עובדי סיעוד שאינם ישראלים לא יקבלו תשלום כפול ביום הבחירות

ראש הממשלה נתניהו חתם על תקנות חדשות, שיזם ח"כ עודד פורר, הקובעות כי עובדי סיעוד שאינם אזרחים ישראלים, ומועסקים על ידי קשישים ונכים, לא יקבלו שכר מוגדל ביום הבחירות

חדשות כיפה
כג בטבת התשפ
,
20 בינואר, 2020 14:32

צילום: Abir Sultan/Flash90

ראש הממשלה בנימין נתניהו חתם אתמול על תקנות חדשות הקובעות כי עובדי סיעוד שאינם אזרחים ישראלים, ומועסקים על ידי קשישים ונכים, לא יקבלו שכר מוגדל ביום הבחירות. התקנות יעזרו להפחית את הנטל הכלכלי על האוכלוסיות שנאלצות להיעזר בשירותים סיעודיים.

את המהלך יזם ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו), שאמר לאחר קבלת ההחלטה, לפני כחודש, כי "למרות הכאב בפיזורה של הכנסת, אני שמח שיכולנו לסייע לאלפי נכים במדינת ישראל, ששילמו 3 פעמים בשנה האחרונה עבור יום שבתון לעובדים זרים שאין להם זכות הצבעה לכנסת. הנכים במדינת ישראל לא צריכים לספוג את ההחלטה של הכנסת להתפזר." 

בכדי להקל על מטופלים סיעודיים בגין תשלום שכר מוגדל ביום הבחירות לעובדים שאינם אזרחים ישראלים ואינם מצביעים בבחירות, תוקן חוק הבחירות במהלך הדיונים על פיזור הכנסת ה-22 כך שנקבע כי שר העבודה והרווחה יקבע בתקנות מהו שיעור השכר שיש לשלם ביום הבחירות לכנסת ה-23, לעובד בסיעוד שאינו אזרח ישראלי ומועסק על ידי יחיד.

התקנות שיגיש ראש הממשלה נתניהו יתקנו את הנוהג הקיים כיום (בהתבסס גם על פסיקות שונות של בתי הדין האזוריים לעבודה), לפיו השכר המשולם לעובדים זרים המועסקים ביום הבחירות יכול להגיע עד כדי תשלום של 200%. התקנות גובשו על מנת להפחית את ההוצאות של קשישים ונכים בתשלום לעובדים זרים שאינם מצביעים ביום הבחירות.

22.01.2020

1. תשלום לעובד זר ביום הבחירות (שחם יהודית)

יש לבטל לאלתר את התשלום לעוד זר שאינו ישראל ,נושא תעודת זהות ישראלית.
ביום בחירות. לא צריך לעבור סבבי הצבעות ולתרץ על אי טפול מהיר בנושא עקב פיזור כנסת.
חוצפה ובושה אין כמוה, בסחבת מטופשת.....

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מפלס הכנרת. הטיפוס ממשיך צילום: דוד כהן/פלאש 90

מפלס הכנרת ממשיך לטפס: פחות מ- 40 ס"מ לקו העליון

קרא עוד