בזמן כהונתו כשר אוצר, נהג להיפגש לעיתים תכופות בימי שישי בבוקר עם מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס ותמך בחוק ישראל היום. (כלכליסט).

גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף במהדורה המרכזית בערוץ 13 את הקלטות גבי אשכנזי, ואביחי מנדלבליט לשעבר במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו (להקלטות המלאות-חדשות 13").
פרשה נוספת שבה נאשם אשכנזי היא הטעיית הציבור במכרז השמן בהחלטת בית המשפט המחוזי נפסק שחברת הביטוח של שמן תשלם 4.5 מיליון שקל כפיצוי למשקיעי החברה,. (גלובס).

אורנה ברביבאי: חשודה שכשעמדה בראש אכ"א זייפה את נתוני גייוס החרדים, ע"מ לעזור ללפיד לשווק את טענתו שמעלה את אחוזי הגיוס במגזר החרדי (כאן 11).

יואב סגלוביץ': חשוד שכבכיר במשטרה שיבש הליכי חקירה בפרשיית אשכנזי המכונה פרשיית "הרפז". (News1).

רם בן ברק: חשוד גם הוא בפרשיית המימד החמישי כמי שהיה בכיר בחברה (גלובס, ישראל היום).

עומר ינקלביץ' הודחה משירות המדינה עקב דיווחים כוזבים במשרד לשוויון חברתי (חדשות 13).

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מערת המכפלה צילום: פלאש 90. גרשון אלינסטון

יש אישור: פרויקט הנגשת מערת המכפלה יוצא לדרך

קרא עוד