העברת שגרירות ברזיל לירושלים - עוד במהלך 2020

אדוארדו בולסונארו, יו"ר ועדת חוץ וביטחון של ברזיל הודיע לנתניהו כי ברזיל תעביר את שגרירותה לעיר הבירה עוד במהלך שנת 2020. אדוארדו הוסיף כי ברזיל גם תכיר בחיזבאללה ארגון טרור בהמשך

חדשות כיפה
יז בכסלו התשפ
,
15 בדצמבר, 2019 18:23
נתניהו, שרה ובולסונארו

נתניהו, שרה ובולסונארוצילום: עמוס בן גרשום/לע"מ

יו"ר וועדת חוץ וביטחון של ברזיל , אדוארדו בולסונארו הודיע לראש הממשלה בנימין נתניהו כי יעביר את שגרירות ברזיל לירושלים עוד במהלך שנת 2020. בולסונארו אמר לנתניהו כי שוחח עם נשיא ברזיל, ז'איר בולסונארו, וזה אמר לו כי הוא מתחייב להעביר את שגרירות ברזיל לירושלים. עוד הוסיף בולסונארו לנתיהו כי ברזיל תכיר "במוקדם או במאוחר" בחיזבאללה כארגון טרור. 

פגישתם של בולסונארו ונתניהו התקיימה על רקע אירוע פתיחת משרד הסחר הברזילאי. נתניהו הודה לבולסונארו ואמר לרגל האירוע כי ״פתיחת משרד הסחר כאן בירושלים הוא במסגרת הידוק היחסים בין ישראל לברזיל. זה מתרחש היום כחלק מהתחייבותו של הנשיא בולסונארו לפתוח שגרירות בירושלים בשנה הבאה. אני שמח לבשר שהתקדמנו בצעדים גדולים ביכולתנו לקצר זמני נסיעה בין ברזיל לישראל, ובעתיד הקרוב נוכל לטוס מעל אפריקה, ונוכל להפחית את זמן הטיסה במספר שעות. זה חשוב למטרות תיירות ולחילופים החיוניים של אנשי עסקים, יזמים וטכנולוגים".

"משרד הסחר יוכל לסייע לברזיל ולישראל לממש את הפוטנציאל לשיתוף הפעולה בינינו", הוסיף נתניהו, "ישראל היא מדינת החדשנות הדינמית ביותר בעולם. זה לא רק מה שאני אומר, גם רבים אחרים אומרים זאת - השווקים אומרים זאת. אם נמזג את הפוטנציאל של המדינה שלנו עם הפוטנציאל של ברזיל, נוכל להביא תועלת זו לזו, בצורה יוצאת מן הכלל".

נתניהו הוסיף ואמר כי "משרד הסחר הזה, יהיה למעשה חוד החנית של התפתחות חיונית זו, משום שהעתיד שייך למי שמחדש, ואנו שנינו רוצים לתפוס את העתיד. נוכל לעשות זאת טוב יותר ביחד. אני מבקש להביע את הערכתי לעמדתו של הנשיא בולסונארו בתמיכתו בישראל בפורומים בינלאומיים. הנשיא בולסונארו שינה מדיניות באופן מיידי ואמר, "אנו עומדים עם ישראל, אנו עומדים לצד האמת". אנו כאן בישראל עומדים עם ברזיל משום שאנו עומדים לצד האמת, ואנו תומכים בברזיל בכל דרך שאנו יכולים, כולל באסון הסכר ובשריפות באמזונס. ישראל היתה שם וישראל תמיד תהיה שם עבור אזרחי ברזיל ולמען הידידות בינינו" הבטיח נתניהו.

נתניהו שיתף את הנוכחים בהתרשמותו מביקורו בברזיך ואמר: "אחד הדברים שאני ורעייתי שרה תמיד נזכור, הוא הביקור שלנו בברזיל בהשבעתו של הנשיא בולסונארו. התרשמנו מאוד מהידידות שלו ומהידידות שלך, אדוארדו, ומרבים בממשלה שלך ובקונגרס הברזילאי. אך התרשמנו גם מהידידות של האזרחים. הלכנו לטייל בחופים בקופה-קבנה, ועליי לומר שהידידות שהפגינו העוברים והשבים הייתה מרשימה. ראינו את זה בכל מקום שאליו הלכנו, כולל באירוע ההשבעה עצמו, שם הריע הקהל לנשיא בולסונארו, וגם לראש ממשלת ישראל. זה ריגש אותנו מאוד משום שאנו מעריכים את ידידינו. אין לנו ידידים טובים יותר מאזרחי ברזיל וממשלתה, ודעו לכם שלכם אין ידידים טובים יותר מאזרחי ישראל. ברוכים הבאים, ידידים. זהו יום גדול עבור הידידות בינינו".

שר החוץ ביקש גם הוא לברך על הצעד הברזילאי ואמר: "אני מודה לממשלת ברזיל ולעומד בראשה, ז'איר בולסונרו על ידידותם ועל ההחלטה ההיסטורית להעביר את שגרירותם לירושלים, בירת הנצח של מדינת ישראל והעם היהודי. החלטה זו מעידה על מנהיגותו של הנשיא, ומזכירה לנו את תפקידה המרכזי של ברזיל בהחלטה על הקמת מדינת ישראל בכ"ט בנובמבר 1947"

"נשיא עצרת האו"ם בעת ההצבעה היה שגריר ברזיל אוסוולדו ארניה אשר תמך וסייע בהעברת ההחלטה ההיסטורית בעצרת", הזכיר כץ, "אני תקווה כי העברת השגרירות הברזילאית לירושלים בשנה הבאה תהווה דוגמה למדינות נוספות מהאזור ומהעולם כולו ותביא להעברת כל השגרירויות בארץ לבירתנו. ברזיל היא הכלכלה הגדולה באמל"ט והתשיעית בגודלה בעולם והיא מהווה עבורנו לא רק ידידה קרובה אלא גם פוטנציאל עצום לכלכלת ישראל ולסחר החוץ שלה. אני מקווה שבשנים הקרובות נהיה עדים להמשך גידול בסחר בין המדינות לרווחת תושבי ישראל וברזיל כאחד"

נתניהו מודה לבולסונארו

נתניהו מודה לבולסונארוצילום: עמוס בן גרשום/לע"מ

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: shutterstock

אלימות במשפחה - מהו תפקיד רב הקהילה? רשמים מכנס 'בית הלל'

קרא עוד