סגור

נתניהו מגיב להחלטת מנדלבליט: "הדיחו את העדים לעדות שקר"

ראש הממשלה מתייחס להחלטה להגיש נגדו כתבי אישום באשמת שוחד, מרמה והפרת אמונים בתיקי 1000, 2000 ו-4000: "תופרים חליפה מיוחדת בשבילי, לראשונה בהיסטוריה" וקובע: "אמשיך להוביל את המדינה"

חדשות כיפה
כג בחשון התשפ
,
21 בנובמבר, 2019 20:44
ראש הממשלה נתניהו

ראש הממשלה נתניהוצילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו מגיב להחלטת היועמ"ש מנדלבליט להגיש כתבי אישום בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים בתיקיו המשפטיים:

"אזרחי ישראל, אני נותן את החיים שלי למען המדינה שלנו. אני נלחמתי בשבילה, נפצעתי בשבילה. אני נאבק בשבילה בשנים האחרונות, גם בזירות הבינלאומיות וגם כאן כדי להפוך אותנו לכוח עולמי. ממש כך. ואני גאה מאוד בהישגים שלנו. 

אבל אני חייב להגיד לכם, שזהו יום קשה מאוד ואני יודע שזה קשה להרבה מאוד אנשים שתומכים בי ואוהבים אותי. אני רוצה לומר לכם כמה דברים מלב אל לב. אני מכבד מאוד את רשויות המשפט בישראל. יצא להן שם עולמי ובצדק. אבל אני חושב שצריך להיות עיוור כדי לא לראות שמשהו לא טוב קורה אצל חוקרי המשטרה ואצל אנשי הפרקליטות. הערב אנחנו עדים לניסיון של הפיכה שלטונית נגד ראש הממשלה בעלילות שווא ובתהליך חקירות מזוהם ומגמתי. בוודאי שמתם לב שההחלטה של היעומ"ש מתפרסמת דווקא היום, במהירות שיא חסרת תקדים, הייתי אומר בעיתוי הרגיש ביותר של המערכת הפוליטית מאז קום המדינה.

ממש כשם שכתב החשדות פורסם גם כן כמה שבועות לפני הכרעת הבוחר, בבחירות הקודמות, בזמן הרגיש ביותר של הכרעת הבוחר. אני חושב שהעובדות הללו ממחישות עד כמה התהליך הזה נגוע בשיקולים זרים.

הוא נועד להפיל ראש ממשלה מכהן של הימין. הוא נועד להפיל אותי. אותי, שבניגוד לרבים מיריבי בשמאל, ובניגוד לתקשורת המגוייסת, רוצה לראות כאן שוק חופשי לא רק בכלכלה, אלא גם בשוק הדעות בתקשורת. ראש ממשלה שמאמין בישראל חזקה וגדולה, ולא במדינה חלשה, מצומקת ומרכינת ראש. אני פונה היום כאן לא רק לתומכיי. אני גם פונה ליריבים פוליטיים, יריבים פולטים הגונים, שמבינים שכדי שהמדינה שלנו תשגשג, תפרח, כדי שהיא תתקיים, צריך פה שלטון חוק אמין וחסר פניות.

זה כבר נבדק. הציבור איבד בהם אמון, הוא מאבד בהם אמון כל הזמן, בצדק. זה אגב תהליך שחיקה שהתחיל לפני שנים, כשסיכלו את הכהונה של רובי ריבלין ויעקב נאמן כשרי משפטים, כשסיכלו את ככהונתו של גיבור ישראל רפאל איתן לשר המשטרה, כשסיכלו מועמדותו של גל הירש למפכל המשטרה יום לפני המינוי. כשמטייחים וסוגרים את התיק החמור של פרקליטת המחוז רות דוד, שקיבלה מתנות יקרות בתמורה להתערבות בתיקים של מי שנתן אותן, כשמסתכלים על דברי הילה גרסטל שאמרה שהפרקליטות חולה, וכשהעומד בראשה, שי ניצן, לא ראוי לכהן שם. כל אלה אינן סתם תקלות. זו שיטה, זה תהליך מזוהם. וחייבים לשים לזה סוף. 

אני יודע שכל ביקורת שנשמיע יגידו איך אתה מעז, אתה פוגע בשלטון החוק. על מה אתם מדברים. כשיש רצף כזה, אתם צריכים לדרוש שיחקרו את החוקרים. כי הגיע הזמן שהציבור יקבל תשבות בוררורות לכל המקרים הללו. וגם לגבי החקירות המזוהמות שנוהלו נגדי. בתהליך המזוהם הזה לא חיפשו את האמת, חיפשו אותי. 
 
החוקרים לא לחצו על העדים שיגידו את האמת - הם רמסו אותם בסחיטה באיומים כדי שיגידו שקר. מה שהחוקרים רצו לשמוע, לא מה שהיה. לקחו את ניר חפץ, אחד משני העדים המרכזיים שעליהם בנוי כל תיק 4000 המפוברק והפעילו נגדו סחיטה באיומים כמו בעולם הפשע, אימו עליו, נהרוס לך את המשפחה, ניקח לך את הנכסים, ילדיך לא ידברו איתך. זה בפרוטוקולים. אבל הסתירו את זה מהיועמ"ש ואחר כך הטילו עליה צו איסור פרסום. למה? מה יש להם להסתיר מהציבור? האם הפרקליטה ליאת בן ארי ידעה? האם פרקליט המדינה אישר? התרגיל הפלילי של סחיטה באיומים כדי לחלץ הפללות שווא נודע לנו רק במקרה. פשוט טעות, הכניסו קצת חומר בטעות ואחרת לא היינו יודעים על זה. מה עוד מסתירים מהציבור על האיומים שבאמצעותם גייסו עדי מדינה והדיחו אותם לעדות שקר? 
 
רק אתמול הוטלה פצצה נוספת. שמענו שגם על עד המדינה השני שעליו בנוי תיק 4000 המפוברק, פילבר, גם עליו עשו תרגיל חקירה חסוי וחמור. פורסם שגם פה היה תרגיל סחיטה עברייני. כמובן גם במקרה הזה התרגיל הוסתר מאיתנו. הרי אם זה לא חמור מספיק, זו בדיוק אותה שיטה שראינו גם במקרה של חקירה מזוהמת אחרת שהיתה קשורה בי. חוקר משטרה בכיר איים על עובדת בית במעון רה"מ, סבטלנה גורודצקי, שתתן עדות שקר נגדי ואם לא, היא תלך לכלא. הוא אמר לה: 'תגידי שנתניהו שלח אותך להתלונן'. אני חושב שכולם, כל מי ששומע אותי צריך להיות מזועזע. באיזו דמוקרטיה, באיזו מדינת חוק קורים דברים כאלה? 

באותה עת שאותם חוקרי משטרה הפעילו לחצים על עדים שידברו נגדי, הם אותם חוקרים שבכוונת מכוון לא חקרו את עשרות חברי הכנסת שהגישו את החוק לסגירת ישראל היום ותמכו בו. 43 ח"כים תמכו בחוק כדי לסגור עיתון. 42 מתוכם לא נחקרו. 

אני לא אתן לשקר לנצח. אמשיך להוביל את המדינה לפי החוק, בדיוק כפי שכתוב, אמשיך להוביל את המדינה באחריות, במסירות, תוך דאגה לביטחון ולעתיד של כולנו. למען המדינה - צריך לחקור את החוקרים".

 נזכיר כי לפני שעה קהל החליט היועמ"ש מנדלבליט להגיש כתבי אישום נגד ראש הממשלה. בתיק 4000 בגין שוחר ובתיקי 1000 ו-2000 בגין מרמה והפרת אמונים. בהצהרתו הסביר היועמ"ש: "כתב אישום זה לא בחירה זה חובתי. העבירות שבהם מואשם ראש הממשלה הם עבירות חמורות. שוחד וגם הפרת אמונים הם עבירות חמורות".

21.11.2019

1. קרב הגנה אבוד (שלמה)

ויכבד ה את לב פרעה. זה מה שקורה כשהבורא לוקח את השכל. הפילו אותו בפח - יונתן אוריך היחצן וכמובן שני פרקליטיו שיודעים וידעו מה שכל סטודנט יגיד להם- שקו ההגנה שהכתיב נתניהו להם- פשוט מטומטם. אין שופט שיקבל את טענותיו הילדותיות של מרשם. חסר וינרוט או נאמן שהיו אומרים לו- שב בשקט ולך הביתה כי טענותיך על גבול הטפשות הבנאלית. רחמנות עליו.
חבל על הימין המטורלל שמסתתר מאחורי גב עלוב שנופל בתרועה אדירה.

