הממשל האמריקאי מתכנן לקצץ סיוע למוסדות אקדמיה שלא יילחמו באנטישמיות

בממשל האמריקאי הוציאו הודעה כי בכוונתם לקצץ סיוע למוסדות אקדמיה שלא יילחמו באנטישמיות. השגריר דנון: ״מדובר בצעד צודק בכיוון הנכון במאבק באנטישמיות שזוקפת ראשה"

חדשות כיפה 11/12/19 09:23 יג בכסלו התשפ

הממשל האמריקאי מתכנן לקצץ סיוע למוסדות אקדמיה שלא יילחמו באנטישמיות
טראמפ, צילום: פלאש 90

הנשיא טראמפ הוציא הודעה שבכוונתו לקצץ סיוע למוסדות אקדמיה שלא יילחמו באנטישמיות. בישראל שמחים על ההודעה.

שגריר ישראל לאו״ם, דני דנון, בירך על כוונת הממשל האמריקאי לפעול לקיצוץ סיוע כספי למוסדות להשכלה גבוהה שלא יפעלו למיגור האנטישמיות. לדברי השגריר דנון, ״מדובר בצעד צודק בכיוון הנכון במאבק באנטישמיות שזוקפת ראשה. מול השנאה צריך להגיב בחוזקה ולא בשתיקה. מוסדות האקדמיה יצטרכו להתנער מפעילויות bds שצמחו בתוכן בשנים האחרונות, ולא - ישלמו מחיר כבד״.

גם שר החוץ ישראל כץ הגיב על הכוונה ואמר: "אני מברך את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על כוונתו לחתום על צו נשיאותי למאבק באנטישמיות באוניברסיטאות וקולג'ים בארה"ב, ומניעת מימון פדראלי ממוסדות שלא ימנעו אנטישמיות בתחומן. 
במסגרת הצו תוגדר היהדות הן כדת והן כלאום, מה שיאפשר מאבק יעיל יותר נגד תנועת החרם האנטי-ישראלית בקמפוסים.
בנוסף צפוי הממשל  לאמץ את הגדרת האנטישמיות של IHRA הקובעת אנטי ישראליות כאנטישמיות. אלה צעדים משמעותיים ביותר במאבק באנטישמיות המתמשך ובתנועות החרמות.
אני קורא לעוד למדינות לאמץ צעדים דומים.״

השר לנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, ברך עאל החלטתו של הנשיא טראמפ: "אני מברך את הנשיא טראמפ על החלטתו המשמעותית, שתסייע למאבק באנטשימיות וב-BDS. החלטה זו תפגע קשות ביכולת של ארגוני החרם לאיים על יהודים וגורמים פרו-ישראליים בקמפוסים ומחוצה להם. העלייה המדאיגה במקרי האנטישמיות והאלימות נגד יהודים בעולם מחייבת צעדים דרמטיים ואני אפעל מול מדינות נוספות כדי שיכירו ב-BDS ובשנאה לישראל כאחד ממחולליה הגדולים של האנטישמיות."


 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר