סגור

לאחר ראיון הדרבוקות, יועז הנדל סופג אש: "התבטאות אומללה"

ח"כ עופר שלח תקף את חברו לסיעה על 'ראיון הדרבוקות' וטען: שטוב היה לולא נאמרה". גם ח"כ אחמד טיבי יצא גם הוא נגד הנדל: "הנדל גזען לבן נגד ערבים ומזרחיים כאחד"

חדשות כיפה
יג בשבט התשפ
,
08 בפברואר, 2020 19:05
יועז הנדל. זגען?

יועז הנדל. זגען? צילום: פלאש 90. גרשון אלינסטון

חבר הכנסת יועז הנדל מכחול לבן עורר בסוף השבוע סערה בעקבות דבריו לראיון ב"הארץ" לפיהם, "הגיעו לפה אנשים מכל מיני מדינות, חלקם הגיעו עם מנטליות של קונצרט וחלקם הגיעו עם מנטליות של דרבוקות"

ח"כ עפר שלח מכחול לבן תקף בחריפות את חברו לסיעה ח"כ הנדל, באירוע "שבתרבות" במועצה האזורית בני שמעון וטען כי דברי הנדל אינם משקפים את "רוחה של כחול לבן". הוא הוסיף כי מדובר ב"התבטאות אומללה, שטוב היה לולא נאמרה".

את האמירה שהובילה לביקורתו של שלח אמר הנדל בראיון לעיתון הארץ, בחלק שעסק בעמדותיו בנוגע לציבור הערבי בארץ. הוא התייחס לאלימות ולפשע בחברה הערבית ואמר: "אנחנו לא יכולים לקבל את זה. הגיעו לפה אנשים מכל מיני מדינות, חלקם הגיעו עם מנטליות של קונצרט בווינה וחלקם הגיעו עם מנטליות של דרבוקות. בסוף חלק מלהיות במדינה יהודית דמוקרטית מתקדמת, זה שגם נוצרת תרבות מסוימת. היא לא רק תרבות של מוסיקה, היא תרבות ארגונית, ניהולית, שלטונית, וחייבים להיצמד לתרבות הזאת. אני לא מקבל תרבות של כאוס. לא מקבל את זה שיש 4,000 מבנים בלתי חוקיים בשנה בנגב או בגליל. אני לא רוצה ביגמיה בחברה הערבית, ואני לא מוכן לקבל רצח על כבוד המשפחה, ואני לא מוכן לקבל פגיעות בזכויות להט"בים או פגיעה בזכויות נשים".

ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) תקף גם הוא את הנדל: "הנדל גזען לבן נגד ערבים ומזרחיים כאחד. הנדל הוא לא טרזן, הנדל הוא הגו׳נגל. אני מת על פיירוז ועל הדרבוקה בשירי אום כולתום וקרוב לוודאי שהנדל מאזין לווגנר בכל פעם שמגף הכיבוש דורס את הפלסטינים נטולי זכויות האדם בגלל אותה תרבות מערבית המעודדת התנחלויות, נישול וסיפוח. אני בז להשקפת העולם שלו ושל חלק מחבריו המאמינים בעליונות היהודים".

שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, הגיבה הערב על הדברים ואמרה: ״הנדל הוא הגרבוז של 2020, הוא מצטרף למקהלת הגזענים שכינו אותנו צ'חצ'חים, בהמות, בוטים, מנשקי הקמעות. השמאל המבולבל לא מפספס שום הזדמנות לבזות ולהתנשא. את הקול שלכם, שלנו, נשמיע היטב בקלפיות, לא ישתיקו אותנו.״

08.02.2020

1. מי בנה את המדינה? לא גוש הימין (שושנה)

מי מפחד מהגדרות? הבאבונים של הליכוד, או הסמרטוטים שמצביעים ימינה?
ערב רב מצביע לנאשם בפלילים- אלה שפויים? או אינטרסנטים עלובים שהם סרח עודף לממשלה ללא אמון?

דווח על תגובה לא ראויה
08.02.2020

2. יועז הנדל שמאלן בתחפושת (רנטגן)

תמיד היה חשוד. יצא המרצע מהשק.

דווח על תגובה לא ראויה
08.02.2020

3. כמה מגיבים בתשלום מטעם "כחול לבן" יש פה (איתן)

השם ישמור...

דווח על תגובה לא ראויה
08.02.2020

4. תכלס, נראה שכחול לבן שכרו אנשים שיגיבו באתרים הדתיים על כתבות (שוקי)

איככסס.. מפלגה עלובה ומפלגת שרובה אנשי שמאל , חסרת מצע ואנטי יהודית

דווח על תגובה לא ראויה
08.02.2020

5. 1 - סליחה, זה שמפא"י לקחו בעלות על ההיסטוריה ומכרו את חבריהם מהאצ"ל והלח"י בסזון לא משנה עובדות (המדינה הוקמה על ידי רבים וטובים מקבוצות שונות, כולל חרדים וד)

דווח על תגובה לא ראויה
08.02.2020

6. למגיבים בתשלום מטעם הסרחון בצבעי כחול-לבן (אלמוני)

אולי כדאי שתתאימו את דברי ההבל שלכם לאתר בו אתם מגיבים. בנוגע להאשמת נתניהו בפלילים, אם אתנסח בעדינות, קשה לי להאמין שלאחוז גבוה מן הגולשים כאן יש במערכת המשפח וביועץ המשפטי אמון גבוה משיש להם בדברו של ראש ארגון פשיעה.

דווח על תגובה לא ראויה
09.02.2020

7. זוהי תחילת מפלתה של פלגת כחול לבן (בני)

עוד מעט היא תכנס להסטוריה

דווח על תגובה לא ראויה
09.02.2020

8. לכחול לבן יש משרד יחצנות המגיב באתרים דתיים (שקוף)

דווח על תגובה לא ראויה
09.02.2020

9. איפה רוצחים בת על כבוד המשפחה? (טיבי?)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
העברת
מתנות
לאביונים
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב יהודה מרמורשטיין בראיון מיוחד לחדשות כיפה צילום: חדשות כיפה

מרגש: הסיפור מאחורי עמותת 'עלה'

קרא עוד