תאגיד השידור חויב להתנצל בפני הרבנות הראשית

בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות חייב את התאגיד לפרסם התנצלות בפני הרבנות הראשית לישראל, בעקבות שידור כתבת תחקיר בנושא תעודת כשרות בעסקים, במסעדות ובמשחטות, במסגרת התכנית "שטח הפקר"

יהונתן קליין, חדשות כיפה 15/12/19 09:25 יז בכסלו התשפ

התכנית 'שטח הפקר', צילום: צילום מסך מיוטיוב
התכנית 'שטח הפקר', צילום: צילום מסך מיוטיוב

בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות והתקשורת בישראל חייב את תאגיד השידור הציבורי 'כאן', לפרסם התנצלות, בשידור דיגיטלי, בפני הרבנות הראשית לישראל בעקבות שידור כתבת תחקיר במסגרת התכנית "שטח הפקר" אשר עסקה, בין היתר, בתעודת כשרות בעסקים, במסעדות ובמשחטות.

בעקבות שידור הכתבה, לפני כשנתיים, התלוננה הרבנות הראשית כנגד תאגיד השידור הציבורי בבית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות, כי לא ניתנה לה זכות תגובה ראויה, על אי דיוקים בתכנית ועל עוול שנגרם לאלפי המשגיחים במערך הכשרות.

התחקיר ששודר ב'כאן':

הנושא נידון בבית הדין לאתיקה של המועצה, בהרכב השופט (בדימוס) אשר גולדין (יו"ר), גברת אלינוער רבין וגברת דורית שריד. בית הדין הגיע למסקנה כי התאגיד אכן הפר סעיפים בתקנון האתיקה של מועצת העיתונות. בתוך כך, קבע בית הדין כי לא ניתנה לנציג הרבנות הראשית ההזדמנות לצפות בסרטון שנעשה במשחטה בצפון הארץ זמן מספיק לפני השידור כדי לאפשר לו להגיב; הראיון עם מנכ"ל הרבנות שהובא בתכנית נעשה חודשיים לפני שידור התכנית ועסק בליקויים בכשרות בבתי אוכל ולא בעניין כשרות הבשר.

בעקבות החלטת בין הדין מיום 24.9.2019, הועבר לתאגיד נוסח של התנצלות,, תוך הנחיה כי זו תפורסם לא יאוחר מיום 24.10.2019. במועצת העיתונות מציינים כי נכון להיום (א'), תאגיד השידור 'כאן' לא מצא לנכון לפרסם את נוסח ההתנצלות.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר