סגור

מכתב הרבנים לטראמפ: מאות רבנים מחזקים את נשיא ארה"ב

בעקבות הצהרת ארצות הברית על חוקיות הישובים ביש"ע, 250 רבנים, בניהם הרבנים הראשים, הרב אבינר, הרב דרוקמן והרב שמואל אליהו שיגרו מכתב תורה לנשיא טראמפ: "אנו בטוחים שתיזכר בדברי ימי עם ישראל לנצח כמי שעמד בחזית ולא חת"

חדשות כיפה
כג בחשון התשפ
,
21 בנובמבר, 2019 18:20
טראמפ בביקורו בישראל

טראמפ בביקורו בישראלצילום: פלאש 90. יונתן זינדל

בעקבות סדרת ההחלטות של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ובהן ההחלטה האחרונה כי ההתנחלויות ביהודה והשומרון אינן מנוגדות לחוק הבינלאומי, שיגרו הבוקר מאות רבנים ובהם הרבנים הראשיים לישראל, מכתב תודה

כזכור, השבוע הצהיר נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ כי הישובים  ביהודה והשומרון אינם עוברים על החוק הבינלאומי. בעקבות כך, החליטו מאתיים חמישים רבנים ובראשם הרבנים הראשיים לישראל-הרב דוד לאו, הרב יצחק יוסף ורבנים בכירים נוספים, הרב חיים דרוקמן, הרב שלמה אבינר, הרב יעקב שפירא, רב העיר צפת, הרב שמואל אליהו, לשגר מכתב תודה לנשיא וכתבו: "לפני למעלה מ-2500 שנה עמד ירמיהו הנביא והתנבא כי עם ישראל יחזור להרי השומרון וייטע בהם כרמים. 'עוֹד תִּטְּעִי כְרָמִים בְּהָרֵי שֹׁמְרוֹן" . על ערי יהודה אמר ירמיהו: "עוֹד יֹאמְרוּ אֶת הַדָּבָר הַזֶּה בְּאֶרֶץ יְהוּדָה וּבְעָרָיו בְּשׁוּבִי אֶת שְׁבוּתָם יְבָרֶכְךָ הי. אנו זוכים להיות בדור שבו הולכות ומתקיימות אחת לאחת הנבואות הללו וכל שאר הנבואות. לפני 130 שנה התחילו יהודים מכל העולם לחזור לארץ ישראל. לפני 72 שנה זכינו להשתחרר משלטון זר. לפני 52 שנה זכינו לחזור לירושלים, לחברון ולשאר ערי שומרון ויהודה".

עוד כתבו הרבנים: "אויבינו לא שוקטים והם מנסים לעצור את התהליך. אבל כבר הבטיח ה' לאברהם אבינו "וְיִרַשׁ זַרְעֲךָ אֵת שַׁעַר אֹיְבָיו", ובמו עינינו ראינו איך מתקיים בנו "וְרָדְפוּ מִכֶּם חֲמִשָּׁה מֵאָה וּמֵאָה מִכֶּם רְבָבָה יִרְדֹּפוּ וְנָפְלוּ אֹיְבֵיכֶם לִפְנֵיכֶם לֶחָרֶב".

"אנו שמחים בעיקר על הברכות של השלום. על הרי ישראל שנותנים פריים בעין יפה, על הכלכלה הישראלית שהולכת ומתחזקת. על כך שהעולם מכיר בשליחותה של ישראל להביא לעולם ברכה, להביא אמונה, לחזק את הצדק ולהביא את השלום. לפני שנתיים זכינו להכרה שלך ושל ארצות הברית במרכזיותה של ירושלים, אחר כך ברמת הגולן ועכשיו זכינו להכרתכם בחוקיות ההתיישבות ביהודה ושומרון", הסבירו הרבנים. 

250 הרבנים החתומים הודו לנשיא טראמפ: "זכתה ארצות הברית של אמריקה להיות מהראשונות שתמכו בהקמת מדינת ישראל. זכו נשיאי ארצות הברית לעמוד לצידה של ישראל, ולהיות שותפים במימוש חזון הנביאים על שיבת ציון ובניין מדינת ישראל. זכות נדירה עומדת לך כעת, להיות הנשיא הראשון שמוביל את ההכרה הזאת. אנו בטוחים שתיזכר בדברי ימי עם ישראל לנצח כמי שעמד בחזית ולא חת

22.11.2019

1. תראו במי הרבנים תומכים (שלמה)

צריך הוכחה נוספת מי הם הרבנים הציונים? תומכים בכל מטורלל בסביבתם; אחר כך ישאלו למה בניהם ובנותיהם נטשו את דרכם ונהיו חילוניים או דתלשים; אוסף עלוב של חסרי שיקול דעת נורמטיבי: קשקשני חוצות ועלובי מעש וחשיבה; כשהכל יתמוטט הם יפלפלו עיניים לשמיים - כמו נביאי הבעל:

דווח על תגובה לא ראויה
22.11.2019

2. ל-1 (אבי)

חולה נפש, סופך יורש גיהנם אם לא תחזור בתשובה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בנט ולפיד  צילום: Gershon Elinson/Flash90

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד: ממשיכים להקים ממשלה

קרא עוד