מדהים: תלמידים ביצעו החייאה במורה והצילו את חייה

שני תלמידי תיכון ביצעו החייאה בחן דנציגר, מורה הרה שהתמוטטה בבית הספר במצב של מוות לבבי, היא פונתה לבית החולים הדסה וחייה ניצלו: "אילולא הטיפול מציל החיים של התלמידים וצוות מד"א - היא לא הייתה כאן"

חדשות כיפה
יט בכסלו התשפ
,
17 בדצמבר, 2019 17:17
חן דנציגר, שחייה ניצלו, עם ד"ר גבי אלבז-גרינר

חן דנציגר, שחייה ניצלו, עם ד"ר גבי אלבז-גרינרצילום: דוברות הדסה

תלמידים בתיכון 'ברנקו וייס' בבית שמש ביצעו החייאה במורה בהריון שהתמוטטה בבית הספר, והצילו את חייה.

חן דנציגר, בת 29, עובדת כמחנכת, נשואה ואם לשניים וכעת בהריון שלישי (שבוע 20) ומתגוררת בישוב אפרת, הגיעה ליום העבודה ובכניסה לבית הספר התמוטטה ולמעשה הייתה במצב של מוות לבבי.
בנס גדול, שני תלמידי בית הספר כבני 17 מצאו את חן והחלו לבצע פעולות החייאה מידיות ויעילות. 
בו בזמן צוות איחוד הצלה ומד"א שהגיע למקום מצא את חן במצב של פרפור חדרים וטיפלו בה ב-4 מכות חשמל במטרה להחזיר דופק אפקטיבי, צעד שאכן הצליח. 
חן פונתה ליחידת הטראומה בהדסה עין כרם, כשהצוות ניטר אותה והחל בבדיקות מיידיות. היא מטופלת כעת ביחידה לטיפול נמרץ לב תחת טיפולה של ד"ר גבי אלבז גרינר.

ד"ר גבי אלבז-גרינר, קרדיולוגית בכירה במערך הלב בהדסה, סיפרה: "מדובר בהחלט במקרה לבבי יוצא דופן, שהתבטא בהפרעת קצב מסכנת חיים ואילולא הטיפול מציל החיים על ידי שני התלמידים וצוות מד"א - היא לא הייתה כאן איתנו. היא למעשה הייתה מתה.
כעת מצבה יציב והיא מחייכת, עודנה מנוטרת וככל הנראה תעבור השתלת דפיברילטור שיגן עליה מאירועים של הפרעות קצב מסוג זו. 

ד"ר אלבז-גרינר הוסיפה: "יש לציין כי מדובר בנס שני באותה משפחה ממש, שכן אחיה הגדול עבר ארוע דומה לפני 4 שנים וחייו ניצלו בנסיבות ממש דומות". לדבריה,  "זו המשמעות החשובה של המרפאה לקרדיו-גנטיקה הפועלת בהדסה, הממליצה ומכוונת לבדיקות נרחבות לכל בני המשפחה כאשר מופיע ארוע מסוג זה".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: Roy Alima/Flash90

אל תחמיצו: הערב - שיא מטר המטואורים של אוגוסט

קרא עוד