דווח על תגובה לא ראויה
21.11.2019

2. בג"ץ ינסו להקים ממשלה עם הרשימה המשותפת, נתניהו הוא כלי, זאת מלחמה על נצח ישראל וארץ ישראל. (לילך)

דווח על תגובה לא ראויה
21.11.2019

3. כבוד לנאום נתניהו (אמת מארץ תזעק)

אולצמרט קיבל מעטפות כסף שמנות לכיסיו, היה מאותרג בגלל הובלתו עם שרון את ההתנתקות ובכל זאת נשפטת. גם ציפי לבני שהמנכל של קדימה נאשם והורשע בעוון כספים כספיים גדולים, לא נחקרה כלל ותוארה כמיסיס קלין. ואותו דבר ליברמן שהמנכל שלו נידון לשבע שנות מאסר ואין חקירה רצינית אחריו.

דווח על תגובה לא ראויה
21.11.2019

4. אני חושב שצריך להיות עיוור כדי לא לראות שמשהו לא טוב קורה - ביבי, בשחרר אותנו (איש שלום)

ביבי צריך להוכיח את חפותו ולא לשרוף את כל המדינה !!

דווח על תגובה לא ראויה
21.11.2019

5. גם מושחת וגם בכיין (עמיר)

לך הבייתה

דווח על תגובה לא ראויה
21.11.2019

6. כסילים מתי תשכילו (אני)

לפי החוק הכתוב מותר לנתניהו להמשיך לכהן. את העוולה בבגץ אפשד לראות גם בכך שהם רוצים לדון בחוק הלאום שהוא חוק יסוד שאין לבגץ לפי חוק יכולת להתערב. לכגיו.

דווח על תגובה לא ראויה
22.11.2019

7. מנוולים בני מנוולים. לאולמרט הם לא עשו כלום. ועל נתניהנו אין הוכחות בכלל. מנסים להפיל ראש ממשלה שנבחר ב8 בחירות בערך (רק ביבי)

הכול כדי שימשיכו את שלטון האליטה שלהם. רמז קטן -אין מזרחי אחד בצד השני לא עד לא פרקליט לא שוטר. כולם אשכנזים. תבינו טוב מאוד מה הולך כאן

דווח על תגובה לא ראויה
22.11.2019

8. ומה עם הרצוג ששתק בחקירות אותו לא האשימו. שלא יתפטר כי בלעדיו לא תהיה מדינה. לא היה כלום לפניו ולא יהיה כלום אחריו. מבחינתי שיפזר את בית המשפט ולא יתן (שפוי יחידי)

דווח על תגובה לא ראויה
22.11.2019

9. והאמת תהיה נעדרת... (שילת)

האמת היא שהשמאל מעולם לא השלים עם שלטון הימין לפיכך באצטלה של שלטון חוק עושים הם צחוק מהחוק ומשתמשים בחוק כחומר ביד החוקר/שופט....
בנימין נתניהו ראש הממשלה הטוב ביותר לישראל-גם אם אינו אדם מושלם ומי בינינו מושלם- ועל כך הם לא יכלו לסלוח לו.....

דווח על תגובה לא ראויה
22.11.2019

10. תודה לכם על הגיבו שאתם נותנים לי (בנימין נתניהו )

זה מצב שפל שלא היה כמותו מעולם אם הם עשו לניר חפץ ולפילבר כזה מכבש לחצים ואיומים כשהם רק עדים אז מה הם יעשו לי?

דווח על תגובה לא ראויה
23.11.2019

11. מחלוף השאיר שמיכות? (הנוכל מבלפור)

אני עובר דירה הפעם לא אשן לבד. היתרון שרה לא תשכב לצידי

דווח על תגובה לא ראויה
24.11.2019

12. די עם קולות של קורבן ביבי (טלי לוי)

הייתי ליכודניקית. נגמר. ביבי העומד בראש הוא ומשפחתו סיפקו אינסוף שערוריות והם היו בפוקוס במקום לעסוק בניהול המדינה. המצב החברתי הכלכלי זועק וביבי עוסק בהפחדות ונאומי התגוננות מניפולטיביים. דיייי.כעת העם שסוע כולי תקווה כי ימוצה הדין עימו. ביבי אינו מעל החוק. הוא לא! פנה בכבוד את כסאך במקום לאחוז בקרנות המזבח. די!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בידוד. אילוסטרציה צילום: shutterstock

מסוף השבוע - עשרות אלפים נשלחו לבידוד: "מציל חיים"

קרא עוד