סגור

תחבורה ציבורית בשבת בתל אביב - החל מהשבוע

מועצת העירייה אישרה את הפעלתם של שבעה קווי תחבורה ציבורית, שיעברו בין השכונות השונות בעיר וגם בחלק מהערים השכנות, וצפויים להתחיל לפעול כבר בסוף השבוע הקרוב

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יג בחשון התשפ
,
11 בנובמבר, 2019 20:29
בקרוב בשבתות. אוטובוס בתל אביב, אילוסטרציה

בקרוב בשבתות. אוטובוס בתל אביב, אילוסטרציהצילום: פלאש 90. סבי ברנס

מועצת עיריית ת"א אישרה הערב (ב'), עם כ-80% תמיכה מקרב חברי מועצת העיר, תקציב להפעלה תחבורה ציבורית בשבת בעיר תל אביב  ולשיתוף פעולה עם ערים נוספות במטרופולין.

קווי התחבורה הציבורית בסופי השבוע מתוכננים להתחיל לפעול בתוך מספר ימים, ויפעלו בתדירות קבועה וגבוהה. בגל הראשון הקווים יעברו גם בהרצליה, רמת השרון, גבעתיים וקריית אונ ההסעות תפעלנה בכל סוף שבוע - לאורך כל השנה. מערך ההסעות המתוכנן מבוסס על כ-7 מסלולים שיפעלו לאורכה ולרוחבה של העיר, תוך מתן דגש על נגישות טובה ותדירה אל מרכז העיר ובין השכונות השונות.

במהלך ישיבת מועצת העיר התקיימה מול בית העירייה הפגנת מחאה נגד הפעלת תחבורה ציבורית בשבת, והשתתפו בה מאות אנשים.

עו"ד ראובן לדיאנסקי, סגן ראש עיריית ת"א-יפו (יו"ר סיעת "חי -חילונים ירוקים"): "מדובר בלא פחות ממהלך היסטורי שישנה מציאות עבור רבים מתושבי העיר והמטרופולין. הפעלת תחבורה ציבורית בשבת היא לא גחמה ולא ניסיון לפגוע ברגשותיהם של הציבור הדתי אלא הנגשת שירות בסיסי לרוב הגדול והמכריע של תושבי תל אביב-יפו.
תחבורה ציבורית בשבת צרכיה להיות מידתית, ירוקה ושלא תהווה מטרד לציבור. תחבורה ציבורית בשבתות גם תאפשר לרבים לוותר על הרכב הפרטי בסופי השבוע כך שיהיו פחות עומסי תנועה וזיהום אוויר".

חבר מועצת העיר עו"ד אברהם פורז (סיעת "חי - חילונים ירוקים") ששימש בעבר כחבר כנסת ושר הפנים, אמר היום בנאומו מעל בימת מועצת העיר כי: "אני שמח שלאחר שנים רבות בהן פעלתי בתחום, בין היתר כחבר כנסת ושר במפלגות שנאבקו נגד הכפייה הדתית, אני זוכה לאשר תחבורה ציבורית בשבת בעירי תל אביב. במערכת הבחירות האחרונה הסיעה שלנו "חי – חילונים ירוקים" יצאה בהצהרה ברורה לגבי הזכויות של הציבור החילוני ומאבק בהדתה ובכפייה הדתית. אנחנו לא נסכים לקבל את הכפייה הדתית ונמשיך להיאבק למען זכויות הציבור החילוני".

הפגנת מחאה נגד העירייה

הפגנת מחאה נגד העירייהצילום: ללא

מנגד אמר רועי לחמנוביץ', מנכ"ל קואליציית "שבת שוויון", כי מדובר בהחלטה חד צדדית המשרתת את הרייטניג של העמקת השסע בנושאי דת ומדינה על גבם של עובדות ועובדים. לדבריו, "את סוגיית תחבורה הציבורית בשבת נכון וראוי להסדיר במסגרת דיון רחב ומקיף דמותה של השבת הישראלית תוך דיון בתרבות , פנאי ומסחר. המהלך של עריית תל אביב הוא נורת אזהרה אחרונה לח"כ הדתיים והחרדים לפעול להסדרת השבת אחרת ריסוקה של השבת הישראלית לא יהיה בר תיקון".

11.11.2019

1. חוצפה (יהודי)

בושה למדינה "יהודית" לפני שיעשו את הצעד הטפשי הזה שיקראו את ספר החוקים.
והחרי זה ידבר על "עברינים" ( חרדים)

דווח על תגובה לא ראויה
11.11.2019

2. אידיאל בתפקיד (כי היא העתיד)

זה איתות אדום שאומר דרשני. אני תל אביבית כועסת לא מאשימה את השמאל אלא את הפסבדו ימין שהביא לנו אמונה כה גלותית שמרחיקה את ההמון הרגיל. אני רוצה שאמונה תישלוט בכל חור מיתוך רצון ואהבה.יש פה שבר עצום נורא. הכי כואב על האכותיים הדור הצעיר שהולך ומיתרחק. מיזמן הייתה האמונה צריכה להחליף את השמאל בכל מוקדי הכח הכי בחזית הכי אידיאליסטית הכי לוחמנית הכי מיליטריסטית ממש כמו טררררררראם טררררי טראאאאו כמו ללללללללללל ולילילילי הנבואה. רק היא יכולה להציל. כמה יפה לי בתור אישה דבורה הביאה כל תיפארת וזוהר עתידני פנטסטי. מתה מתה לראות אפליקציות עליה מחזות זמר הוליוודיים תסריטים הוליוודיים שירים מופעים עליה ועל משה הנביא ועל כל המעופפים האלה הנוסעים בזמן מהנצח. יחזקאל המעופף כמו זאפטה אפילו יותר אליה שעף ועף על כנפי הדימיון. כמה דימיון יצירה וצורה יש בנבואה.

דווח על תגובה לא ראויה
12.11.2019

3. צבע אדום בת"א- תמרור אזהרה , זהו הזמן לחזור בכם מהפגיעה בצביון היהודי במדינה (האזרח מ)

דווח על תגובה לא ראויה
12.11.2019

4. מאיפה המימון לדבר הזה? (אודי)

איך זה חוקי?

דווח על תגובה לא ראויה
12.11.2019

5. כתוב במפורש בתורה שנענש על חילול השבת (רק תורה תגן על תל אביב)

מסכנים הנהגים! אסור בשום אופן לעבוד בשבת. ואסור ליסוע. זה עשרת הדיברות. בואו נחזור בתשובה.

דווח על תגובה לא ראויה
13.11.2019

6. 1 (John)

1

דווח על תגובה לא ראויה
20.11.2019

7. אי אפשר לכפות דת (יהודי)

כפיית מנהגים דתיים על אנשים לא תהפוך אותם לאוהבי הדת, והמהלך הזה הוא ראיה שהמונופול האורתודכסי כשל ב"קירוב" הלבבות. כמו שנאמר "לא זה הדרך". האורתודוכסיה בעיני הציבור הכללי מייצגת את הפך המצוות (רבנים ראשיים וח"כים דתיים מורשעים וכו'). רוצים שאנשים ישמרו שבת? קשוט עצמך ואח"כ קשוט אחרים. תנו לציבור הכללי דוגמה ובע"ה כולם יחזרו בתשובה שלמה. להילחם במהלך הזה תהיה טעות.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: Wisam Hashlamoun/Flash90

בעקבות העלייה בתחלואה: חיילי צה"ל יצאו הביתה פעם ב-21 יום

קרא עוד