הממשלה אישרה את הקמת ועדה לבחינת המחלקה לחקירות שוטרים

ממשלת ישראל אישרה פה אחד הקמת ועדה לבחינת המחלקה לחקירות שוטרים. בנוסף אושרה עלייתם של עוד 400 יהודים מאתיופיה. ההחלטות נעשו למרות הסתייגותו של מנדלבליט, שטען שאין להכריע בנושאים בזמן ממשלת מעבר

חדשות כיפה
יד בשבט התשפ
,
09 בפברואר, 2020 15:50

צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

הממשלה אישרה פה אחד היום (א') את על הקמת ועדה לבחינת המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש). זאת, בניגוד לעמדתו של היועץ המשפטי לממשלה. כזכור שר המשפטים אוחנה טען כי יש להקים את הוועדה ברקע המחאות בעקבות מותו של סלומון טקה מירי שוטר ביוני האחרון. בין היתר נימק אוחנה את הצעתו בכך שמח"ש אינה יכולה לבקר כראוי את המשטרה, כל עוד שני הגופים כפופים לפרקליט המדינה.

עוד צוין בהחלטת הממשלה כי הוועדה תבדוק, בין היתר, את הליכי הטיפול בתלונות שהוגשו למח"ש, את נהלי העבודה הקיימים במחלקה, את אופן ניהול החקירה בתיקים שנחקרו במחלקה - וכן את קיומם של מנגנוני בקרה ופיקוח על פעילותה. 

בנוסף אושרה בשיבת ממשלה פה אחד ההצעה להעלאת 400 איש מבני מיהודי אתיופיה, הנמנים עם מתוך בני הפלשמורה. גם ההחלטה הזו נעשתה בניגוד לעמדת אביחי מנדלבליט, שסבר בשני המקרים כי יש מניעה משפטית בקידום ההחלטות הללו על ידי ממשלת מעבר. היועץ המשפטי לממשלה טוען כי ההטבה מיועדת לציבור בוחרים בני העדה האתיופית, ועלולה להיראות כמונעת משיקולים של התמודדות בבחירות.

שר העלייה והקליטה יואב גלנט: "לפני כ-40 שנה, כלוחם בשייטת, הייתה לי הזכות לסייע להביא את ראשוני העולים מאתיופיה מחופי סודאן. היום, כשר העלייה והקליטה, אנחנו פועלים להבאת יתרת בני הפלשמורה שנמצאים באתיופיה וממתינים, בשל תהליכי הבחירות, כבר שנה. יש 398 אנשים שממתינים לשווא באדיס אבבה ובגונדר, בעוד שהם יכלו לשבת היום במדינת ישראל במרכזי קליטה. למדינת ישראל יש חוב מוסרי לאפשר לבני העדה האתיופית, המשרתים בצה"ל ותורמים בכל תחומי החיים, להתאחד עם בני משפחותיהם שנותרו מאחור. אני מברך את ראש הממשלה שמוביל את המהלך הזה".

 

 

09.02.2020

1. צרכים דחוף להקים וועדה שתעיף את ביביבלוף מחיינו (אבי)

דווח על תגובה לא ראויה
09.02.2020

2. משפחת הסנדק דון ביביבלוף משפחת פשע מאורגן -משפחת זדון ומדון -חלאות המין האנושי -לתפארת מדינת ישראל (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
09.02.2020

3. כשהריקבון מתגלה אצל הסנדק דון ביבי וכנופייתו שלמעלה --מי שנושמים את הסירחון הם האנשים הפשוטים שלמטה (אבנר)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מעון ראש הממשלה החדש, פרויקט אלמוג צילום: מאת אלון איזנמן - Alon Eisenman - צילום, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=80803136

דו"ח המבקר: כשלים בבניית מעון ראש הממשלה החדש

קרא עוד