סגור

2019: המספר הנמוך ביותר של חללי צה"ל מקום המדינה

על פי נתוני אגף כוח אדם בצה"ל, מניין החללים בשנה שעברה הגיע ל-27 הרוגים, מתוכם 12 מחשד להתאבדות. רמ"ט אכ"א: "אנחנו עושים את המירב כדי לתחקר וללמוד - כל אחד מהחללים הוא אחד יותר מדי"

חדשות כיפה
כה בטבת התשפ
,
22 בינואר, 2020 12:19
בית עלמין צבאי. אילוסטרציה

בית עלמין צבאי. אילוסטרציהצילום: גילי יערי, פלאש 90

אגף כוח האדם בצה"ל פרסם היום (ד') את נתוני הנפגעים לשנת 2019. לפי הנתונים שפורסמו, בשנה החולפת נוספו למניין החללים 27 משרתים בסדיר, בקבע ובמילואים. מתוכם, שניים נפלו בפעילות מבצעית קרבית, 1 בפעילות חבלנית עוינת, 5 בתאונות דרכים, 12 מחשד להתאבדות, 2 בשל מחלות ו-3 נוספים בשל נסיבות אחרות. 

רמ"ט אכ"א תא"ל מישל ינקו הסביר: "אנחנו מבצעים תהליך מאוד מקיף בכל אירוע אובדנות - נפתחת חקירת מצ"ח שבסופה מוגשים ממצאים בהתאם לכלים שמפעילה. כמו כן מוקם צוות בראשות אל"ם שבודק את הלמידה המערכתית ותהליכים שקרו לפני ההתאבדות", תא"ל ינקו הוסיף: "אנחנו עושים את המירב כדי לתחקר וללמוד - כל אחד מהחללים הוא אחד יותר מדי". 

רמ"ט אכ"א הדגיש כי בצה"ל ממשיכים לעשות מגוון פעולות למניעת אובדנות - צמצום זמינות כלי הנשק, הגדלת מספר הקב"נים, אמצעי הסברה שבאמצעותם ניתן יהיה לזהות דקה אחת קודם תהליכים כאלה: "בשנה החולפת נציין את מבק"א וזרוע היבשה שעשו צעדים רבים למניעת תאונות דרכים בצה"ל", מוסיף הרמ"ט, "על ידי התקנת אמצעים ברכבים, טיפול ממוקד בנהיגה בחופשה, הסברות, ושיפור התשתיות בתוך ומחוץ למחנות".

"מדוברת בירידה בכמות הנפגעים - השנה הוא ההיקף הנמוך ביותר מיום הקמת צה"ל", מסכם תא"ל ינקו, "יחד עם זאת חשוב להגיד - כל חלל הוא אחד יותר מדי, נמשיך להתעסק ולתחקר מרמת הרמטכ"ל ועד אחרון המפקדים, נבחן בפרספקטיבה קדימה ונעשה כל מאמץ כדי להקטין את מספר הנפגעים בכל שנה".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אברי גלעד צילום: פלאש 90. אורן נחשון

אברי גלעד: "רוצה יותר ערבים על המסך, לא את הח"כים מהרשימה המשותפת, הם אויבים שלי"

קרא עוד