סגור

ירושלים: כנס חירום של הבית היהודי נגד ההשתלטות החרדית

תושבי שכונת גבעת המבתר התכנסו לדון כיצד לטפל בקבוצות חרדיות המנסות לפגוע בצביונה הדתי-לאומי של שכונה הירושלמית. סגנית ראש העיר: "לא יתכן שדוחקים את הציבור הציוני מירושלים בהשתלטות מכוונת"

חדשות כיפה
כט בחשון התשפ
,
27 בנובמבר, 2019 12:26

צילום: נגה שיר

מעל 100 פעילי ציבור מירושלים השתתפו אמש (ג') בכנס חירום שיזמה סגנית ראש העיר חגית משה, יו"ר הבית היהודי בירושלים, בבית הכנסת הדתי לאומי בגבעת המבתר בבירה. הכנס נערך לאור ניסיונות השתלטות של קבוצות חרדיות על בית הכנסת הדתי לאומי בשכונת גבעת המבתר, שבעבר נחשבה לאחת משכונות הדגל של הציבור הדתי לאומי.

עופר באביאן גבאי בית הכנסת סיפר כי בית הכנסת הוקם לפני 40 שנה, כשהקהילה הדתית לאומית בשכונה הייתה הקהילה המרכזית בשכונה, אך כעת עם "התחרדות" השכונה מנסים גורמים שונים לפגוע בציביון בית הכנסת ולנכס אותו לגורמים חרדיים. המאבקים על בית כנסת מתנהלים ברקע נסיון לדחוק את הציבור הציוני דתי מהשכונה, כך לדברי המארגנים.

צילום: נגה שיר

סגנית ראש עיריית ירושלים, חגית משה, שיזמה את הכנס שיתפה את הנוכחים במאבקים על עתיד השכונה. לדברי משה "הציבור הדתי לאומי נדחק בשנים האחרונות מירושלים, כשעוד שכונות בעלות אופי דתי לאומי הופכות לחרדיות והציבור הציוני דתי עוזב את העיר. משפחה דתית לאומית שרכשה דירה ברמת שלמה ולאחר השכונה הפכה לחרדית נאלצה לעבור מרמת שלמה לרמות, ואז גם רמות הפכה לשכונה חרדית למהדרין - כבר חושבת פעמיים אם להעדר בעיר".

למרות להט הדברים שנאמרו בכנס מדגישה סגנית ראש העיר משה כי אין לה דבר נגד הציבור החרדי. "אני מכבדת את הציבור החרדי, אוהבת אותו ומוקירה אותו, אבל נבחריו צריכים לדעת לכבד גם ציבורים אחרים. לא יתכן שדוחקים את הציבור הציוני מירושלים בהשתלטות מכוונת. הם משתלטים על בתי כנסת והופכים אותם לנחלתם הפרטית בצורה אלימה ובריונית, או על מבני ציבור עירוניים, גנים וכל מקום שידם מגעת, כחוק ולא כחוק. לכך לא אתן את ידי. נעשה הכל שהציבור הציוני דתי יוכל להמשיך לחיות בירושלים".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון צילום: Wisam Hashlamoun/Flash90

פלשתינים תקפו מתיישבים בשומרון: "ניסיון לינץ'"

קרא עוד