עלייה ב2.8% בשכרם של חברי הכנסת

החל מהחודש עולה שכרם של ראש הממשלה, השרים, חברי הכנסת, נשיא המדינה והשופטים ב-2.8%, בהתאם לעליית השכר הממוצע במשק. כל זה מגיע למרות שהכנסת עבדה רק חודשיים וחצי בשנה האחרונה, בשל מערכות הבחירות

חדשות כיפה 06/01/20 09:51 ט בטבת התשפ

עלייה ב2.8% בשכרם של חברי הכנסת
צילום: פלאש 90, נעם רבקין פנטון

בהתאם לעליית השכר הממוצע במשק,גם חברי הכנסת יקבלו תוספת שכר קבועה של 2.8% שבממספרים השווי הוא 1,232 שקל בחודש החל ממשכורת ינואר 2020. זאת לאחר שנה שבה כמעט ולא עבדו בכלל בשל רצף מערכות הבחירות, ועוד צפויה חצי שנה נוספת של שיתוק פרלמנטרי. העלאה תוענק גם לנשיא, לראש הממשלה ולשופטים, ששכר כולם צמוד לשכר הממוצע במשק.

החל מינואר של השנה חברי כנסת ירוויחו 45,251 שקל ברוטו בחודש. שכרם של השרים, יו"ר האופוזיציה, ומבקר המדינה יעלה ל-50,623 שקל ברוטו בחודש. שכרו של ראש הממשלה יעלה ל-56,295 שקל ברוטו בחודש. ושכר הנשיא יעלה ל-64,616 שקל ברוטו בחודש. שכרם של השופטים הינו חסוי אך הערכה היא שנשיאת בית המשפט העליון מרוויחה כ-82 אלף שקל ברוטו לחודש.

בנוסף, נציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ קבע כי גם שכרו הקובע לפנסיה של פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן, שפרש לפני שבועיים עם תום הקדנציה, יעודכן גם כן ב-2.8%, למרות שפרש לפני תחילת השנה החדשה. משכרו המעודכן של ניצן תיגזר גמלתו החודשית, המוערכת בכ-50 אלף שקל ברוטו בחודש.

 

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר