סגור

מלך ספרד: שיכחת השואה לא רק תפגע בנרצחים, היא תהיה מסוכנת

מלך ספרד נאם בארוחת הערב החגיגית אצל נשיא המדינה, ביריית הפתיחה של פורום השואה הבינלאומי. בהמשך הערב ינאמו מנהיגים נוספים

משה סלע, חדשות כיפה
כה בטבת התשפ
,
22 בינואר, 2020 21:43
ריבלין ומלך ספרד

ריבלין ומלך ספרדצילום: מארק ניימן / לע״מ

יריית הפתיחה לפורום השואה הבינלאומי החלה במשכנו של נשיא המדינה רובי ריבלין, המארח את מנהיגי אומות העולם. מי שנשא דברים הוא מלך ספרד, פליפה השישי שאמר במעמד: "מדובר באסיפה מדהימה של מנהיגים המחויבים לזיכרון, למטרה צודקת ולמחויבות מוסרית. 75 שנים אחרי, העולם לא שוכח, העולם עדיין זוכר. לשכוח את השואה לא רק תפגע בכבוד זכרם של מיליונים - אלא תהיה מסוכנת. אנחנו יודעים שברבריות יכולה לצמוח באופן לא צפוי".

פליפה השישי קרא להילחם "בשנאה, בבורות ובחוסר אמפתיה אנושית" והסביר כי "אין מקום לגזענות, שנאת זרים ואנטישמיות. אנחנו עדים לעלייה במתקפות מחרידות נגד יהודים בחלקים מסוימים של העולם. יש עוד אומות רבות שנוכחות פה שעושות מאמצים דומים, אבל אני נשאר אופטימי כשאנחנו דואגים לכך שהמילים שאנחנו חוזרים עליהם כל כך הרבה פעמים - לעולם לא עוד - יישמרו כעקרון מנחה". את דבריו סיים פליפה במילים בעברית: "לעולם לא עוד".

מי שכבר הספיק לנחות ולהיפגש הוא נשיא צרפת עמנואל מקרון, שגם שוחח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר: "אנו נהיה יחדיו ביד ושם לצד מנהיגי מדינות וממשלות, לצידם של ניצולים וחסידי אומות העולם. באתי לשאת את הקריאה האוניברסלית של יד ושם, קריאה חשובה מאי פעם."

22.01.2020

1. שיזכיר גם את האינקוויזיציה (דודו)

וגירוש ספרד. לא רק הגרמנים הרעו לעם ישראל. ברבריות הייתה נחלתם של הספרדים הרבה לפני השואה.

דווח על תגובה לא ראויה
23.01.2020

2. לכו תספרו להם על ליברמן, על קושניר, (ר.)

ועל כל מי שמתקיף את ה"אורתודוכסים" כאן במדינת היהודים.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון: פגיעת רקטה בישיבת שדרות צילום: ישיבת אפיקי דעת שדרות

פגיעה ישירה בישיבת ההסדר בשדרות: צפו בתיעוד

קרא עוד