הדחת הרב קוסטינר: "מנסים לסתום את הפה לרבני ישראל, זה בלתי נסבל"

רבנים ואישי ציבור השתתפו אמש בכנס חירום סגור שנערך לבחינת הדרכים למאבק בהחלטה להדיח משירות מילואים את הרב צבי קוסטינר, בעקבות דברים שאמר בנושא טוהר המחנה בצה"ל

חדשות כיפה 20/12/19 09:44 כב בכסלו התשפ

הדחת הרב קוסטינר: "מנסים לסתום את הפה לרבני ישראל, זה בלתי נסבל"
משתתפי כנס החירום, צילום: יח"צ

עשרות רבנים ואישי ציבור השתתפו אמש (ה') בכנס חירום, בו דנו בדרכים למאבק בהחלטה להדיח את הרב צבי קוסטינר, ראש ישיבת מצפה רמון, משירות מילואים.  הרב זומן לשיחת שימוע לקראת הדחה מייד לאחר חנוכה. הדחת הרב, שהינו קצין נאמן ומסור המשרת כבר עשרות שנים, באה ככל הנראה בעקבות התבטאויות שונות בנושא פקודת השירות המשותף, שירות נשים לוחמות ועוד.  

הרב פנחס עציון, מראשי המכינה הקדם צבאית בעלי, אמר: "הגבורה של צה''ל היא כוח הטהרה שלו. הרב צבי קוסטינר מתוך דאגתו העמוקה לצבא מחנך אותנו כל הזמן לשמור על הטהרה, ללא ניבולי פה, ללא ערבוב בין המינים. הפגיעה בטהרה של הצבא פוגעת בערך הניצחון של הצבא. אם הרב שלנו נתפס על הגברת הטהרה אז אנחנו צריכים להשקיע עוד ועוד בחיזוק הטהרה בצה''ל".

הרב אמיר סנדלר, ראש אולפנת הדר גנים ורב צבאי במילואים דיבר אף הוא באירוע: "בלתי נסבל הרעיון להדיח רב כל כך מסור לתלמידים ולחיילים. צריך להוסיף עוד קומה-כל אחד מאתנו יכול לדאוג לדאוג להרים את הרוח במקומו ובקהילתו שהדבר הזה, הרעיון לסתום את הפה לרבני ישראל ,זה דבר בלתי נסבל. אנחנו כציבור צריכים לא לאפשר לזה לקרות, שזה לא יעבור אצלנו לסדר היום".

כנס החירום, אמש

כנס החירום, אמשצילום: יח"צ

הרב צבי קוסטינר נשא דברים אף הוא בפני הנוכחים "העניין זה לא אני, העיקר של תורתנו זה האמת ולהגיד את האמת, כדברי חז"ל "חותמו של הקב"ה אמת".
אסור לפחד. אפשר לדבר וצריך לדבר ולשנות. כל המאבק הזה הוא לא בשבילי, וזה לא בשבילנו, זה לא כבוד ולא כסף אלא בשביל עם ישראל - להוסיף תורה ואמונה ולהוסיף אהבת ישראל", אמר הרב.

הרב הוסיף "כמו בחנוכה, מנסים לעצור אותנו, אבל אנחנו נמשיך להרביץ תורה ולא נפחד. ומתוך כח התורה בישראל נמשיך בענווה גדולה. בעזרת ה' נקדש שם שמיים ונגדיל תורה ונאדירה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר