סגור

הרשות הפלסטינית תשלם חצי מיליון ש"ח למשפחה שכולה

הודיה אסולין נפצעה קשה בפיגוע ב-2011 ונפטרה מפצעיה לאחר שנים. בעקבות תביעת משפחתה, חייב בית המשפט את הרשות הפלסטינית בפיצויים של חצי מיליון ש"ח

חדשות כיפה
יח בשבט התשפ
,
13 בפברואר, 2020 13:10
הייתה מחוסרת הכרה מאז הפיגוע. הודיה אסולין הי"ד

הייתה מחוסרת הכרה מאז הפיגוע. הודיה אסולין הי"דצילום: באדיבות המשפחה

הודיה אסולין הי"ד נפצעה באורח קשה בפיגוע ליד בנייני האומה בשנת 2011, ולאחר שש שנים נפטרה מפצעיה. לפני מספר חודשים נחשפו בחדשות 12 משכורות העתק שמשלמת הרשות הפלסטינית למחבלים, ולאחר מכן הגישה משפחת אסולין תביעה נגד הרשות לפיצויים.

כעת, בעקבות התביעה, הוצאו צווי עיקול נגד הרשות הפלסטינית, והחלו הליכי גביית הכספים. על פי הצו, הרשות הפלסטינית נדרשת להעביר את המשכורות שהיא משלמת למחבלים מדי חודש, ישירות למשפחת אסולין, עד להגעה לסכום של 583,598 ש"ח. 
בנוסף, הוצאו צווי עיקול משכורות נגד שירות בתי הסוהר, מאחר והאסירים, ובתוכם המחבלים, מקבלים כספי מהשב"ס לקניות בקנטינה.

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו המייצג את משפחת אסולין התייחס לפסיקה: "מאחורי המציאות הביטחונית הקשה במדינת ישראל נמצאים אנשים ומשפחות, ושורת הצדק מחייבת כי כשמאות אלפי שקלים משולמים משכורות למחבלים בעקבות רצח יקיריהם - אלו יופנו לכיסוי הנזקים שנפסקו להם ולא לרווחת הרוצחים הכלואים בארץ". 

עוד אמר עו"ד יאדו: "מכאן מחויבת הפעילות בכל האמצעים הקיימת כדי לעקל את הכספים ולהעביר אותם למשפחות. בנוסף, המטרה העיקרית בהוצאת צו העיקול על כספי הקנטינות היא צמצום הרווחה הבלתי נסבלת של הטרוריסטים בבתי הכלא בישראל". 

הפגנה בעד עונש מוות למחבלים

הפגנה בעד עונש מוות למחבליםצילום: יח"צ

נזכיר כי במהלך ההליך המשפטי נחשף גובה המשכורות המועברות למחבלים על ידי הרשות הפלסטינית, העומדות על למעלה מ1,500,000 ₪. מדובר בסכום של אלפי שקלים לכל אחד מהמרצחים בחודש, שהגיע אף לסכום של 'משכורת' בת כ8,000 ₪ למחבל, ולמעל 20,000 ₪ בחודש לכל המחבלים יחד. בנוסף, ישנו סכום קבוע בחוק הפלסטיני על תשלום 400 ₪ מטעם הרשות לכל אסיר מורשע עבור הקנטינה.

הודיה אסולין הי"ד נפצעה קשה לפני כ-8 שנים בפיגוע בירושלים, בו פוצץ מטען חבלה בתחנת אוטובוס על יד בנייני האומה. בפיגוע נרצחה תיירת ונפצעו 67 בני אדם, בניהם אסולין,  שבמשך כמעט 7 שנים הייתה ללא הכרה עד שנפטרה מפצעיה.

בתביעה אותה הגישו הוריה של אודליה על סעיף נזק גופני ופיצוי עונשי בגין מעשה איבה, נכתב על התלאות אותן עברה המנוחה מיום הפציעה ועד לפטירתה, ונתבע סכום של 60 מיליון ש"ח. כאמור, כעת החל הליך הוצאה לפועל נגד הרשות הפלסטינית ושב"ס במטרה להעביר את כספי המחבלים למשפחה.

13.02.2020

1. כסף מקל הוא לעולם לא יירפה את הפצע שיישאר פתוח לנצח (מוקי לנד)

מדהים שכולנו ללא הבדל דת גזע או מין שייכים לבורא ואם זאת אנחנו נלחמים , מגדפים ופוגעים אחד בשני , מוות של אדם במיוחד טוב הוא מיותר ולא משנה מה יאמרו הפצע נשאר פתוח לנצח הזמן לא מרפה או רק מטשטש את המצב או כמו שכולנו אומרים מתרגלים למצב החדש בלת ברירה הכסף אולי יינחם לא יותר מזה.

הגיע הזמן שאת השנאה נשים בצד ואת הטוב נפיץ כך הרעים החלשיו כי מזה אדם רע אחד שלא טוב לא מסיבה מסוימת שאם היא תפתר זה ייפסק , כל אדם בעולם עם ייחליף את הרע בחמלה ייצמח לו רק טוב.

אנחנו זמניים בעולם הזה אז למה לבזבז את זה במלחמה מיותרת

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: פלאש 90. נעם רבקין פנטון

מלחמת יום הכיפורים תשפ"א: "פיקוח נפש דוחה את כל המצוות שבתורה"

קרא עוד