סגור

הרבנות הראשית מכירה ביהדותם של יוצאי אתיופיה

מועצת הרבנות הראשית אימצה את פסיקתו של הרב עובדיה יוסף בנוגע להכרה ביהדותם של יוצאי אתיופיה. בארגון עיתים מסרו: "אנו מצפים לאכיפת החלטה זו בפועל ואנו תקווה כי היא תהווה בסיס לתיקון היסטורי"

חדשות כיפה
כב בטבת התשפ
,
19 בינואר, 2020 21:35
עולי אתיופיה. ארכיון

עולי אתיופיה. ארכיוןצילום: מטה ההמאבק להעלאת יהודי אתיופיה

בעקבות החשיפה של חדשות כאן 11, על ההחלטה לאמץ את פסיקתו של הרב עובדיה זצ"ל בעניין הכרה ביהדותם של יוצאי אתיופיה, שהתקבלה בישיבת מועצת הרבנות בנובמבר האחרון

ארגון "עתים" מסר בתגובה: "אנו מברכים על החלטת מועצת הרבנות הראשית שאימצה את פסיקתו של הרב עובדיה בנוגע להכרה ביהדותם של יוצאי אתיופיה, שהתפרסמה הערב, ומודים לאוריה אלקיים שלא מניח לנושא לרדת מסדר היום כדי להביא לתיקון בנושא זה.

 כ-47 שנים עברו מאז שפסק מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל באופן חד משמעי כי אין להטיל ספק ביהדותם של יוצאי אתיופיה, כאשר הוא מתבסס על מסורת פסיקה שהחלה בתקופת רבי דוד בן זמרא, מגדולי רבני מצרים במאה ה־16.

בשנים האחרונות ליווינו וייצגנו מספר מקרים של אפליה ועוולות כנגד יוצאי אתיופיה, שקשורים לערעור על יהדותם ושנובעים, בין היתר, מהטלת ספק של הממסד הדתי בשייכותם לעם היהודי. זהו צעד חשוב במאבק ש"עתים" גאה להיות חלק ממנו, הדואג לקיבוץ הגלויות הישראלי, וליחס צודק כלפי מגוון הקהילות במדינת ישראל.

אנו מצפים לאכיפת החלטה זו בפועל ואנו תקווה כי היא תהווה בסיס לתיקון היסטורי ולהפסקת האפליה כנגד קהילת יוצאי אתיופיה, קהילה יהודית עתיקה ומפוארת.״

תנועת נאמני תורה ועבודה: "החלטת מועצת הרבנות הראשית לאמץ את פסיקתו של הרב עובדיה יוסף ולהכיר בבני העדה האתיופית מביתא ישראל כיהודים לכל דבר ועניין, מהווה התקדמות משמעותית של הרבנות בדרך לתיקון יחסיה עם היהודים יוצאי אתיופיה".

חבר מפלגת ימינה אופיר סופר: "אני מברך את הרבנות הראשית על ההחלטה החשובה להכיר בפסיקתו של מואר הרב עובדיה זצ'ל בנוגע לאחינו מקהילת "ביתא ישראל".

 

19.01.2020

1. זו שאלה הלכתית ולא פוליטית (דודו)

ולכן אני לא מבין מה הקשר לפוליטיקאים כמו אופיר סופר או לארגוני אג'נדה כמו נאמני תורה ועבודה ועיתים.
בנוסף - נראה לי שזו מדיניות רבת שנים של הרבנות הראשית, אז מה החידוש?

דווח על תגובה לא ראויה
19.01.2020

2. עתונאים (דוד)

עתונאים נהיו אנשי הלכה?

דווח על תגובה לא ראויה
20.01.2020

3. מכירים ב"יהדות"של מי שגנטית כנראה לא יהודים, אבל אותו רב ראשי לא מכיר ביהודים גנטית חלקית מרוסיה? (אחד)

מכירים ב"יהדות"של מי שגנטית כנראה לא יהודים, אבל אותו רב ראשי ובנו של הרב עובדיה לא מכיר ביהודים גנטית חלקית מרוסיה? לא שבעיני יש להכיר בלא יהודי כלשהו, אבל לפחות ליוצאי רוסיה יש קשר גם אם חלקי מוכח ליהדות שהוא גם גנטי בוודאות. האם זה קשור למוצאו של הרב?

דווח על תגובה לא ראויה
20.01.2020

4. מכירים ב"יהדות"של מי שגנטית כנראה לא יהודים, אבל אותו רב ראשי לא מכיר ביהודים גנטית חלקית מרוסיה? (אחד)

מכירים ב"יהדות"של מי שגנטית כנראה לא יהודים, אבל אותו רב ראשי ובנו של הרב עובדיה לא מכיר ביהודים גנטית חלקית מרוסיה? לא שבעיני יש להכיר בלא יהודי כלשהו, אבל לפחות ליוצאי רוסיה יש קשר גם אם חלקי מוכח ליהדות שהוא גם גנטי בוודאות. האם זה קשור למוצאו של הרב?

דווח על תגובה לא ראויה
20.01.2020

5. תגובה ל-4 (ר.)

יהדות היא לא גזע. אחרת הציונות היא גזענות.
יהדות היא דת.
מאות אלפי סלאבים יוצאי רוסיה חסרי דת אינם יהודים גם אם ב-DNA שלהם יש גנים "יהודיים".

ואגב, בהרבה ארצות יש אנשים עם DNA מעורב בגנים "יהודיים" בגלל התבוללות. מדובר על עשרות מליוני אנשים, רבים מהם מארצות מתפתחות כמו הודו, פקיסטן וכו'. אז מה? האם נביא לפה את כל אזרחי העולם בגלל DNA? מה זה רלבנטי בכלל? מי שרוצה לחזור לעם היהודי יכול להתגייר כמו כל אדם אחר עם DNA כלשהו ולא אמורה להיות שום אפליה גזענית בין בני עמים שונים שרוצים להתגייר רק בגלל ה-DNA שלהם.

מדינת היהודים אמורה להיות בית לעם היהודי, כפי שזה מוגדר ביהדות, והיא לא אמורה להיות "קרש קפיצה למערב" לכל מיני סלאבים אנטישמיים, גם אם יש להם 25% DNA יהודי כי אין לזה שום משמעות חוץ מגזענות. ואחר כך אנחנו סובלים מהאנטישמיים האלו (ומבזבזים מליארדים על בחירות חוזרות ונשנות רק בגלל שהאנטישמיים האלו חושבים שדתיים ומסורתיים אינם בני אדם, כפי שנציגיהם ליברמן וקושניר מתבטאים בלי בושה).

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון צילום: נתי שוחט, פלאש 90

מסתמן: הסגר יוארך בשבוע לפחות

קרא עוד