חוננו תוקפים: "צו ההרחקה של בנט כולל הגבלות חמורות על בן דוד"

בארגון "חוננו" תוקפים את שר הביטחון, וטוענים כי ביטול צו המעצר המנהלי כנגד אליה בן דוד, אשר הומר בצו הרחקה מיהודה ושומרון, כולל בתוכו הגבלות מחמירות, אף בבית הוריו בנוף הגליל

חדשות כיפה
יז בשבט התשפ
,
12 בפברואר, 2020 14:28
אליה בן דוד

אליה בן דודצילום: 'חוננו'

בהודעה שפרסם הבוקר ארגון "חוננו", נקבע כי למרות הודעתו של שר הביטחון בנט כי יבטל את צו המעצר המנהלי נגד אליה בן דוד ויחליפו בצו הרחקה בלבד, הושתו על בן דוד תנאים מגבילים מכבידים ביותר. ביניהם מעצר בית לילי, התייצבות יומית בתחנת המשטרה ואיסור יצירת קשר עם 28 אנשים. עו"ד מנשה יאדו מארגון "חוננו"  ציין כי, "דירוג האשראי של הדמוקרטיה הישראלית ירד מונים מספר בימים האחרונים".

אליה בן דוד, תושב נוף הגליל בן 19, נמצא כעת תחת תנאים מגבילים כבדים ביותר, זאת למרות הודעתו של שר הביטחון נפתלי בנט כי צו המעצר המנהלי יצומצם "לצו הגבלת כניסה ליהודה ושומרון בלבד. בתוספת פיקוח מנהלי נוסף".

'הפיקוח המנהלי הנוסף' כולל מעצר בית לילה מגביל ביותר, אשר מאלץ את בן דוד לשהות בבית הוריו מהשעה 23:00 עד 6:00 בכל לילה במשך חצי שנה. בנוסף, נאסר עליו לדבר עם 28 מחבריו ועליו להתייצב בכל יום בתחנת המשטרה בנוף הגליל, כל זאת במקביל לצו המנהלי המרחיק אותו מיו"ש.

עו"ד יאדו תקף את התנהלות השב"כ ושר הביטחון בעניין בן דוד, לאור העובדה כי בית המשפט הורה על שחררו ללא תנאים. לדבריו,  מדובר בפארסה משפטית ביטחונית שאין לה תקדים במדינת ישראל.

על חתימתו של שר הביטחון על צו המעצר המנהלי אמר עו"ד יאדו כי "מעשה זה מנוגד בצורה חריפה לדין וכבר ספג ביקורת שיפוטית חריפה בעבר. בנוסף לכך הפר השר את חובות הדין המנהלי וחתם על הצו בלא מימוש זכות השימוע של העצור. החמור מכול הוא שזו הפעם הראשונה בתולדות המדינה שמוצא צו מעצר מנהלי על אדם שנחשד בידוי אבן, חשד שאף אם חמור אינו מקים אף לא אבק עילה למעצר מנהלי, השר הפעיל את העיצום החמור ביותר בעוד שלא היה לכך שום בסיס או הצדקה".

עו"ד יאדו הדגיש כי צו המעצר המנהלי היה חסר בסיס , וכי ההוכחה המובהקת לכך היא "שכעת בצו החלופי לא מוטל מעצר בית מלא, אלא חלקי בלבד- ללמדך כי המסוכנות הנשקפת מהעצור, אפילו לשיטת גורמי הביטחון, הינה מוגבלת ומתונה בהרבה מזו שהיה בה כדי להצדיק את הוצאת צו המעצר".

עוד הוסיף כי התנהלות זו "מייצרת איום של ממש על תחושת הביטחון האזרחי של אזרחים בכלל ושל פעילי ימין בפרט, שעלולים להיעצר בלא דין ובלא דיין. דירוג האשראי של הדמוקרטיה הישראלית ירד מונים מספר בימים האחרונים".

נזכיר כי בן דוד, תושב נוף הגליל בן 19, נעצר לפני כשבוע וחצי בידי השב"כ הוצא כנגדו צו חריג האוסר עליו לפגוש בעו"ד. לאחר כשבוע הורה שופט ביהמ"ש המחוזי על שחרורו ממעצר ללא כל תנאי מגביל, אולם דקות ספורות לאחר שחרורו נעצר בן דוד בשנית בידי השב"כ בצו מעצר מנהלי החתום על ידי שר הביטחון נפתלי בנט.  אתמול הודיע בנט על ביטול צו המעצר המנהלי והחלפתו בהרחקה מיו"ש וב"פיקוח מנהלי נוסף". 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון צילום: shutterstock

חדשות השבת: מניין קרבנות הקורונה עולה, עשרות מחוברים למכונות הנשמה

קרא עוד