צפו: המנהיגים אצל הנשיא. ריבלין: השאירו את ההיסטוריה להיסטוריונים

נשיא המדינה מקבל את פני מנהיגי העולם בארוחת ערב חגיגית במשכנו. האירוע מהווה את יריית הפתיחה לפורום השואה הבינלאומי שיעלה על נס את האנטישמיות המודרנית ודרכים להתמודד עמה

משה סלע, חדשות כיפה
כה בטבת התשפ
,
22 בינואר, 2020 19:25
ריבלין עם נשיא פינלנד

ריבלין עם נשיא פינלנדצילום: לע"מ

עשרות מנהיגי העולם שנחתו מוקדם יותר היום בנמל התעופה בן גוריון הגיעו למשכן נשיא המדינה לארוחת ערב חגיגית. הרכבת האווירית נחתה בארץ, והגיעה לפני שעה קלה לירושלים כדי לקחת חלק בפורום השואה שיחל מחר. את האירועים השונים מוביל נשיא המדינה,ראובן ריבלין

נשיא המדינה אמר לנוכחים: "בשם מדינת ישראל, ברוכים הבאים לירושלים. תודה לכולכם שהגעתם לכאן. זוהי התכנסות היסטורית לא רק עבור ישראל והעם היהודי, אלא עבור האנושות כולה. אנחנו מציינים את ניצחון החירות"

עוד הוסיף ריבלין ואמר "יש להשאיר את המחקר ההיסטורי להיסטוריונים. תפקידם של מנהיגים ומדינאים הוא לעצב את העתיד. השאירו את ההיסטוריה להיסטוריונים". דבריו מגיעים על רקע המחלוקת הקשה שהייתה בין ישראל לבין פולין על "החוק הפולני", האוסר להציג את הפולנים כמשתפי פעולה עם גרמניה הנאצית.

בין המגיעים לפורום, מספר בכירים - נשיא צרפת עמנואל מקרון, נשיא גרמניה פרנק וולטר שטיינמאייר, הנסיך צ'ארלס הבריטי, נשיא קפריסין ניקוס אנסטיסיאדס, נשיא מועצת האיחוד האירופי שארל מישל, ראשי מדינות ומשלחות מכל מדינות האיחוד האירופי, פרט לפולין. ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר כחול לבן בני גנץ ושר החוץ ישראל כץ משתתפים גם הם. נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, וסגן נשיא ארצות הברית מייק פנס, יגיעו גם הם מחר לקחת חלק.

לצפייה באירוע: 

טוען...

 

23.01.2020

1. מבזבזים מיליונים על האירוע והאבטחה הכבדה במקום לתת (דוד )

את הכסף לניצולי שואה. כבר לא נותרו הרבה. סדר עדיפויות עקום.
ואת האירוע היוקרתי הזה, משלם המיסים ישלם.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שרק יעזור בבית צילום: shutterstock

האם מותר להביא עוזרת לנקיונות פסח? משרד הבריאות מחדד הנחיות

קרא עוד