סגור

ריבלין לנתניהו וגנץ: "נדמה לי שאתם פשוט רוצים להשתגע"

נשיא המדינה תקף את גרירת הרגלים במו"מ הקואליציוני של מנהגי כחול לבן והליכוד: "לא אפריז אם אומר שזוהי עת צרה למדינת ישראל ולמשטר בישראל"

חדשות כיפה
ו בכסלו התשפ
,
04 בדצמבר, 2019 14:33
הנשיא ריבלין

הנשיא ריבליןצילום: Tomer Neuberg/Flash90

נשיא המדינהראובן (רובי) ריבלין הפציר בראש הממשלהנתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ למצוא פיתרון למשבר הפוליטי ולא לגרור את המדינה למערכת בחירות שלישית. 

"לא אפריז אם אומר שזוהיעת צרה למדינת ישראל ולמשטר בישראל," אמר הנשיא והדגיש: "זו אינה עת צרה לצד פוליטי כזה או אחר. זוהי עת צרה לכולנו, אזרחי המדינה ושליחי הציבור בה. בשנה האחרונה נתקלנו פעם אחר פעם, בלקונות פוליטיות וחוקתיות, ובאנו במבוכה. שבוע אחר שבוע, כותרות העיתונים מכריזות כי נקלענו הפעם למצב חסר תקדים לתרחיש שלא ניבא המחוקק. הלקונות הללו מעידות יותר מכל, על מצב הקיצון, שאליו נקלענו. שתיקתו של החוק מול המצבים 'חסרי התקדים', הם שיקוף של המרחק, אליו נסחפה המערכת הפוליטית שלנו, ממסלול הזרימה השגרתי שלה, אל השוליים, הלא ברורים, הלא מוסדרים, הלא נהירים. אינני משווה את מצב הקיצון המשפטי והפוליטי אליו נקלעה מדינת ישראל לימי הקמתה."

ריבלין נשא דברים והניח זר היום (ד') בטקס האזכרה הממלכתי לזכרו של דוד בן גוריון ז"ל, במלאות 46 שנים לפטירתו. עוד השתתפו בטקס נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי, שרים וחברי כנסת ובני משפחת בן גוריון.

הנשיא הוסיף:  "ציוצים עצבניים בטוויטר, פוסטים זועמים בפייסבוק ואפילו הפגנות בכיכרות הערים, אין משמעותם מלחמת אחים או קיצה של הדמוקרטיה. אמת, ישנם ביטויים חמורים אפילו חמורים מאד, ביטויים פוגעים ומטרידים, שאסור היה שיאמרו, אך לא כל ביטוי הוא הסתה ולא כל מתן ביטוי לעמדה אחרת היא השתקה. לפעמים, כמו שהמליץ לנו בזמנו נחמן שי, כדאי פשוט להירגע ולשתות כוס מים,"

הדגיש הנשיא בדבריו והוסיף: "הדמוקרטיה שלנו במשבר, אפילו משבר מתמשך, אך לא בסכנה. כל עוד נדע, ואם נדע להעריך את מסירות נפשו של היריב הפוליטי שלנו למדינת ישראל, לגאולת ישראל, גם אם אנו חלוקים מכל וכל על דרכו הפוליטית, נוכל לצאת מהמשבר, ולהשיב למסלולה, את הספינה של מדינת ישראל. לצד דבריי אלה, אני פונה אליכם מנהיגי ישראל- אתם המנהלים משא ומתן ארוך, מתיש, וחסר תוחלת כבר חודשים- הרף לכם! חיים חפר, מגדולי יוצרינו, כתב בשיר השכונה האהוב על הנוער: לא רוצים לישון, רוצים להשתגע! ובכן יקיריי, לא ישנתם כבר חודשים, ונדמה לי שאתם פשוט רוצים להשתגע. אם כך תרצו- השתגעו! אך מדוע לגרור יחד אתכם את העם בישראל? יש עוד זמן ואפשר לתקן- הגיעו להסכמות והחזירו את המדינה הזו למסלולה המתוקן."

 הנשיא סיים דבריו ואמר: "זה הזמן לחזור ולהזכיר, עלינו לזכור כי לא העט קדוש, ולא התותח קדוש, שניהם אך ורק כלים במשימה האמתית שעלינו להוביל, הבטחת שלומה של מדינת ישראל, כמדינה יהודית ודמוקרטית."

 

04.12.2019

1. כל עוד בן גוריון יהיה עבודה זרה שלכם - אין לכם תקומה! (ז' בע')

עמך בחק בטרור; שתוק

דווח על תגובה לא ראויה
04.12.2019

2. כשהריקבון מתגלה אצל הסנדק דון ביבי וכנופייתו שלמעלה --מי שנושמים את הסירחון הם האנשים הפשוטים שלמטה (צדק)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אמבולנס שהגיע לטפל במקרה טביעה צילום: דוברות מד"א

זינוק במספר הטביעות: 12 טבעו למוות הקיץ, פי שניים יותר משנה שעברה

קרא עוד