נתניהו קורא לבחירה ישירה לראשות הממשלה: "שהעם יחליט"

ארבעה ימים לפני פיזור הכנסת, ראש הממשלה קורא לכחול לבן לפעול לבחירות ישירות על ראשות הממשלה ובכל למנוע בחירות נוספות: "בראש מעייניהם אלא את הפנטזיה האישית של יאיר לפיד להיות ראש ממשלה"

חדשות כיפה
ט בכסלו התשפ
,
07 בדצמבר, 2019 20:15
גנץ ונתניהו .

גנץ ונתניהו . צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, מארק ישראל סלם

ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא לראשי כחול לבן לקדם את היוזמה לבחירה ישירה לראשות הממשלה על פני בחירות כלליות והאשים את ח"כ יאיר לפיד בניסיון לטרפד ממשלת אחדות. 

"בשבועות האחרונים הלכתי כברת דרך. לא חסכתי שום מאמץ כדי להקים ממשלת אחדות ולהימנע מבחירות מיותרות. עידכנתי את בני גנץ ואחרים בכחול לבן בחומר מודיעיני ומדיני רגיש מאוד. הם יודעים היטב מהם האיומים מצד איראן, הם יודעים היטב על ההזדמנויות הכבירות מול ארה״ב ומדינות ערב. ובכל זאת הם לא שמים את האינטרס הלאומי בראש מעייניהם אלא את הפנטזיה האישית של יאיר לפיד להיות ראש ממשלה" אמר נתניהו,  

עוד הוסיף נתניהו: "זה עדיין לא מאוחר מדיי. אבל אם הם לא יתעשתו ולא יקימו ממשלת אחדות לאומית, יש דבר אחד נוסף שאפשר לעשות כדי למנוע בחירות מיותרות לכנסת -  לבחור בחירה ישירה לראשות הממשלה בין בני גנץ וביני. בכחול לבן אומרים שהם יודעים מה העם רוצה, אז אני בעד שהעם יחליט ולא אף אחד אחר - גם לא התקשורת".

בכחול לבן מיהרו להגיב ליוזמת נתניהו: "אנחנו עוסקים במניעת בחירות יקרות ומיותרות ולא בספינים חלולים להחזרת שיטת בחירה שניפצה את המשילות והמערכת הפוליטית ונכשלה כישלון חרוץ. שינוי שיטת הבחירות בהליך בזק עלול להביא אותנו בדיוק לאותו המקום בו אנחנו נמצאים היום ולכן מדובר בהצעה חלולה שכל מטרתה להסיט את האש מנתניהו הנאשם בשלושה תיקי שחיתות חמורים, שהוא האחראי היחיד בגרירת מדינת ישראל לבחירות בפעם השלישית".

מנגד, שר הביטחון בנט גיבה את יוזמת ראש הממשלה: "נתמוך בבחירה ישירה. בחירה ישירה זאת הדרך היחידה לקבל הכרעה ולמנוע בחירות שלישיות, רביעיות וחמישיות".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הפזורה הבדואית בנגב. ארכיון צילום: הדס פרוש, פלאש 90

עמיר פרץ הורה לעצור עבודות קק"ל בנגב. סמוטריץ': "אובדן ריבונות המדינה"

קרא עוד