סקר מנדטים: הליכוד גוברת על כחול לבן

על רקע תכנית המאה וההסלמה הביטחונית, נתניהו עוקף את גנץ במנדט בודד לראשונה זה זמן רב. גוש השמאל עדיין גדול מגוש הימין, גורף 63 מנדטים ועשוי להרכיב את הממשלה הבאה

משה סלע, חדשות כיפה
יא בשבט התשפ
,
06 בפברואר, 2020 14:03
נתניהו וגנץ. מעקף של הליכוד

נתניהו וגנץ. מעקף של הליכודצילום: פלאש 90, נועם ריבקין, מארק ישראל סלם

סקר מנדטים חדש שמפרסם מכון דיירקט פלוס מבשר, מהפך: לראשונה זה תקופה ארוכה, הליכוד בראשותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מוביל באחוזי ההצבעה על כחול לבן של בני גנץ. גוש השמאל בתוספת ליברמן עדיין גדול יותר מגוש הימין ויכול בקונסטלציה מסוימת להרכיב את הממשלה הבאה.

על פי הסקר, הליכוד גורפת 34 מנדטים, אחד יותר מכחול לבן שמסתפקת ב- 33 מנדטים. מפלגת ימינה מאבדת מעט גובה עם 7 מנדטים, בעוד איחוד השמאל (העבודה-גשר-מרצ) גורפת 10 מנדטים. עוד מהסקר: הרשימה המשותפת עם 13 מנדטים, יהדות התורה עם 8 מנדטים, ש"ס עם 8 מנדטים וישראל ביתנו עם 7 מנדטים. 

מפת הגושים נראית כך: גוש הימין בתוספת החרדים אוחז ב- 57 מנדטים, כמות שלא תספיק להרכבת ממשלה ללא תמיכת ישראל ביתנו. גוש השמאל עם 63 מנדטים יחד עם אביגדור ליברמן, במה שנראה כמו תסריט אפשרי להרכבת ממשלה. יחד עם זאת, ליברמן כבר הודיע שלא ישב בקואליציה עם הרשימה המשותפת כך שהתפתחויות עוד צפויות בהמשך. 

06.02.2020

1. ליברמן אמר שלא יישב בממשלה עם המשותפת, כלומר תמיכתה מבחוץ אפשרית (מאור)

דווח על תגובה לא ראויה
06.02.2020

2. הכתבה מטעה. לגוש השמאל אין 63! (אביב)

לחשב את ליברמן עם המשותפת כקואליציה זו בדיחה גרועה. אין שום סיכוי בעולם שילכו יחד. לכן או שמכניסים את ליברמן בלי המשותפת, או את המשותפת בלי ליברמן. בכל מקרה, זה פחות מ60 מנדטים!!!

דווח על תגובה לא ראויה
06.02.2020

3. חד גדיא (ע)

שוב

דווח על תגובה לא ראויה
06.02.2020

4. הלוואי שהמושחתים יעופו (שמעון לוי)

נתניהו המושחת הנוכל והנאלח חייב לעוף למשפט ולקבל עונש חמור .
חייבים להעיף את הימנים ההזויים והמושחתים שהרסו את המדינה .

דווח על תגובה לא ראויה
06.02.2020

5. רק לא בלגנץ וכן ביבי (שםלי)

בלגנץ אדם שאינו ראוי. הוא לא היה ראוי להיות רמטכ”ל אלא מונה לרמטכ"ל במקום יואב גלנט שהפרקליטות מצאה אצל האחרון חריגות בניה. משכך גנץ מיהר להרוס את חריגות הבניה אצלו שם הפרקליטות לא חיפשה. בתור רמטכ"ל התנגד לבניית הגדר החוסמת הצפתנו באפריקאים. בתור רמטכ"ל השאיר את המינהרות על כנן כי לטעמו הן לא היו מספיק איום. בתור מפקד על מבצעים גרם למות מיותר. נזכיר גם את מדחת יוסף שדימם למות בעוד גנץ מביט בו דרך המשקפת. גנץ אינו ראוי להיות מועמד לראשות ממשלה ולא רק שאינו ראוי להיות ראש ממשלה בפועל. במשך שנה תמימה לא הציג שום תכנית, זולת מה שהממשלה כבר החליטה עליו: לקים בתי חולים חדשים אחד בבאר שבע ושני בקרית אתא. את זה הבלנץ מציג כאילו זו תכניתו. אינו מבהיר את עמדתו המדינית מלבד מזה הוא צורח בקול רווי שנאה שהוא לא יקדם שנאה! הדבר היחיד שהוא ראוי לו הוא כתב אישום. בלגנץ הוא שצריך להיות נאשם.

ממצאי מבקר המדינה: בשנת 2016 חברת המימד החמישי בניהולו של בנימין גנץ הציעה למשטרה לרכוש מערכת ש"פיתחה" תוך הצגת עובדות לא נכונות על מוצר שלמעשה לא קיים. היה צורך לבצע בדיקת יכולות המערכת לכך צריך אישור ועדת פטור במשרד האוצר לפי תקנה 11 לתקנות חובת מכרזים. לוועדת המכרזים שדנה בעניין הפטור הוצגו נתונים בעקבותם אישרה הוועדה את הפטור ממכרז. לוועדת המכרזים הוצגה חוות דעת של מנהל הטכנולוגיות של המשטרה שכללה פרטים כוזבים אודות החברה., על-פי חוות הדעת שהוגשה לוועדת המכרזים ב-2016, החברה הייתה קיימת ארבע שנים, אף שהיא התאגדה רק בשנת 2014 ונאמר שלחברה חמישה לקוחות שהם גופים ביטחוניים וקיים אצלה זה שנה וחצי מוצר מדף - מבדיקת המבקר עלה כי מדובר בפרטים כוזבים, לחברה לא היה מוצר מדף ולא היה לה שום לקוח שהינו ארגון ביטחוני.

בעקבות הצגת נתונים כוזבת מצד החברה, המשטרה הסכימה ללא מכרז ושילמה מקדמה של 4 ארבעה מליון שקל ואף התכוונה להתחייב מראש במקרה של הצלחה על רכישה בסכום של 50 מליון שקל גם כן ללא מכרז. כאן התנגדה ועדה המכרזים. המשטרה התכוונה להרחיב את ההתקשרות אך באוצר סיכלו זאת. בניגוד לחוק מבקר המדינה לא הפנה את ממצאיו המחשידים בפלילים ליועץ המשפטי לממשלה. לכן ליכוד ועמותת לביא דרשו מהיועץ המשפטי לממשלה לחקור את גנץ את נסיון לקחת במרמה 50 מליון שקל. מאחר שהלה לא החל לחקור, עתרה לביא לבג"ץ. הפרקליטות הודיעה שקבלה ממבקר המדינה חומרים בעלי היבטים פליליים ושבודקים. חברת המימד החמישי בראשותו של גנץ גרמה למשטרה הפסד של 4 ארבעה מליון שקל שיכל לגדול לעוד 50 חמישים מליון אילולי נסגרה החברה.

דווח על תגובה לא ראויה
06.02.2020

6. אם ליברמן היה הולך עם גנץ והערבים לא היו בחירות (סמולני)

דווח על תגובה לא ראויה
11.02.2020

7. המשותפת היא לא חלק מגוש שמאל (אסתר)

הכיפה הסרוגה האלטיסטית כרגיל מיישרת קו עם השמאל...נשגב מבינתי זו הבעיה יש הציונות הדתית גם אליטיסטית וגם סובל מרגשי נחיתות הולכים הפעם עם על הכח על עוצמה יהודית לאנשי אמת לא לנכים בכיסאות

דווח על תגובה לא ראויה
12.02.2020

8. אסור לשקר..גם לא לצורך המרצת הבוחרים ..אל תהיו כמו ביבי ..זו לא דרך היהדות ! (אבריימי)

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2020

9. ליברמן והערבים?????? (אבי)

פשוט לא יאומן!!! הספירה של מרכז שמאל סופרים גם את הערבים וגם את ליברמן!!!! הזוי ממש. ...

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2020

10. חשבתי שהאתר הזה ימני (מה נסגר?!)

הכתבה מוצגת באופן מוטה לכחול לבן

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2020

11. די עם השקר הזה של גוש השמאל (מישהו)

לא ליברמן ולא הערבים ישבו ביחד, להגיד שהם ביחד עם כחול לבן והערבוב של מרץ-העבודה זה גוש אחד זה שטות מוחלטת

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2020

12. שום דבר לא נכון באתר הזה (שחר)

אתה תעמולה מקווה שרשויות החוק יקפצו עליכם ויסגרו אתכם בהפצות כזב..משקרים לציבור ומתפרנסים מכניסות לאתר הבזוי שלכם..הליכוד מעולם לא היו גדולים מכחול לבן,וגם לא יהיו..נגמר הסיפור..באפריל מתחיל המשפט של הקיסר שלכם שנתן לכם מיליארדים..תתחילו לחסוך כי בקרוב נגמר לכם הסיפור

דווח על תגובה לא ראויה
16.02.2020

13. שגוש הימין יעשה איחוד טכני ויקראו גוש הימין (חיים)

ויכניסו את כולם כולל עוצמה יהודית וכך יחסכו קולות עודפים ואז יצליחו להקים ממשלה

דווח על תגובה לא ראויה
16.02.2020

14. עוד סקר המשתווה לשקר. די עם החדשות להקרין שהכל נמס בבוקר (אורח)

די.

דווח על תגובה לא ראויה
18.02.2020

15. שקרנים (קול)

רק הבוקר שמעתי בTV שכחול לבן הגדילה את הפער
העם חכם שקרים לא יעבדו

דווח על תגובה לא ראויה
18.02.2020

16. זה לא גוש השמאל שגדול זה כל מי שסולד מביבי (אלון)

הרי ליברמן לא שמאל
כחול לבן זה לא שמאל

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

רחובות בני ברק בסגר צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

ראש מנהלת מטה הקורונה: רוב הציבור החרדי מאד ממושמע

קרא עוד