מוסדות הרב טל מגיבים: לדאבון ליבנו הרבנים לא טרחו לברר עובדות

בעקבות פרסום מכתב הרבנים נגד הרב שמואל טל, הוציאה הנהלת מוסדות תורת החיים מכתב תגובה לאנשיה: "מה שנכתב אודות הפרשיה החדשה הינו שקר וסילוף

חדשות כיפה
יז בטבת התשפ
,
14 בינואר, 2020 20:44
ראש ישיבת תורת החיים, הרב שמואל טל

ראש ישיבת תורת החיים, הרב שמואל טלצילום: ישיבת "תורת החיים"

רבנים בכירים הוציאו הערב (ג) מכתב נגד הרב שמואל טל וטענו כי ישנה פרשיה חדשה בה הרב מעורב. במכתב שעליו חתומים הרב חיים דרוקמן, הרב דב ליאור, הרב יהושע שפירא, הרב יעקב אריאל והרב אליקים לבנון. כותבים הרבנים: "בעקבות הגילויים החדשים בפרשיית הרב טל, על קשריו האינטמיים והמכוערים עם אישה נשואה מעובדות הישיבה, המצטרפים לקשר הרומנטי הפסול עם אשת איש לעוד מעשים מכוערים, אנו חוזרים על הראשונות. התנהגותו של הרב טל מחללת שם שמיים ומבזה את תורת ישראל"

בתגובה הוציאה הערב הנהלת מוסדות תורת החיים מכתב תפוצה לאנשיה בה הם מכחישים את הדברים: "אין בכוונתנו לגרום לחילול השם ח"ו, ולפגוע בגדולי תורה ומנהיגי קהילות, אך האמת חייבת להיאמר: לדאבון ליבנו אותם רבנים לא טרחו לברר את העובדות, אפילו הבסיסיות שבהן. הם לא דיברו עם הרב טל או מי מטעמו, ולא עם הגורם המעורב כפי הנטען, ולא עם בית הדין שבדק את הדברים לעומקם ביסודיות וכדרכה של תורה. הדברים מתועדים והמעונין בכך מוזמן לפנות לקבלת התיעוד"

עוד הוסיפו במכתב: "לדעתנו הענייה, המכתב הזה יחד עם כתבה או שתיים שהוא עשוי לגרור אחריו, לא ישפיע רבות על המוסדות ועל דעת הקהל כנגדנו, שכן הרבנים הללו כבר אמרו את דבריהם, ומי ששומע להם למרות הטענות הקשות על אי בירור הדברים מצידם, כבר קיבל את דבריהם, ומי שלא - גם לא יקבל אותם כעת.
אגב, בשולי הדברים: מדובר במעשה חמור של שימוש בחומרים אישיים שנגנבו וסולפו, וכן בהוצאת דיברה, ואנו פועלים מול הגורמים הרלוונטים למיצוי הדין עם אותם מחרחרי ריב ביישוב ומחוצה לו"

יש לציין כי הרבנים שכתבו את המכתב טוענים כי הם קיבלו ראיות ברורות המוכיחות את הפרשה החדשה שאלה מקושר הרב טל 

המכתב המלא:

להורדת הקובץ

14.01.2020

1. מוטי אלון,ברלנד,עזרא שיינברג (חסידים שוטים)

כולם מוקפים חסידים שוטים.

דווח על תגובה לא ראויה
14.01.2020

2. תגובה מכובדת וחזקה של המוסדות. יפה (נעמה)

כואב מה שעשו הרבנים

דווח על תגובה לא ראויה
14.01.2020

3. מכתב מכובד, התנהלות רבנית שקשה לעכל (מגיב)

דווח על תגובה לא ראויה
14.01.2020

4. אוהבים אותך הרב טל (יהושע פרץ)

לא מאמינים לשום עלילה, שמואל אליהו שקרן

דווח על תגובה לא ראויה
14.01.2020

5. כת. (נראה כמו דג ושוחה כמו דג)

דווח על תגובה לא ראויה
14.01.2020

6. שלום לעם ישראל היקר (יעקב גואלמן)

רצינו לעשות מעט סדר עם הדברים שמתפרסמים על הרב טל.
א. דיברנו היום עם בית הדין ובית הדין אמרו שהטענות הועלו לפניהם ומה שהם כתבו ש"לא נמצאו סימוכים לדברים אלו" הם דיברו גם על טענה זו.
ב. הרבנים החתומים על המכתב לא דיברו עם בית הדין, לא דיברו עם הרב טל, לא דיברו עם האשה ובעלה.
ג. האשה ובעלה מכחישים את הדברים מכל וכל, ולא דיברו איתם ואף אחד לא שאל אותם אם הדברים נכונים או אינם.
אז מה בדיוק צריך להוכיח?
אף אחד לא בא לטעון באמת בצורה עניינית, ולברר את הדברים באמת בצורה רצינית.

לצערנו הרבנים חתמו בלי לבדוק בצורה נכונה על פי ההלכה. באו גורמים מסויימים, שהציבו אותנו כמטרה, סיפרו להם כל מיני דברים, והם האמינו וחתמו.
אין מה לעשות, זו האמת. היה אסור לנו לומר את זה בגלל איסור סיפור לשון הרע אלמלא זה היה כדי להגן על עצמינו שטפלו עינו אשמות לא נכונות
כך לצערינו היה, והרבנים החותמים הודו לנו על זה במפורש
לצערנו גם המכתב הקודם נחתם באותה צורה, באו לרבנים, סיפרו להם סיפורים והם חתמו.

לגבי שאר הפרשייה שהתפרסמה על הרב טל - אנו נמצאים במתקפת תקשורת רבת עוצמה שאין לנו מבחינה תקשורתית כל יכולת לעמוד בה. מפני שהאתרי חדשות פועלים נגדנו משום מה, אולי נח להם לפרסם חדשות כאלו על רבנים, לא ברור.
אנו מנסים להוציא את הגרסה האמיתית החוצה, ובעזרת ה' היא תצא בקרוב.
אבל כן נכתוב בקצרה שמה שהיה באמת אלו לא דברים שמורידים דרגה של תלמיד חכם להיות תלמיד חכם פחות חשוב או תלמיד חכם שאפשר לזלזל בו.

ואכן חשוב לנו מאוד להוסיף ששלושת הדיינים שבררו את הפרטים וכל העדויות וכל הדברים והעניינים, בצורה יסודית מאוד מאוד, (עברו על יומנים אישיים של הרב טל, ועוד) - שלושתם אומרים על הרב טל שהוא אדם שנדיר בצדיקות שלו, חד בדרא, ועוד כל מיני ביטויים מעריכים ומחמיאים ביותר. הם אומרים לאנשים מהקהילה שלנו שזו זכות גדולה להיות חלק ממנה ולהיות תלמיד של הרב טל.

עוד נקודה שאנחנו לא מצליחים להביע תקשורתית; יש המון רבנים תלמידי חכמים אמיתיים שמצדדים ברב טל, ומודעים לזה שכל המתקפה שאנו עוברים היא שקרית ואינה ראויה ונכונה כלל וכלל.
לצערנו כמעט כולם ניזונים מהתקשורת ומאמינים לכל ההשמצות שאנו סופגים.
הקהילה שלנו יודעת את האמת ונשארה בשלמותה למעט בודדים שעזבו.


אנו מקווים שהאמת תצא לאור בקרוב.

יהי רצון שנזכה לגאולה בקרוב ושיהיה שלום אמיתי בעם ישראל.

דווח על תגובה לא ראויה
14.01.2020

7. מה האובססיה הזאת כלפיו? (יהודי)

מיד בהופעת הכתבה בויינט קיבלתי סמס עם הקישור לכתבה. כך כל החברים שלי גם קיבלו את הקישור הזה. מי מממן את זה? אני לא מבין מה שקורה כאן.

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2020

8. הרבנים לא קיבלו ראיות ברורות (ערן)

מדייק, שבשיחה שהיתה עם אחד הרבנים החתומים במכתב הודה שהוא רק התכוון שהרב לא ראוי להיות דמות חינוכית ותו לא. כמו כן, לא דיבר על ראיות כלל אלא רק אמר שמאמין למה שאמרו לו, אך לא בדק זאת בראיות. אתמהה על הנהגה רבנית שכזו. נסתרות דרכי ה'. לפחות הרב טל מקבל הכל כדי להקל את צער השכינה.

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2020

9. כמה גדול הרב טל הצדיק (יעקב דוידי)

וכמה רשע ואובססיבי שמואל אליהו נגד כבוד הרב טל.
מתחילה שמואל אליהו השמיץ את כבוד הרב טל במכתב בתפוצת נט"ו, הרב טל היה בהלם מהשקרים ומיד ביקש שיוקם בית דין, היו כמה הצעות לאיזה בית דין לפנות - שמואל אליהו בחר בבית דינו של מרן הרב וייס שליט"א. לאחר שבית הדין שמע מאות עדים ובדק כל פיסת מידע וכל חלקיק רכילות - קבע בית הדין שהרב טל צדיק ומימיו לא נגע באשה זולת אשתו וכי הוא ראוי לשמש ראש ישיבה ולהורות תורה ויראה בישראל. מה עשה שמוליק אליהו? נרגע? ודאי שלא, אלא הלך והשמיץ את בית הדין ואת מרן הרב וייס.

לאחר פסק הדין הברור יצאו ארבעה מגדולי ישראל וזקניו מרנן הרבנים נבנצל מאזוז הגרז"ן וערוסי שליט"א במכתב שכולו שבח והלל למורנו הרב טל הצדיק, שמואל אליהו לא קיבל את דבריהם בהכנעה כראוי לקטן לקבל דברי הגדולים. מה עשה שמוליק? הלך והחתים כמה מרבני הסרוגים על מכתב נגד פסק הדין נגד הדיינים ונגד גדולי ישראל שכתבו בשבחו של הרב טל. בכך יצר שמוליק קרע גדול בין רבני הסרוגים לגדולי התורה בדור, ושם את רבני הסרוגים ללעג.

המשך בטור הבא

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2020

10. כמה גדול הרב טל הצדיק (יעקב דוידי )

מאז ועד היום השמוליק הזה לא רגוע, הוא לא לומד ולא עוסק בכלום מלבד לרדוף את הרב טל וללחוש על אוזנם של רבני הסרוגים מילות בלע על הרב טל הצדיק.
לבושתינו, שמוליק אליהו ניסה ללחוש גם על אוזנם של גדולי הדור החרדים, אבל פקחים הם ויודעים להבחין בין איש ריקן כשמואל אליהו לבין הגאון הצדיק הרב טל, והם שלחו אותו מביתם בבושת פנים, אבל רבני הסרוגים שחלקם היו בעבר מדריכים בבני עקיבא קבלו את דברי הכזב וחתמו על מכתב כאילו השמועות אמת, וזאת למרות שבית הדין בדק כל טענה כולל טענה 'חדשה' זו, שאינה חדשה כלל ונידונה ממושכות בבית הדין, ובית הדין כתב עליה שהיא הוצאת שם רע על תלמיד חכם.

מעולם לא כתבתי בעניין הרב טל, למרות שאני מכיר אותו שנים רבות, אני משמש כראש ישיבה והעמדתי תלמידי חכמים רבים גם כתבתי ספרים על הש"ס ועל השו"ע, איני יכול יותר לראות את הרדיפה האובססיבית של שמואל אליהו נגד הרב טל הצדיק, אסור לראות אותו נרדף ולישב בצד.
ה' יבקש את הנרדף

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2020

11. כמה גדול הרב טל (יעקב דוידי)

אני מבקש מכל רודף אמת שיעיין היטב בדברי וישקול אותם, ולא ישב מנגד בשעה שתלמיד חכם גדול נרדף ומשפחתו ותלמידיו בצער עצום.

כתבתי את הדברים בשם העט 'יעקב דוידי' למרות שאינו שמי האמיתי, כי רציתי לרמוז ליעקב אבינו שנרדף על ידי אחיו עשיו ועל ידי חמיו לבן אבל הוא עצמו היה איש אמת ואיש תם יושב אוהלים - ובזה דומה הרב טל ליעקב אבינו, ומי לעשיו? אתם כבר מבינים. ו'דוידי' רומז לדוד המלך שגם הוא היה נרדף על ידי שאול ועל ידי בנו, וכל ימיו עברו עליו ברדיפות מצד אנשים רעים, אבל הוא עד היום אחד מיסודי האומה הישראלית.

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2020

12. קשה שלא להבחין בהבדל (משה הלפרין)

בין ההתנהלות חסרת האחריות של שמואל אליהו ושל חותמי המכתב שאפילו לא קראו לרב טל לשמוע את עמדתו!!! זה לא יאומן כמה התנהלותם חסרת אחריות מינימלית, לעומתם כשקוראים את תגובת הרב טל והמוסדות רואים מה היא גדולה אמיתית ואחריות רבנית.

אשריך הרב טל שליט"א כולנו אתך

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2020

13. שוטים (תורמים )

מי עדיין מוכן לתרום לכת תורת החיים?
מי מוכן לשלוח את ביתו להתייעץ עם הרב טל?
חבורה של הזויים.

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2020

14. מוסדות הרב טל.... (אבי)

מי זה לעזאזל מוסדות הרב טל??? מי הפחדן מאחורי הכותרת ? שמעז להטיל דופי בטובי רבנינו רק בשביל להגן על אדם כושל בדברים איומים אפילו על פי הודעותיו....

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2020

15. ליעקב דוידי (יהושע)

אני לא יודע אם אתה ראש ישיבה או לא, אבל בטוח אתה חצוף בכינויי הגנאי שאתה מרשה לעצמך לכנות את הרב שמואל אליהו שליט"א.

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2020

16. שם עט (יעקב דוידי)

אינני חצוף, במקום שיש חילול ה' ורדיפת צדיקים אין חולקים כבוד גם לבן של תלמיד חכם שהוא עצמו סתם עסקן

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2020

17. לאבי - שמע את התיעוד המזעזע של הרב ליאור (יעקב)

אם אתה גבר פנה בבקשה לכל נציג בתורת החיים שישלח לך את הקלטתו של הרב ליאור שנהג בחוסר אחריות נוראית. כל שאר הרבנים אותו דבר. פשוט נורא שעל פי שמועות חד צדדיות החליטו הרבנים שלכם לרצוח קהילה שלמה.

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2020

18. ליעקב דוידי החוצפן (יהושע)

דברי ההבל שלך לא שיכנעו אותי.
עצם העובדה שהרבנים שמדברים נגד הרב טל, אמנם נוקטים בשפה חריפה, אך לא מבזה אישית, למרות המעשים החמורים שהם טוענים שהוא עשה, ואילו אתה - משפיל ומשתמש בכינויים רחוביים כלפי ת"ח גדולים ועצומים, כבר מראה את ההבדל שבין התייחסות עניינית לטרור מחשבתי.
גועל נפש, פויה.
רק מראה כמה שמדובר בכת. זו תמיד התנהלויות של כתות, שכל מי שמתקומם כנגדם, הם מבזים אותו.

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2020

19. ממה ששמעתי אכן לא נעשה בירור ע"י הרבנים (שמעתי הקלטה )

שמעתי הקלטה של כמה מהרבנים שחתומים והם לא מסתירים את זה שהם לא ביררו את העובדות לא מול הרב טל ולא מול האישה המדוברת שכופרת לגמרי בעלילה וגם לא עם בית הדין שדן מאות שעות ב2 הצדדים של הסיפור וגם לא עם הרב וייס שהיה מעורב בפרטים.

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2020

20. מי ממן את הרב מהצפון?... תנסו לחשוב מה הייתם עושים אם הייתם בשב"כ... (שארית הפליטה)

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2020

21. מי שישמע את ההקלטה של הרבנים, לא יאמין שיכול להיות עיוות דין כזה ברמה הכי בסיסית. (אנא ה' הושיעה נא)

ה' ירחם עלינו!

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2020

22. תודה שאתם מספקים לי ריגושים ותעסוקה (משה רביבו)

אין עליכם

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2020

23. מגרד לי בתחת (משה רביבו)

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2020

24. הפרשה הזו מגרדת לי בתחת (משה רביבו)

עזבו את זה כבר

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2020

25. ולהתעלף (לשמוע את ההקלטה של הרב ליאור)

לא יאומן

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2020

26. מעניין מי מממן את הסמסים שכל העולם מקבלים!!!!??? (יהודיה)

כל מי שאני מכיר קיבל ממספר 050-8754158 הודעה הדואגת להכפיש את הרב טל.
מעניין מי מממן את זה?

דווח על תגובה לא ראויה
16.01.2020

27. תגובה ל26 (אא)

ההודעות נשלחו לאנשים שקשורים למוסדות / ליישוב

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חסידי בעלז ליד מרכז החסידות. ארכיון צילום: קובי גדעון/פלאש 90

המשטרה: חקירה פלילית בעקבות החתונה בבעלזא

קרא עוד