הממשלה אישרה: תכנית 'מחיר למשתכן' תמשך גם 2020

הממשלה אישרה את הצעת ההחלטה להאריך את תכנית '"מחיר למשתכן" לשנת 2020 והקצתה לתכנית 36 מיליון שקלים

חדשות כיפה
י בכסלו התשפ
,
08 בדצמבר, 2019 13:28
לא מסכים להיכנס לממשלה ללא רוב. כחלון ונתניהו

לא מסכים להיכנס לממשלה ללא רוב. כחלון ונתניהוצילום: Olivier Fitoussi/POOL

הממשלה אישרה היום (א') פה אחד את הצעת ההחלטה שמקצה 36 מיליון ₪ למענקי רוכשים וסבסוד פיתוח קרקעות בתכנית "מחיר למשתכן" ביישובי הפריפריה. החלטה זו משלימה את ההחלטה שהתקבלה בשנת 2019 במועצת רשות מקרקעי ישראל להאריך את התכנית במהלך שנת 2020, ובכך למעשה ניתן אישור סופי להמשיכה במהלך שהשנה הבאה בכל רחבי הארץ.

החלטת הממשלה הבוקר מהווה צעד נוסף להמשכיות התכנית, לאחר אישור בשבוע שעבר לפתוח 75% מההגרלות הבאות גם לסדרה ג'. בכך, החלטות אלה יתנו תקווה לזוגות הצעירים בטרם זכו וממתינים לממש את זכותם לרכוש דירה ראשונה בהנחה משמעותית. 

מנתוני חודש ספטמבר עולה שמספר עסקאות "מחיר למשתכן" נמצא בשיא בימים אלו, כאשר 2030 עסקאות בוצעו בחודש זה מכוח התכנית. מספר זה מהווה 53% מסך העסקאות בדירות חדשות שבוצעו בחודש זה. הארכת התכנית תאפשר את המשך הרחבתה והשפעתה על שוק הדיור.

שר האוצר משה כחלון בירך על ההחלטה: "רוב העסקאות לדירות חדשות בשוק הדיור כיום הן לזוגות הצעירים, בהנחה של מאות אלפי שקלים במסגרת מחיר למשתכן, בדיוק כפי שתכננו. החלטת הממשלה היום תאפשר את המשך התוכנית כסדרה, על אף תקופת ממשלת המעבר. למעלה מאלפיים זוגות צעירים מגשימים את חלום הדירה במחיר הוגן מדי חודש, ואסור שזה ייפסק בגלל הפלונטר הפוליטי."

שרת הבינוי והשיכון, ד"ר יפעת שאשא ביטון התייחסה גם היא להחילטת הממשלה: "תכנית מחיר למשתכן היא ללא ספק התכנית הממשלתית המשמעותית והמעמיקה ביותר שנעשתה במדינת ישראל, והנה אנחנו רואים את התוצאות כבר בשטח. לא מדובר רק בהשפעה מדהימה על עשרות אלפי זוגות צעירים אשר קבלו הזדמנות לרכוש דירה במחיר שפוי, כי אם בהשפעה עמוקה על שוק הדיור כולו. 
מספר העסקאות שהגיע לשיא, והמשך ההרשמות להגרלות מעיד על אמון ציבורי חסר תקדים בתכנית הממשלתית. נמשיך לעמוד לצד הזוגות הצעירים בדרכם לבית משלהם."

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יעקב מרגי צילום: מרים אלסטר/פלאש 90

ח"כ מרגי: "מי שיביא בחירות בעת הזאת אפשר לאשפז אותו במרכז בריאות הנפש"

קרא עוד