סגור

"מחיר למשתכן" תמשיך גם בשנה הבאה

מועצת מקרקעי ישראל בראשות שר האוצר משה כחלון החליטה להאריך עד לסוף שנת 2020 את תוקפה של תוכנית מחיר למשתכן, לדברי המועצה התכנית תמשיך לענות לצרכי הדיור בישראל וכדי לייצר וודאות בשוק הדיור

חדשות כיפה
טו בחשון התשפ
,
13 בנובמבר, 2019 17:32
יו"ר מועצת מקרקעי ישראל, שר האוצר כחלון

יו"ר מועצת מקרקעי ישראל, שר האוצר כחלוןצילום: פלאש 90. נעם רבקין פנטון

מועצת מקרקעי ישראל החליטה להאריך את תוכנית מחיר למשתכן עוד בשנה. עד כה הוקצו בהצלחה קרקעות לבניית יותר מ- 90,000 יחידות דיור במחיר למשתכן. יו"ר מועצת מקרקעי ישראל שר האוצר משה כחלון אמר כי "תוכנית מחיר למשתכן הביאה למהפכה בשוק הדיור בכך שהעלתה סוף סוף את הזוגות הצעירים לראש סדר העדיפויות הלאומי. לראשונה מזה שנים, לזוגות הצעירים יש הזדמנות אמיתית לרכוש דירה במחיר הוגן, והם קופצים על ההזדמנות הזו. אנחנו רואים זאת בנתוני ההרשמה לתוכנית ובנתוני המשכנתאות. אישור הארכת התוכנית על ידי כלל גורמי המקצוע, מוכיחה את ההצלחה שלה ואת החיוניות בכך שתימשך. אני מברך את חברי מועצת מקרקעי ישראל שאישרו את ההחלטה החשובה הזו ולא נתנו לפלונטר הפוליטי למנוע את ההחלטה לטובת הזוגות הצעירים." 

מנתונים שהציג בפני המועצה, מנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון עולה כי מאז הופעלה תוכנית מחיר למשתכן ב 2015 פורסמו מכרזי קרקע עבור 115,912 יח"ד ובוצעו עסקאות עבור קרקע לבניית 90,542 יח"ד. כ-80% מיח"ד שרמ"י הקצתה הלכו לתוכנית מחיר למשתכן (71,489) לעומת כ-20% לשוק החופשי (19,053). ההנחה על הדירות נעה בין 19%-25% משווי הדירה, מאות אלפי ₪ לכל דירה. 

בהנחה שקצב שיווקי מחיר למשתכן ב-2020 יהיה דומה לקצב השיווק ב-2019, צפויה הנחת קרקע לציבור במסגרת מחיר למשתכן, בשווי 1.1 מליארד ₪. הכנסות המדינה כתוצאה משיווקי מחיר למשתכן מאז החלה התוכנית ב2015 , הן למעלה מעשרה מיליארד וחצי ₪. 

שוווין המצטבר של ההנחות במחירי הקרקע שניתנו לציבור כחלק ממחיר למשתכן במטרה להפחית את מחירי הדיור הן- 6.265 מיליארד ₪. נתוני מחקר של מטה הדיור הלאומי מראים שהתוכנית חסכה לציבור למעלה מ-20 מיליארד ₪, יחס של למעלה משלושה שקלים על כל שקל שהמדינה השקיעה. עוד נמסר כי מאז הופעלה מחיר למשתכן נרשמו אליה 133,526 משקי בית ו-8,153 משקי בית משפרי דיור.
65,633 בתי אב מהנרשמים, זכו בדירה. זאת מתוך כ-72,000 דירות שהוגרלו. 26,712 משקי בית מהזוכים בהגרלות, בחרו בדירה.

מנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון: "תוכנית מחיר למשתכן בשילוב שיווקי קרקע לדיור על ידי רמ"י, בהיקפים שלא היו מעולם, חסלו למעשה את המחסור שנוצר בשנים הקודמות בקרקע לדיור ויצרו הזדמנות טובה לדיור עבור אזרחי ישראל."

14.11.2019

1. חבל שלא בודקים מי באמת נרשם (נילי)

עם כל הכבוד לשר כחלון .לא עשית שיעורי בית ולהבין שהדירות במרכז אין בהם הרבה זוכים שבאמת זקוקים לדירה אלא צעירים שלא חסר להם כסף לדירה בשוק החופשי ומנצלים ההזדמנות על חשבון זוגות צעירים שמחכים מהגרלה להגרלה שלא נעשית בפני הזוכים אלא בקומבינה מתחת לשולחן

דווח על תגובה לא ראויה
14.11.2019

2. הציל זוגות צעירים מקריסה כלכלית וחובות לבנק (כחלון איש יקר)

אותה דירה לא במחיר בועה,פחות 1/2 מליון .
זה סכום עצום,בטח לזוג צעיר בתחילת דרכו.
הכסף יישאר אצלנו,ולא יילך לחשבון בנק של קבלן.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בדואים באזור צאלים עם שאריות תחמושת מהבסיס צילום: תנועת רגבים

80 כלי נשק נגנבו מצה"ל ב-2020. גניבת אמצעי לחימה נוספים במגמת עליה

קרא עוד