הרבנות הראשית מכירה ביהדותם של יוצאי אתיופיה

מועצת הרבנות הראשית אימצה את פסיקתו של הרב עובדיה יוסף בנוגע להכרה ביהדותם של יוצאי אתיופיה. בארגון עיתים מסרו: "אנו מצפים לאכיפת החלטה זו בפועל ואנו תקווה כי היא תהווה בסיס לתיקון היסטורי"

חדשות כיפה 19/01/20 21:35 כב בטבת התשפ

הרבנות הראשית מכירה ביהדותם של יוצאי אתיופיה
עולי אתיופיה. ארכיון, צילום: מטה ההמאבק להעלאת יהודי אתיופיה

בעקבות החשיפה של חדשות כאן 11, על ההחלטה לאמץ את פסיקתו של הרב עובדיה זצ"ל בעניין הכרה ביהדותם של יוצאי אתיופיה, שהתקבלה בישיבת מועצת הרבנות בנובמבר האחרון

ארגון "עתים" מסר בתגובה: "אנו מברכים על החלטת מועצת הרבנות הראשית שאימצה את פסיקתו של הרב עובדיה בנוגע להכרה ביהדותם של יוצאי אתיופיה, שהתפרסמה הערב, ומודים לאוריה אלקיים שלא מניח לנושא לרדת מסדר היום כדי להביא לתיקון בנושא זה.

 כ-47 שנים עברו מאז שפסק מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל באופן חד משמעי כי אין להטיל ספק ביהדותם של יוצאי אתיופיה, כאשר הוא מתבסס על מסורת פסיקה שהחלה בתקופת רבי דוד בן זמרא, מגדולי רבני מצרים במאה ה־16.

בשנים האחרונות ליווינו וייצגנו מספר מקרים של אפליה ועוולות כנגד יוצאי אתיופיה, שקשורים לערעור על יהדותם ושנובעים, בין היתר, מהטלת ספק של הממסד הדתי בשייכותם לעם היהודי. זהו צעד חשוב במאבק ש"עתים" גאה להיות חלק ממנו, הדואג לקיבוץ הגלויות הישראלי, וליחס צודק כלפי מגוון הקהילות במדינת ישראל.

אנו מצפים לאכיפת החלטה זו בפועל ואנו תקווה כי היא תהווה בסיס לתיקון היסטורי ולהפסקת האפליה כנגד קהילת יוצאי אתיופיה, קהילה יהודית עתיקה ומפוארת.״

תנועת נאמני תורה ועבודה: "החלטת מועצת הרבנות הראשית לאמץ את פסיקתו של הרב עובדיה יוסף ולהכיר בבני העדה האתיופית מביתא ישראל כיהודים לכל דבר ועניין, מהווה התקדמות משמעותית של הרבנות בדרך לתיקון יחסיה עם היהודים יוצאי אתיופיה".

חבר מפלגת ימינה אופיר סופר: "אני מברך את הרבנות הראשית על ההחלטה החשובה להכיר בפסיקתו של מואר הרב עובדיה זצ'ל בנוגע לאחינו מקהילת "ביתא ישראל".

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר