יום העצמאות הבא: חיבורים בחברה הישראלית

ועדת טקסים וסמלים ברשות שרת התרבות מירי רגב החליטה כי יום העצמאות ה- 72 למדינה יעמוד בסימן "חיבורים בחברה הישראלית". הוועדה מזמינה להגיש מועמדויות עבור מדליקי משואה שתרמו לחברה בנושא זה

חדשות כיפה 06/11/19 17:28 ח בחשון התשפ

יום העצמאות הבא: חיבורים בחברה הישראלית
שרת התרבות מירי רגב, צילום: יונתן סינדל/פלאש 90

הוחלט על נושא לו יוקדש יום העצמאות הבא. ועדת טקסים וסמלים בראשותה של השרהמירי רגב, בחרה כעת בנושא ״חיבורים בחברה הישראלית״ כנושא המרכזי לשנת העצמאות ה-72 למדינת ישראל".

טקס המשואות ה-72 לעצמאותה של מדינת ישראל יתקיים בסימן הצדעה לאזרחים ולאזרחיות ישראלים, בני כל הדתות והעדות, שתרמו תרומה משמעותית להדגשת המחבר והמאחד בין תושבי ישראל, לשיח בין מגזרי החברה, להיכרות ולמידה של קבוצות שונות בישראל, ליצירה אווירה של סובלנות ושל קירוב לבבות ולחיזוק הערבות ההדדית בחברה הישראלית.

חברי ועדת טקסים וסמלים: היו״ר שרת התרבות והספורט מירי רגב, שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס ושר החינוך רפי פרץ הצביעו פה אחד בעד הנושא.
    
שרת התרבות והספורט מירי רגב: "החברה הישראלית מורכבת מפסיפס של אזרחים ואזרחיות, בעלי רקעים, תרבויות ותפיסות שונות. פסיפס זה הוא חלק מסוד קסמה  של מדינת ישראל, והחיבור בין חלקיו השונים מבטיח את בטחונה ואת שגשוגה של מדינת ישראל בשנים הבאות אנו מצדיעים לאותם אזרחיות ואזרחים המקדישים את חייהם לחיבור וקירוב לבבות, להם המשפט "ואהבת לרעך כמוך" הוא ערך עליון הנועד לאחד ולמצוא את היפה ברוח האדם, גם השנה אני מבטיחה שהטכס יהיה מרגש ומכבד לתפארת מדינת ישראל.״

הציבור הרחב מוזמן להציע את מדליקי המשואות לשנת ה-72 לעצמאות המדינה. את ההצעות יהיה ניתן להגיש לאימייל ייעודי שייפתח בזמן הקרוב על ידי מרכז ההסברה. מידע נוסף והקריטריונים יפורסמו באתר משרד התרבות והספורט. הקריטריונים יפורסמו לציבור הרחב בהתאם לנהלים.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר