סגור

"שיקח מנטוס": כך ענתה השופטת לברלנד שהתלונן על מצבו הבריאותי

בית המשפט דן היום בהארכת מעצרו של אליעזר ברלנד, מעצרו הוארך ב-8 ימים. ברלנד התלונן על מצבו הבריאותי, לאחר ששבוע שעבר עבר צנתור. לבסוף הוחזר למעצר במתקן שב"ס

חדשות כיפה
יח בשבט התשפ
,
13 בפברואר, 2020 15:27
אליעזר ברלנד

אליעזר ברלנדצילום: יונתן זינדל/פלאש 90

בית המשפט המחוזי בירושלים דן היום (ה') במעצרו של אליעזר ברלנד ראש ישיבת "שובו אחים", בתום הדיון נקבע כי מעצרו יאורך בשמונה ימים. ברלנד נידון בעקבות פרשת "עושק שחור" בתחילת השבוע ושחשוד בעבירות עושק, קבלת דבר במרמה ועבירות מס. במהלך הדיון הלין ברלנד על מצבו הבריאותי לאחר שעבר צנתור בשבוע שעבר ובסוף הוחזר למתקן המעצר.

עו"ד עמית חדד פרקליטו של ברלנד טען כלפי השופטת שרון לארי-בבלי ואמר לה: "אני חושב שבמשך תקופה ארוכה לוקחים אותנו למחוזות רחוקים. אני מנסה להביא אותנו למחוזות השפיות יש חקירה צריך לחקור, אבל כשראיתי את הרב אתמול אחרי צנתור ואז לוקחים אותו חזרה לרמלה כדי להחזיר אותו לירושלים, היו משאירים אותו בבית החולים". השופטת השיבה לו בתגובה: "תנו לו מנטוס".

השופטת לארי-בבלי פסקה כי קיים "חשד סביר ברף גבוה ביותר" שברלנד ביצע את המיוחס לו. "לפני ראיות על כך שהמשיב שכנע חולי סרטן שבקבוקוני משקה אותם הוא נתן להן מהווים תחליף לכימותרפיה", אמרה בהחלטתה. "מכיוון שאלה האמינו להם הם נטלו את שנתן להם תחת תרופה קונבנציונלית". השופטת החליטה להאריך את מצערו של ברלנד ב-8 ימים.

13.02.2020

1. פשוט בושה....אלה השופטים שלנו אמאלה... (שופט נורמלי לא מדבר ככה)

אולי תהרגי אותו בלי משפט וזהו .הבנאדם אחרי צינטור מה זה הרוע הזה

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2020

2. אולי השופטת לא הי ה צריכה להגיד את זה אבל מבחינה אנושית היא צודקת. (תמר)

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2020

3. פופוליסטית (יצחק)

דברי השופטת כי "קיים חשד סביר ברף גבוה ביותר" שברלנד ביצע את המיוחס לו" אינם עילה להארכת מעצר. מעצר אינו משמש כעונש והעילה צריכה להיות או לצרכי חקירה או אם אם קיים חשש לשיבוש הליכי חקירה או מחשש להמשך מעשי עבירה. האם המקרה , הקשה יש לומר, עונה על ההגדרות?? כנראה שלא.

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2020

4. אם היתה מדברת כך על ביבי ישר היו מתנפלים על בתי המשפט (אם היו חורצים כך את גורלו של ביבי)

צביעות

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2020

5. מות כבר. אלהים אישר (המן היהודי)

קוף כנעני. רק מחלה קשה תיפטור את העולם מהווירוס הזה

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2020

6. מצבו הבריאותי לא טוב?? (עידו)

אז שישלם לעצמו 20 אלף שקלים, יתפלל, ויבריא.
האם זה לא מה שהוא אמר לחסידיו כשניצל אותם לפני מותם?

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2020

7. עליו אמרו חז"ל; "אַשְׁרֵי יוֹלַדְתּוֹ". "אַשְׁרֵי יוֹלַדְתּוֹ". "אַשְׁרֵי יוֹלַדְתּוֹ" (הַצַּדִּ֣יק אָבָ֔ד וְאֵ֥ין אִ֖ישׁ שָׂ֣ם עַל־לֵ֑ב)

בשנים האחרונות חלה הרב רבי חזקיהו סנדר יצחק ארלנגר זצוק"ל, מבני ברק, מגדולי המשפיעים בתורה וקדושה בדור האחרון זי"ע, והוא בן 68 בפטירתו. בימים האחרונים הדרדר מצבו והיום השיב את נשמתו הקדושה והטהורה ליוצרה. הַצַּדִּ֣יק אָבָ֔ד וְאֵ֥ין אִ֖ישׁ שָׂ֣ם עַל־לֵ֑ב... עליו אמרו חכמינו ז"ל : "אַשְׁרֵי יוֹלַדְתּוֹ".

רבי סנדר זי"ע נלקח לחתן אצל הגאון המפורסם רבי אליעזר צדוק טורצין זצ"ל, שהיה מגדולי חשובי תושבי העיר בני ברק ומחבר ספר 'שונה הלכות' ו'מתנה מועטת' והיה חביבם של ה'חזון איש' והרב מבריסק.

מתולדותיו: הגאון הצדיק רבי סנדר זצ"ל נולד לאביו המקובל הגאון רבי שמשון רפאל ארלנגר זצ"ל משוויץ. כבר מקטנותו הוא נודע כמתמיד ושקדן עצום, ובאופן תדיר הוא נראה רכון על גבי הגמרא במשך שעות ארוכות ומתעמק בצפוני הסוגיות לברר עמקם על פי שיטת הראשונים וכו'. ובתקופה בה למד בישיבות פוניבז' ובריסק, נחשב מהאריות שבחבורה, וטובי המוחות בקשו לקבוע עמו חברותא. הוא היה; סִינָי - ועוֹקֵר הָרִים. דהיינו - 'סיני' הוא כינוי למי שמכיר את תורה שבעל פה. ואילו "עוקר הרים" - הוא כינוי לבעל יכולת שכלית גבוהה. "אַשְׁרֵי יוֹלַדְתּוֹ"...

תפילתו, ומאמריו ברבים, הייתה בהשתפכות מעוררת נפש ומלאת כסופים והשתוקקות לאבינו שבשמים. ההתלהבות וההתלהטות שאפפה אותו בסילודין בעומדו לפני קונו, הקרינה והשפיעה על כל סובביו להבין את מאמר חז"ל שהתפילה היא מן הדברים העומדים ברומו של עולם.

בידיעות הנרחבות שרחש לו בתורת הנסתר, הפך רבי סנדר לאחד מיחידי סגולה שבדור שמאירים לו שבילי דרקיע בעומק חכמת תורת הנסתר. לימים אף חיבר ספרים רבים שלהם רחשו מקום של כבוד אצל כל הוגי תורת הנסתר שהתפלאו מרוחב תבונתו והשגתו הנפלאה במצולות עניינים האלו.

ליבו הרחום פתוח היה בכל עת ועונה לעמוד לימין הזולת בכל מה שאפשר הן בנתינת חיזוק ועידוד לצורבי התורה ומבקשי עליה והן בקריאת אוזן במצוקת שבורי לב ונדכאים, כמו כן עסק הרבה בצדקה וחסד, בסכומים אדירים של צדקה, שעברו תחת ידו, בהיותו נחשב גבאי צדקה נאמן שרבים סמכו עליו.

במשך שנים רבות עמד בראשות כולל אברכים בעיר תל אביב שם הרביץ תורה תמידין כסידרן והעמיד עדרים עדרים של גדולי תורה, יראים ושלמים, אשר קנו ממנו את יסודות העיון והארת דרכי החיים. תלמידיו אלו היו מקושרים אליו בלב ונפש בעבותות אהבה כל הימים ואף התייעצו תמיד בדעתו בספקות שעמדו על הפרק בענייני והליכות החיים.

שיעוריו ושיחותיו הרבים ומאלפים שנשא ומסר בכל תפוצות ישראל לאורך השנים מהווים פרק מיוחד באישיותו הרוממה בחן אשר הוצק בשפתותיו, ובדבריו היוצאים מן הלב זכה להלהיב בלבבות להשיב רבים מעוון לקרב ליבם לאביהם שבשמים, בדרך האמת והקיצונית, בכל החוגים והעדות היו נוהרים לשמוע דבריו, ולשתות בצמה את דברות קדשו, שהיו נסוכים באהבת תורה ויראת שמים, וחיזוק קירוב המצוות וקנין המידות הטובות בהתרחקות מכל השעה ומכשולי הייצר שסופם אבדון ח"ו, הוא נחשב כאחד מגדולי המשפיעים בדורינו, וחשובי מזכי הרבים בכל העולם כולו.

תלמידיו מספרים כי ליבו לב הארי הביאו לעמוד בשער ללחום ולזעוק על פרצות בכרם ישראל, לגדור גדר ולהעמיד משפטי הדת בהיותו עמוד האמת. הם מוסיפים כי הוא לא חת מפני איש והשמיע תמיד בשפה ברורה את האמת הנוקבת וללא מורא ומשא פנים. לא אחת הרעיד תבל ומלואו בברק חציו השנונים, בהם שלף חרב מתערה לגלות ולהסיר את הלוט מעל פני צבועים וחנפים לגלות קלונם ברבים ולהעמידם במקומם הראוי להם".

הוא לחם נגד גיוס השמד של חכי"ם חרדים בגזירת כנסת המינים שר"י, וגם לחם נגד חפירת קברי ישראל בפרט בבית שמש נגד ר' משה שטרונבוך שהתיר חפירת קברי יהודים רח"ל - לא יאומן כי יסופר! לחם בנושא חפירת הקברים מול דיינים מוכרים וכתב מכתבים חריפים בטענה כי נבנים בניינים לציבור החרדי על קברי יהודים.

