סגור

"גולדה מאיר היא מקור השראה בתולדות עם ישראל"

טקס האזכרה לאישה היחידה שכיהנה כראש ממשלה היה דל משתתפים. ח"כ לשעבר עליזה לביא קראה להקים מרכז להנצחתה: "לא יתכן שרק מי שיש מאחוריו מפלגה חזקה או חברים במקומות הנכונים יזכה להנצחה"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
י בכסלו התשפ
,
08 בדצמבר, 2019 21:51
אזכרתה של גולדה מאיר, היום

אזכרתה של גולדה מאיר, היוםצילום: יח"צ

היום (א') התקיים יום הזכרון ה-41 לראש הממשלה לשעבר גולדה מאיר. עשרות אנשים בלבד הגיעו להשתתף באזכרתה, בהר הרצל בירושלים. מאיר, שכיהנה כראש הממשלה הרביעית של ישראל, בין השנים 1969-1974, מטעם מפלגת מפא"י, היתה האישה היחידה שכיהנה כראש הממשלה, והאישה השלישית שנבחרה לתפקיד של ראשות מדינה בעולם כולו.  

ד"ר עליזה לביא, חברת כנסת לשעבר ויו"ר מרכז הרצל בהווה אומרת כי הנצחת דמותה של גולדה מאיר כאישה הראשונה שכיהנה כראש-ממשלה במדינת ישראל וכאחת מן הדמויות המשמעותיות ביותר שעיצבו את פני היישוב והחברה הישראלית, היא חובה וצורך חינוכי ולאומי אשר חשיבותו עליונה.

עליזה לביא באזכרה לגולדה מאיר במרכז הרצל

עליזה לביא באזכרה לגולדה מאיר במרכז הרצלצילום: יח"צ

"גולדה מאיר היא מראשי מדינתנו וסיפורה האישי טומן בחובו את ההיסטוריה של עמנו, תוך שהוא מהווה מקור השראה לנשים וגברים כאחד בחברה הישראלית. כשרת העבודה חוקקה גולד את חוק שעות עבודה ומנוחה, חוק עבודת נשים וחוק החניכות. היא הניחה את התשתית למשפט העבודה הישראלי".

ח"כ לשעבר לביא הגישה מספר פעמים הצעת חוק לתקצוב הנצחת פועלה של מאיר. לדבריה, "מורשתה של גולדה מאיר תוכל לשפר את המציאות בישראל דרך מפעלי חייה ולאור הקשיים בהם נתקלה. מכאן, נובעת חשיבותו הקריטית של הקמת מרכז להנצחת זכרה של גולדה מאיר". היא הוסיפה כי "הקמתו של מרכז להנצחתה תעמיד במרכז את השיח על עיקרון השוויון בציבור הישראלי ודרכה של גולדה מאיר תעמוד כמגדלור המאיר למרחוק בנושא זה. צריכה להיעשות עבודה רצינית בכל הנוגע להנצחות בישראל. לא יתכן שרק מי שיש מאחוריו מפלגה חזקה או חברים במקומות הנכונים יזכה להנצחה". 

08.12.2019

1. גולדה היא רה"מ (חן)

הכי כושלת בתולדות המדינה, היא שיקרה במצח נחושה במלחמת יום כיפור שבסופה הודחה בועדת אגרט . צהל לא היה מוכן לשום מלחמה והיו הרבה הרוגים.

דווח על תגובה לא ראויה
09.12.2019

2. מחר פעמיים כי טוב (נוסעת באחלא זמן)

גדלתי עליה. לבשתי נעלי גולדה בצבא וככה גדלים עם נשים חזקות עם סרטי הוליוודי וונדר וומן זינה וכל הסרטים הספרים הסדרות. בניגוד ל1 אני דווקא מעריכה אותה. גולדה מסמלת את תור הזהב של עם ישראל של אידיאל ועניות ובידוד . אני בעד הן עם לבדד ישכון רוצה שניפרד ונהיה כמו בתנך והחלפת העולם באלוהי התנך. גם החלפת הגמרא שלא מתאימה לאדמה זו ואת אהרון ברק . מה שצריך זה לנצל את כל זאת לשידרוג חדשני. אני רואה שאני היחידה כותבת על הנבואה. אין דבר זה תמיד ככה הרעיונות הקצת אנרכיסטים משוגעים. יש נביאים ויש נביאות כפרה על אבא המתוק. הוא ניפלא ומתוק והכי חכם בעולם הוא משעשע בטונות מצחיק עד דמעות. אלוהי צבאות ישראל מיי סוויט לורד כמה אני אוהבת כינוי זה הוא ניפלא כל מילה וכל אות ניפלאים עד השמים טרררראם אלוהי צבאות ישראל. אני מאמינה שהנבואה בסוף תגיע תופיע

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

לוד, השבוע צילום: Yossi Aloni/Flash90

הרב אליהו :מצווה להסתובב עם פלאפון בשבת ולתעד פרעות

קרא עוד