סגור

עמיעד טאוב פורש מהבית היהודי: הדגלים שיצגה בעיניי כבר אינם

לאחר עשרים שנה בבית היהודי, עמיעד טאוב, יו"ר הבית היהודי במודיעין מחליט לפרוש מהמפלגה. "הדגלים שייצגה בעיניי הציונות הדתית הפוליטית אינם עוד"

חדשות כיפה
יז בטבת התשפ
,
14 בינואר, 2020 13:19
טאוב. פורש

טאוב. פורשצילום: הותר לשימוש

עמיעד טאוב פורש מהבית היהודי:  "אחרי 20 שנות בחירה ב'טב' אני בוחר בטוב אבל בלי הפתק"

"הודעתי הבוקר למנכ''ל מפלגת הבית היהודי על פרישתי בצער ובכאב מהמפלגה בה גדלתי ומתפקידיי כיו''ר מועצת ראשי הסניפים ויו''ר הבית היהודי במודיעין. מזה עשרים שנה שאני פועל בהתנדבות מלאה במסגרת מפלגת המפד''ל\הבית היהודי. התחלתי כיו''ר אגודת הסטודנטים באוני' בר אילן מטעם המפד''ל המשכתי לתפקידים שונים במישור הארצי וגם בבחירות המקומיות רצתי בגאווה תחת הלוגו של הבית היהודי החברתי." התחיל טאוב.

"בחודשים האחרונים נלחמתי יחד עם חבריי למען איחוד השורות וכנגד החיבור עם עוצמה שלטעמי הינו בכייה לדורות אך לצערי הפוליטיקה ניצחה את המהות. הדגלים שייצגה בעיניי הציונות הדתית הפוליטית אינם עוד, שיתף טאוב בתחושותיו, "ממפלגה המחברת בין כל חלקי העם ומייצגת את כל חלקי הציונות הדתית (בני עקיבא, עזרא, צופים דתיים) הפכנו לרסיס מפלגה בימין כזו המבטלת לחלוטין את כל הבסיס האידיאולוגי של ערוגת הערכים הציונית יהודית עליה התחנכנו ומקפלת לחצי התורן את הדגלים שהיינו מניפים בעבר בגאווה כמו חברה, חינוך, בריאות ורווחה."

עוד הוסיף טאוב: "ממפלגה מחברת ואוהבת הפכנו למפלגה משוסעת ומפולגת שנותנת גט כריתות לציבור הליברלי, מדירה נשים מרשימתה לכנסת, סותמת את הגולל ליצירת מכנה משותף של כל גווני הציבור הדתי והמסורתי תחת קורת גג אחת, בוחרת בעסקנות פוליטית על פני דמוקרטיה ומייצרת עוד קרעים וקיטוב בעם ישראל."

טאוב הוסיף ואמר כי "הבחירה הפוליטית שהוביל הרב פרץ איש חינוך שנכנס לזירה לא לו היא אם כל חטאת. החל מסגירת השורות לאנשים שיכלו לחדש את האנרגיות ולייצג את כל הגוונים בציונות הדתית, דרך התנגדות פחדנית לעריכת בחירות דמוקרטיות בהשתתפות חברי המפלגה ודחיית כינוס המרכז לרגע האחרון וכלה בחבירה לממשיכי דרכה של מפלגת כהנא שדרכם ודרכי הנועם של הציבור הציוני דתי שתורם ומוביל בכל תחומי החיים בישראל לא יכולים ולא ייפגשו לעולם לטעמי האישי."

"הבית היהודי מעולם לא היתה רק מפלגת ימין. המפלגה בה גדלתי הייתה מפלגה של אנשים ולא של גושים" , המשיך טאוב לפרוט, "מפלגה של ערכים ולא של סידורים אישיים, מפלגה שהייתה גשר בין כל חלקי העם בישראל, גשר שמחבר ולא גשר שדורכים עליו ובעיקר מפלגה שהציגה את הפנים היפים של היהדות וחיברה את כל חלקי העם לעשייה חיובית למען העם ומדינת ישראל"

טאוב הסביר כוונותיו: "מפלגה היא אמצעי לקידום אידאולוגיה ולא מטרה. מאז ומעולם קידמתי את האג 'נדות בהם אני מאמין שבראשם הראייה החברתית. מעולם לא נרתעתי מאיומים או משחייה נגד הזרם. מתוך ערוגת הערכים הסרוגה המפוארת בה גדלתי והתחנכתי אמשיך לתרום בהתנדבות עבור כל חלקי העם בישראל ככלל ובמודיעין בפרט."

"אמשיך לעסוק בבניית עירי האהובה מודיעין והשירותים החברתיים תוך מתן מענה לכל תושב ללא הבדלי דת מין או מגדר כפי שאמורה לעשות הציונות הדתית בתפיסתי לצד המאבק המתמשך לשיפור מערכת הבריאות במסגרת עמותת אופק שייסדתי וקידום התפיסה הציונית דתית המאחדת ומחברת בכל דרך במסגרת הארצית" הצהיר יו"ר הבית היהודי במודיעין.

לסיום אמר טאוב: "אמשיך לבחור בטוב. בלעשות טוב לכל אדם, בלאהוב את האחר וכל אדם גם אם דעתו שונה משלי ובעיקר בלעשות מאמץ יום יומי לראות את מעלת האחר ולא את חסרונו. כולי תקווה כי אני זה שטועה שהציונות הדתית תמשיך להניף את הדגלים החברתיים והחינוכיים וכי מערכת הבחירות הנוכחית לא תהיה שירת הברבור של המפד"ל המיתולוגית זו שהקימה את כל המפעלים החינוכיים והחברתיים המפוארים בעין טובה שגם עשתה טוב וגם ראתה טוב."

14.01.2020

1. סוף כל סוף גבר אמיתי מדבר.מי שמדבר על קירוב לבבות הוא גבר .מי שמסית הוא ילד מאופס (סוף כל סוף )

הבית היהודי הפך לגורם מפלג בעם עם כמה מופרעים שהשתלטו על השיח במסווה של אהבת התורה

דווח על תגובה לא ראויה
14.01.2020

2. גם ככה הוא היה בימין החלש (דנה)

ידיעה מיותרת

דווח על תגובה לא ראויה
14.01.2020

3. עוגי פלצת ( . Djavi swisa)

חלס כל אחד משחק אותה כאילו הוא איזה מאן דאמר.

דווח על תגובה לא ראויה
14.01.2020

4. לא נוטשים ספינה טובעת בדרך אל החוף (חנה)

לא חכמה גדולה לברוח בשעת משבר, מנהיגות ואידיאולוגיה נבחנות דווקא בשעות קשות. ואז מתברר מי הם אלה שבאמת באו לזירה בשביל טובת הכלל, ומי לא.

דווח על תגובה לא ראויה
14.01.2020

5. מי זה טאוב? (בחיים לא שמעתי עליו)

דווח על תגובה לא ראויה
14.01.2020

6. העלק ציונות דתית דואגת רק לעצמה ולפילוג העם (העלק ציונות דתית )

לא ציונות ולא דתית
יביאו לחורבן הבית

דווח על תגובה לא ראויה
14.01.2020

7. עמיעד פרש. חחחח התחלתם לכתוב סטירה?די כבר , קצת רצינות (משה קרית אתא)

דווח על תגובה לא ראויה
14.01.2020

8. "ללא הבדלי דת מין או מגדר" (נועה)

יצא המרצע מתוך השק...

דווח על תגובה לא ראויה
14.01.2020

9. מי אתה בכלל?? (אחיה)

לא הבנתי ולא ברור לי למי אכפת ממך. סע לשלום.

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2020

10. יאללה תתחפף לנו מהעינים גוש צומי (ישי)

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2020

11. באופן עקרוני מסכים אבל מאיפה הגיע למסקנה "מדירה נשים מרשימתה לכנסת"? (דוקא יחסית לרשימות אחרות (כולל החילוניות) היא מצטיינת בעניין)

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2020

12. לא, כי זבולון אורלב (יאללה יאללה שתחרר על החיים שלך מי שישמע)

הפוליטיקה והעסקונה הרסו את המפלגה הזו עוד ב2009. ונחש מה? אתה היית אז חלק מהתגעולת הזו.

דווח על תגובה לא ראויה
16.01.2020

13. אין תקומה לביית היהודי , מוכן לשלם יותר בנסיעה בכביש מוותר שסמוטריץ ישב לידי ואהיה במחיצתו . (תבונה)

דווח על תגובה לא ראויה
17.01.2020

14. מסכן, סך הכל רצה כותרת. (איש)

דווח על תגובה לא ראויה
17.01.2020

15. עוד אחד שדחף לא להגיע להסכם עם בן גביר ועכשיו הוא כאילו רוכב על הגל (יעקב )

בשביל כותרת. טהרן כמו בנט.

דווח על תגובה לא ראויה
18.01.2020

16. ומצח אישה זונה היה לך מאנת הכלם (חבר מרכז לשעבר בבית היהודי)

מזה 25 שנה אני מצביע למפד"ל, ואף משמש כחבר מרכז בה. היום אני מתבייש. מתבייש ברפי פרץ, ניר אורבך, ובכל העסקנים שמנהלים את המפלגה הזו בכפייתיות נוראית, ללא כל התחשבות בבוחריה ובנבחריה. כשעה לאחר שהבית בגד בעוצמה, הוא בגד בעצמו והותיר את מוטי יוגב ובן דהאן בשוליי הרשימה אע"פ שנבחרו בפריימריז למקום הראשון והשני. ולכן לצערי בבחירות הקרובות אאלץ להפרד בלב כבד מהמפלגה שכל כך הייתי גאה להיות חלק ממנה עד כה. אני פונה לכל האנשים שמזדהים עם תחושת הבושה הנוראית, לעשות חושבים ולשקול מחדש האם מפלגה שאינה עונה לאמות מידה מוסריות מינימאליות ראויה לקבל את קולם. ככל הנראה בבחירות הקרובות אצביע למפלגת עוצמה יהודית, על אף שאיני מתחבר לחלק גדול מהדעות שהיא מייצגת, ואף מסתייג מאמירות רבות ומהתבטאויות של מנהיגיה, החלטה הנובעת משלוש סיבות:
1) היא המפלגה היחידה שנשארה עם אמת צדק יושרה ונאמנות.
2) גם בהנחה שהיא לא תעבור את אחוז החסימה, (אע"פ שכבר הערב היא עברה בסקר ערוץ 13) בכ"מ לא יהיו 61 מנדטים לגוש וקרוב לוודאי שיהיה סבב רביעי
3) זוהי תשובת נגד ותיקון להתנהגות הבוגדנית של הבית היהודי ולעוול שנעשה על ידה

דווח על תגובה לא ראויה
21.01.2020

17. חברה, חינוך, בריאות ורווחה."?? זה ציונות דתית? (מד)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ראשי סיעות מממשלת השינוי, החיוכים ישרדו את הישיבה המשותפת? צילום: רענן כהן

5 נושאים שיכולים לפרק את הממשלה ולנפץ לבנט את החלום

קרא עוד