סגור

נתניהו לחברי איפא"ק: "מי ששם לו למטרה לפגוע באזרחים - הוא פושע מלחמה"

ראש הממשלה תדרך את משלחת השדולה האמריקאית למען ישראל על המצב בעזה ואמר כי "ההבחנה החשובה ביותר בחוקי המלחמה, היא שישנו קו מפריד, שבצדו האחד יש את הלוחמים ובצד השני יש אזרחים", והוסיף כי "אסור לפעול נגד אזרחים חפים מפשע"

חדשות כיפה
טו בחשון התשפ
,
13 בנובמבר, 2019 20:08
כנס שדולת איפאק. ארכיון

כנס שדולת איפאק. ארכיוןצילום: פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב עם משלחת בכירה של חברי AIPAC, במשרד רה"מ בירושלים.

ראש הממשלה עדכן את חברי המשלחת על המצב בעזה ואמר כי "ההבחנה החשובה ביותר בחוק הבינלאומי, וספציפית בחוקי המלחמה, היא שישנו קו מפריד, שבצדו האחד יש את הלוחמים ובצד השני יש אזרחים", והוסיף כי "אסור לפעול נגד אזרחים חפים מפשע. זה קורה שחוצים את הקו בטעות, אבל אסור לחצות אותו באופן מכוון. מי ששם לו למטרה לפגוע באזרחים - הוא פושע מלחמה".

רה"מ נתניהו הדגיש כי "הטרוריסטים עושים את ההפך הגמור, כולל אלה בעזה. הם מכוונים את הירי על אזרחים בכוונה תחילה. הם שמים את הערים שלנו כמטרה. הם שמו את אשקלון כמטרה היום, הם שמים את יישובי  עוטף עזה כמטרה, את תל אביב ואת ירושלים. הם רוצים לפגוע באזרחים באופן מכוון. זהו פשע מלחמה.

ואז הם מבצעים פשע מלחמה שני. הם לא רק פוגעים במכוון באזרחים, הם גם מתחבאים מאחורי אזרחים, באזורים אזרחיים, משום שהם יודעים שאנחנו, שמנסים להימנע ככל האפשר מפגיעה באזרחים, לא נפגע בהם במקומות המסתור הללו. 

למעשה הם מבצעים פשע מלחמה כפול - הם פוגעים במכוון באזרחים והם מתחבאים מאחורי אזרחים בניסיון לייצר לעצמם חסינות שתאפשר להם להמשיך לעשות את זה".


כמו כן, התייחס רה"מ נתניהו לפסיקת בית הדין של האיחוד האירופי נגד ישראל, וציין כי בעוד שהאיחוד האירופי בוחר שלא להצטרף לסנקציות על איראן, הוא מטיל מגבלות כלכליות-מדיניות על ישראל. ראש הממשלה הודה לארה"ב ולמזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו על עמידתם האיתנה לצד ישראל בסוגיית זו. 
 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בית הדין הרבני צילום: יוסי זמיר/פלאש 90

האם נשים יכולות לשמש כדייניות? "זה אינו רעיון טוב"

קרא עוד