סגור

נתניהו מזהיר: "איראן ממשיכה להסתיר את תכנית הגרעין שלה"

הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית קבעה כי איראן שיקרה ביחס לתכנית הגרעין שלה. גנץ מיהר להתייחס להחלטה: "על האיום האיראני אין מחלוקת פוליטית"

חדשות כיפה
ט בחשון התשפ
,
07 בנובמבר, 2019 19:02
ראש הממשלה נתניהו

ראש הממשלה נתניהוצילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

בעקבות הדיון המיוחד של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית בו נקבע כי איראן שיקרה באשר לתכנית הגרעין שלה, ראש הממשלה נתניהו התריע בפני הקהילה הבין לאומית כי המשטר האיראני ממשיך לשקר: אני קורא לקהילה הבינלאומית להתעורר. אני קורא לאומות להצטרף לארה"ב ולישראל ולהגביר עוד יותר את הלחץ על איראן".  

"לפני כשנה חשפתי באו"ם את התכנית הסודית של איראן לפתח נשק גרעיני בטורקוזאבאד, זה בפאתי טהראן. קראתי לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית לבדוק את טורקוזאבאד. הסוכנות אכן שלחה מפקחים למקום", הסביר נתניהו. 

עוד אמר ראש הממשלה: "הבוקר (ה') כינסה הסוכנות ישיבה מיוחדת בה היא קבעה שאיראן שיקרה באשר לתכנית הגרעין שלה. אני מודיע לכם - היא ממשיכה לשקר. איראן ממשיכה להסתיר את תכנית הגרעין שלה. איראן גם ממשיכה וחידשה אפילו את העשרת האורניום האסורה שכל תכליתה הוא אך ורק ייצור נשק גרעיני".

נתניהו הוסיף: "איראן היא סכנה לא רק לישראל ולמזרח התיכון. היא סכנה לעולם כולו. אני מברך על כך, שלפחות היום, הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית הבינה זאת היטב. בכל מקרה אני חוזר ומבהיר: ישראל לא תאפשר לאיראן לפתח נשק גרעיני בשום מצב".

יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל') בני גנץ מהיר להגיב גם הוא להחלטת הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית: "חשיפת הפעילות המתחדשת בכור בפורדו היא קריאת השכמה נוספת לעולם - חייבים להגדיל את הלחץ ולהחריף את הסנקציות. איראן מסוכנת לשלום העולם. איראן מסוכנת ליציבות המזרח התיכון. איראן מסוכנת לישראל. על האיום האיראני אין מחלוקת פוליטית - כולנו מחוייבים למנוע מאיראן להגיע לנשק גרעיני".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ניר חפץ צילום: פלאש 90

"נחשוף איך מתמנים אנשי תקשורת בכירים בישראל"

קרא עוד