דבריו שנאמרו בכוונה טהורה לשם שמים ללא שום נגיעות וחשבונות אישיות הצליחו להגביר אויבים בשער ולהביא ישע במערכות ישראל בימי הרת עולם בו רבו הטשטוש והבלבול, היה לעיניים לכל מבקשי אמת ולמשען וסעד לגבורי החיל העומדים על משמר הצלת עולם התורה מדי שועלים המחבלים ומחרסים בכרם בית ישראל.

גיגוגי הקדושה שנראו בו העידו על סגולת רוממת נשמתו. היה חרד מאוד בשמירת העיניים, ופרישות הבלי העולם הזה, וכל ענייני אכילתו ושתייתו היו מדודים ושקולים במאזני הפרישות. הוא סיגף גופו ונפשו, ואף הקפיד לטבול עצמו במקווה מדי יום.

לפני כעשרים שנה חלה במחלה קשה שסכנה את חייו, תפילות רבות נערכו בכל אתר, ובדרך נס ניצל ממות לחיים, בתקופה זו קיבל על עצמו להתחזק ביתר שאת בזיכוי הרבים, ואכן הקדיש מאז והלאה מזמנו היקר בהצלת הרבים, הן בשיחות ודרשות חוצבי להבות אש, והן בהפצת ספרים ומאמרים רבים, בנושאים שונים ומגוונים, בהלכה ובהגדה בנגלה ובנסתר. כמו כן פרסם מאמרים לחיזוק התורה והדת בעילום שם. "אַשְׁרֵי יוֹלַדְתּוֹ".

במיוחד היכה גלים ספרו על ענייני טהרה וסגולת ימי השובבי"ם המשמש כאבן יסוד בחצרות חסידים ואנשי מעשה כשהביא את ספרו זה למרן הגאון הגדול הצדיק ראש הישיבה הגר"ש אויערבאך זצוק"ל אחז בו בשני ידיו ונשקו בחיבה ואף עיטרו בהסכמה מופלגת המתנוססת בראש הספר. "אַשְׁרֵי יוֹלַדְתּוֹ".

בענין גיוס השמד והזימה, וג' עבירות החמורת שנמצא שם וכו', לא נתנו מנוח לנפשו, ופצעו את לבבו, דמעות רבות כמים הוזיל מעיניו על 'גזירת הגיוס', וזה בטוח כי כל מי שהולך לצבא קשה מאד שיוכל לשמור על עצמו ולצאת משמה בלי שום פגם לנפשו רח"ל, ומדרדרים אותו בכוונה שם, עד שכל הדת נהרס וחוזר הביתה כגוי גמור ממש.

ומספרים לאחרונה על בחור אחד מהישיבה שלקחו אותו בכח לצבא ותוך כמה חודשים זרק את הכל, ולא נשאר לו כלום. והגאון הצדיק זצוק"ל הדיר שינה מעינו, ואמר לנו שאסור להתפשר על ענין הגיוס כלל וכלל, ובכל כוחו התאמץ לפעול פעולות גדולות ונצורות להשיב מלחמה למגייסים כמו גפני וכל יהדות התורה שעושים פשרות עם גזירת הגיוס וכו' שהם משכילים בלבוש חרדים.

הַצַּדִּ֣יק אָבָ֔ד וְאֵ֥ין אִ֖ישׁ שָׂ֣ם עַל־לֵ֑ב וְאַנְשֵׁי־חֶ֤סֶד נֶאֱסָפִים֙ בְּאֵ֣ין מֵבִ֔ין כִּֽי־מִפְּנֵ֥י הָרָעָ֖ה נֶאֱסַ֥ף הַצַּדִּֽיק...
הצדיק זכה לקדש שם שמים ברבים!!! ועליו אמרו חז"ל; "אַשְׁרֵי יוֹלַדְתּוֹ". "אַשְׁרֵי יוֹלַדְתּוֹ". "אַשְׁרֵי יוֹלַדְתּוֹ".
בִּלַּ֤ע הַמָּ֙וֶת֙ לָנֶ֔צַח וּמָחָ֨ה ד' אלוקים דִּמְעָ֖ה מֵעַ֣ל כׇּל־פָּנִ֑ים וְחֶרְפַּ֣ת עַמּ֗וֹ יָסִיר֙ מֵעַ֣ל כׇּל־הָאָ֔רֶץ כִּי ד' דִּבֵּר.

-ת.נ.צ.ב.ה-

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2020

8. ככה שופטת מדברת??!!! שמעתי שהיו עוד כמה משפטים לא נורמלים (אלישבע)

לא שאני בעד אבל ככה שופטת במדינת ישראל לא מתנהגת איפה הכבוד שלך?

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2020

9. לארי בבלי שם יהודי.? (בן שלום)

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2020

10. שופטת של סדום (שי)

כלבה ארורה, יהי רצון שכל המחלות של הרב יעברו אליך. ב מ י ד י !

דווח על תגובה לא ראויה
14.02.2020

11. אם הרב בעל יכולות ריפוי , שיברך את עצמו ויחסוך למשלם המיסים (אלי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אכיפת ההנחיות בירושלים צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

נתניהו: "יש מי שעדיין לא מקיים את ההנחיות, נגדיל את הקנסות"

קרא עוד