סגור

עיריית ירושלים סוגרת את גלריית ברבור

ההליך לסגירת גלריית ברבור הגיע לסיומו, המקום שימש בלפעילות שעסקה בין היתר בביקורת על חיילי צה"ל, ולפני מספר שנים טקס זיכרון משותף לחללי צה"ל ולמשפחות מחבלים. לקראת שנת הלימודים הבאה יוסב הנכס לגן ילדים

חדשות כיפה
כז בכסלו התשפ
,
25 בדצמבר, 2019 14:42
הפגנת תמיכה בגלריית ברבור

הפגנת תמיכה בגלריית ברבורצילום: ליאור מזרחי/פלאש 90

הבוקר הודיעה עיריית ירושלים כי ההליך לסגירת גלריית ברבור הגיע לסיומו ולקראת שנת הלימודים הבאה יעבור הנכס לגני ילדים. עד כה הפעילה את המקום עמותת שמאל, השתמשה בנכס לפעילות שעסקה בין היתר בביקורת על חיילי צה"ל. כזכור במקום התקיים לפני מספר שנים טקס זיכרון משותף לחללי צה"ל ולמשפחות מחבלים.

חגית משה סגנית ראש העיר סיפרה על ההליך מאחורי ההחלטה: "מדובר במהלך שהתחלתי להוביל עוד הקדנציה הקודמת, יחד עם ראש העיר הקודם ניר ברקת. אני עצמי הופעתי בבית המשפט באותו בוקר יום הזיכרון העצוב, שבו התקיים הטקסט המשותף לחיילי צה"ל ולהבדיל למחבלים. לצערי אז לא הצלחמו למנוע את הטקס, אבל הבטחנו שנפעל שנכנס עירוני ציבורי לא ישמש לפעילות נגד חיילי צה''ל והיום הגיעה התשובה".

לקראת שנת הלימודים הבאה יוסב הנכס לגן ילדים, שישמש את האוכלוסיה הצעירה של תושבי נחלאות. יצויין כי גם המבנים העירוניים הסמוכים לגלריה משמשים לגני ילדים.

על ההחלטה היום מסרה משה: ''קול תורה וציונות ישמע במקום ברבורי השטנה של ברבור. אני שמחה שהמאבק שהייתי שותפה לו עוד מהקדנציה הקודמת הצליח ולכדנו שתי ציפורים במכה אחת. גם תוספת גנים חשובה וגם סגירת גלרייה שהתמחתה בפרובוקציות ופגיעה בשמה של ישראל, במסווה של חופש האומנות.

''במקום ברבור, אגף החינוך בראשותי יפתח שם גני ילדים עבור החינוך הממלכתי דתי. אדאג להאצת המהלכים בשטח לרווחת תושבי נחלאות", הבטיחה משה.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

רצים לנשיאות. מרים פרץ ובוז'י הרצוג צילום:  Hadas Parush/Flash90

מרים פרץ ובוז'י הרצוג מצטרפים למרוץ לנשיאות

קרא עוד