סגור

הרב פרץ: ההחלטה להיפרד מעוצמה יהודית - אחת ההחלטות הקשות בחיי

על רקע הסערה סביבו, מפרסם הרב פרץ את השתלשלות העניינים מהזווית שלו למשא ומתן בפרט ולשבועות האחרונים בכלל וטוען: "מנהיגות צריכה לקבל החלטה גם אם יש בצידה מחיר אישי כבד"

משה סלע, חדשות כיפה
יט בטבת התשפ
,
16 בינואר, 2020 19:11
פרץ ובן גביר בימים אחרים

פרץ ובן גביר בימים אחריםצילום: יח"צ

הוא ביצע מחטף פוליטי לבצלאל סמוטריץ' רק כדי להתאחד איתו בהמשך. הוא חתם עם עוצמה יהודית רק כדי לנטוש אותה כעבור מספר שבועות. יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, נמצא בעין הסערה, ובחשבון הפייסבוק שלו הוא מגיב לה.

תחילה, משתף הרב פרץ בתחושותיו וטוען:"אמש קיבלתי החלטה קשה, אחת ההחלטות הקשות בחיי ואני רוצה לשתף אתכם בהשתלשלות האירועים כפי שאני רואה אותה. רציתי ושאפתי לאחד ככל הניתן את הכוחות מימין לליכוד. חשבתי שזה היה הדבר הנכון לעשות, ככה היינו ממקסמים את קולות הימין."

"כידוע, המגעים עם האיחוד הלאומי היו תקועים תקופה ארוכה והתחדשו רק לפני שבוע", מסביר פרץ,  "ביום שני בצהרים אצל הרב דרוקמן הגענו, הבית היהודי והאיחוד הלאומי, להסכמה על כל פרטי ההסכם כולל פרטי המיזוג. נותרה שאלה אחת פתוחה: מקום 4. האיחוד הלאומי התעקשו על אופיר סופר ואנחנו התעקשנו על מוטי יוגב - הוסכמה רוטציה רק השאלה הייתה מי ראשון. היינו על סף חתימה. הוסכם לחזור לרב דרוקמן מיד אחרי אישורי המרכזים בערב."

פרץ ממשיך ומגולל את השתלשלות העניינים: "מסיבות שאינן ברורות, האיחוד הלאומי סירב להצעתנו, דבר שהפתיע את כולנו. מיום שני בלילה האיחוד הלאומי נכנס לסבב התייעצויות שבסופו הוא הודיע שהם לא מתקדמים איתנו ובוחנים אלטרנטיבות אחרות. אחת הסיבות שסמוטריץ' בדיעבד טען שבגללן אינו מעוניין לחתום היתה הבלאגן שנוצר בישיבת המרכז."

"ביום שלישי בבוקר קמנו להסכם שנחתם בין הימין החדש לאיחוד הלאומי", ממשיך פרץ, "ההסכם כולל ריצ'רץ' בין הצדדים כשהימין החדש קיבל את מספרי האי זוגי והאיחוד הלאומי והבית היהודי קיבלו יחד את הזוגי. החלוקה של מפלגות הציונות הדתית היתה כזאת: האיחוד הלאומי מקבל את מקומות 2, 6, 10, 14. והבית היהודי מקבלים את מקומות 4, 8, 12, 16. הסכם זה השאיר בידינו ברירות כואבות: לרוץ בנפרד ולהסתכן באי מעבר אחוז חסימה או לרוץ במשותף ללא עוצמה. האמירה של בנט היתה חד משמעית שהוא לא מוכן להתאחד עם בן גביר ולכן נערכנו ריצה נפרדת" טוען פרץ.

פרץ ממשיך וטוען: "יצאתי מראש הממשלה לכנסת עם החלטה לרוץ בריצה נפרדת, בדרך התקשרו אלי הרבנים דרוקמן ואייזמן והביעו דעתם בצורה חד משמעית שצריך לרוץ במשותף עם הימין החדש חרף ההסכם עם עוצמה. כשהגעתי למשכן הכנסת, בסביבות השעה 22.15 הופתעתי ונדהמתי לשמוע בכלי התקשורת על החלטתה של עידית סילמן להצטרף לימין החדש והעדפה שלה את מקום 7 בימין החדש על פני מקום אצלנו. הבנתי שאין ברירה ואנחנו באירוע אחר לחלוטין."

פרץ מוסיף ומסביר את השיקול לחבור לימין החדש: "ההחלטה התקבלה בלב כבד. אף אחד לא רוצה לא לעמוד במילתו. נתתי את המילה שלי והפרתי אותה, אני מצטער על כך בכל ליבי. מנהיגות צריכה לקבל החלטה גם אם יש בצידה מחיר אישי כבד. אומר זאת בצורה ברורה: למען עם ישראל וארץ ישראל הייתי מוכן שהתדמית הציבורית שלי תיפגע."

לסיום, פרץ מתוודה: "קיבלתי החלטות קשות בחיי. אם זה כטייס, אם זה כרבצ"ר בצוק איתן, והמפורסמת שבהם הייתה ההוראה לתלמידיי לא להתנגד בכוח לגירוש כדי למנוע מלחמת אחים ושפיכות דמים בעם ישראל. ההחלטה אמש הייתה קשה בקנה מידה דומה – מה שעמד לנגד עיני אלו המראות של גירוש יהודים ואסור היה לקחת את הסיכון של אי מעבר אחוז חסימה וקריסת גוש הימין. הציונות הדתית, הזהות היהודית וארץ ישראל נמצאים פה על המאזניים. בחיבור הזה הצלנו את הציונות הדתית. 

 

16.01.2020

1. בושה (yehudah)

בס"ד
עדיף ממשלת אוסלו מממשלת של רודפי בצע

דווח על תגובה לא ראויה
16.01.2020

2. העם רוצה נקמה (יעקב)

בס"ד
נקמה בבוגדים שהרסו את המפדל
רק עוצמה יהודית בכלפי !

דווח על תגובה לא ראויה
16.01.2020

3. הרסת ת הבית היהודי-בוגד (שקרן)

איפה מספר 1 בבחירות יוגב- בחוץ.
אתה באת משום מקום-החרבת את הבית - נכשלת בלשונך כמה פעמים בתשקורת-פגעת בכל הסובבים אותך-כולל סמוטריץ ויוגב ובן דהן והגדול מכולם- איתמר בן גביר-ששום דבר ממה שאמרת לא מצדיק- הפרת הסכם בשניות האחרונות- וברוב רמאותך- יצאת מהפגישה עם ביבי ובנט-ולא הודעת לבן גביר כלום- ומזל גדול שבן גביר הכין מסמכים להגשה לוועדת הבחירות והספיק להגישן לפני תום הזמן-הינך נוכל ברשות התורה וחברת לרשימה שחורה של שקרנים- ולא נבחר בכם בשום אופן.
בונים את הבית היהודי האמיתי שהחרבת ברוב רמאותך- ועד אז בוחרים בעוצמה יהודית או בליכוד-רק לא בימין החדש-שיחבור לסמול בשביל כסאות-שקרנים רמאים לכו לעזאזל

דווח על תגובה לא ראויה
16.01.2020

4. פגע רע, בוגד! (שלמה רבינוביץ)

דווח על תגובה לא ראויה
16.01.2020

5. ןמצח אישה זונה היה לךמאנת היכלם (חבר מרכז לשעבר בבית היהודי)

מזה 25 שנה אני מצביע למפד"ל, ואף משמש כחבר מרכז בה. היום אני מתבייש. מתבייש ברפי פרץ, ניר אורבך, ובכל העסקנים שמנהלים את המפלגה הזו בכפייתיות נוראית, ללא כל התחשבות בבוחריה ובנבחריה. כשעה לאחר שהבית בגד בעוצמה, הוא בגד בעצמו והותיר את מוטי יוגב ובן דהאן בשוליי הרשימה אע"פ שנבחרו בפריימריז למקום הראשון והשני. ולכן לצערי בבחירות הקרובות אאלץ להפרד בלב כבד מהמפלגה שכל כך הייתי גאה להיות חלק ממנה עד כה. אני פונה לכל האנשים שמזדהים עם תחושת הבושה הנוראית, לעשות חושבים ולשקול מחדש האם מפלגה שאינה עונה לאמות מידה מוסריות מינימאליות ראויה לקבל את קולם. ככל הנראה בבחירות הקרובות אצביע למפלגת עוצמה יהודית, על אף שאיני מתחבר לחלק גדול מהדעות שהיא מייצגת, ואף מסתייג מאמירות רבות ומהתבטאויות של מנהיגיה, החלטה הנובעת משלוש סיבות:
1) היא המפלגה היחידה שנשארה עם אמת צדק יושרה ונאמנות.
2) גם בהנחה שהיא לא תעבור את אחוז החסימה, (אע"פ שכבר הערב היא עברה בסקר ערוץ 13) בכ"מ לא יהיו 61 מנדטים לגוש וקרוב לוודאי שיהיה סבב רביעי
3) זוהי תשובת נגד ותיקון להתנהגות הבוגדנית של הבית היהודי ולעוול שנעשה על ידה

דווח על תגובה לא ראויה
17.01.2020

6. החלטות (רוני)

טוב אז ברור מה ההחלטה הקשה ביותר עבורך הרב פרץ, אז הנה קח החלטה קלה, לך הביתה כבר יא אפס!

דווח על תגובה לא ראויה
17.01.2020

7. הרב רפי אוהבים אותך (יהודה)

מכיוון שכולם ניזונים מהתקשורת ולא באמת מודעים להכל אז עדיף שתסתמו את הפה
כאילו שרשרת המהלכים שלכם הייתה אחרת
להישאר עם עוצמה לא היה עדיף-בזבוז של יותר קולות
הלחצים מצד אנשים גדולים -רבנים ביבי ועוד
והלחץ והכעס הציבורי אם הוא לא היה חותם עם ימינה
קיצר חברים תמודדו,תפסיקו עם הלשון הרע על בן אדם שבאמת בא לתרום,קראו לו כל חייו הוא עשה את זה עם ענווה גדולה ומסירות

דווח על תגובה לא ראויה
18.01.2020

8. פפפ (אבנר)

לא יאומן תוקעים סכין בגב ומברברים את המוח בתירוצים...
נראה לי שגם בגירוש הוא התנהל כך

דווח על תגובה לא ראויה
19.01.2020

9. קשקשן. אם היה אכפת לך רק מהקולות שילכו לפח היית פורש. (לוש)

אם כל מה שהיה אכפת לרפי השקרן הזה היה מאי עבירת אחוז החסימה, הוא היה צריך פשוט לפרוש, וכל האנשים שהיו מצביעים לו היו עוברים אוטומטית לסמוטריץ' ולבנט. לא צריך לשקר ולהתנהג בנבזות.
חוץ מזה שאם הוא כן היה רץ עם עוצמה היה להם בהחלט סיכוי לעבור. בפרט שגם עכשיו הם מגרדים את אחוז החסימה.

דווח על תגובה לא ראויה
19.01.2020

10. כל הכבוד~!, אתה צדקת!! (ג)

אנשי עוצמה דיי לטהרנות, למה אתם כל שני וחמשיי רק הכפשתם את מי שלא הסכים אתכם, ועשיתם תריגלים ושקרים פולטיים נמוכים, אז בבקשה דיי...

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו ובנט  צילום: שלומי כהן/פלאש 90

סקר מנדטים: הליכוד ממשיך להתרסק, ימינה מתחזקת

קרא עוד