בהוראת הרב קנייבסקי: חבר מועצת ברמת גן פורש בגלל קווי האוטובוס בשבת

זהר ישרים, נציג הסיעה הדתית המאוחדת בעיריית רמת גן, פורש מהקואליציה העירונית של ראש העיר כרמל שאמה הכהן, בעקבות חידוש קווי האוטובוס בשבתות בעיר. זאת בהוראת הרב חיים קנייבסקי

יהונתן קליין, חדשות כיפה
ב בחשון התשפ
,
31 באוקטובר, 2019 18:53

'אוטובוס השבת' של מפלגת מרצ בירושלים. ארכיוןצילום: אורן נחשון, פלאש 90

חבר מועצת העיר רמת גן, זהר ישרים, נציג ש"ס-הסיעה הדתית המאוחדת, פנה בימים האחרונים לרב חיים קנייבסקי, ממנהיגי הציבור החרדי-ליטאי, בשאלה מה עליו לעשות לנוכח החלטתו של ראש העיר לקיים תחבורה ציבורית בשבת בעיר, זאת לאחר שרבני העיר ובראשם הרב יעקב אריאל קבעו כי המשך ישיבה בקואליציה במצב זה מהווה חילול ה'.

במכתב מפורט ששיגר לרב קנייבסקי תיאר חבר המועצה את השתלשלות העניינים תוך שהוא מציין את העובדה שחשב שהישארותו בקואליציה תסייע לצמצום חילול השבת בעיר אך לדבריו, מה שקרה בפועל הוא שראש העיר מרחיב את חילול השבת ומתגאה כי הוכיח כי ניתן לקיים תחבורה ציבורית בשבת תוך שהדתיים ממשיכים לשבת בקואליציה. ישרים הוסיף וציין את דברי ראש העיר לפיהם ה"הצלחה" של עיריית רמת גן גרמה לכך שגם ראשי ערים שחששו בעבר להפעיל תחבורה ציבורית בשבת בעריהם שוכנעו לעשות זאת לאחר שנוכחו שהדבר איננו מביא לפרישת חברי המועצה הדתיים.

הרב קנייבסקי השיב למכתבו של חבר המועצה בתשובה קצרה ונחרצת: תפרוש ותקדש שם שמיים.

הורה לנות למשטרה. הרב קנייבסקי

הרב חיים קנייבסקיצילום: פלאש 90. נעם רבקין פנטון

ב'פורום תושבי רמת גן למען השבת', טוענים כי תשובת הרב קנייבסקי צפוייה לחולל סערה, שכן לדבריהם, לחברי מועצת העיר הדתיים האחרים ברמת גן ובערים נוספות יהיה קשה מאוד להתעלם מפסיקה כה חד משמעית בסוגייה. בפורום קוראים לחברי מועצת העיר "הנאמנים לצביונה היהודי של המדינה", לפרוש לאלתר מן הקואליציה ולהוות בכך שליחים נאמנים של הציבור ושל המסורת היהודית.

ישרים עצמו הודיע כי הוא פורש מהקואליציה העירונית. במכתב לתושבים כתב: "הודעתי לראש העיר היום על סיום חברותי בקואליציה. קיומה של תחבורה ציבורית בשבת מהווה פגיעה של ממש בצביונה היהודי של העיר.

"אינני יכול עוד לשמש "כמזוזה" המכשירה הליכים, אשר יש בהם כדי לפגוע בחלקים נרחבים מהציבוריות הרמת גנית, המבקשים חיים יהודיים בעיר בישראל. אינני יכול עוד לעמוד מנגד לקולות הציבור - תושבי העיר המסורתיים, הדתיים והחרדים ואף חלקים מהציבור החילוני אשר משוועים לשמירת ציביונה היהודי של העיר כפי הנשמר מזה כ- 70 שנים.

"חשוב לי ציין כי אינני חלוק עם ראש העיר בתחומים ובנושאים שונים מלבד נושא זה, וסיכמנו יחד להיפרד בידידות ובכבוד הדדי. אמשיך לשרת אותכם תושבות ותושבים יקרים מספסלי האופוזיציה". סיים את מכתבו.

31.10.2019

1. הגיע הזמן (י.ד.)

דווח על תגובה לא ראויה
31.10.2019

2. זה פשוט שקר (אבי)

הרי החילול שבת ברמת גן היה מזמן ורק אתמול הסביר אותו חבר המועצה ברדיו קול ברמה כי הוא לא מתפטר בכי הוא לא רוצה שהמצב יהיה יותר גרוע, ראש העיר פיטר אותו בושה וחרפה שהוא תופס טרמפ על גבה של השבת

דווח על תגובה לא ראויה
31.10.2019

3. לצערי המיקוד של החרדים בתפל ולא בעיקר! לא צריכים אותם בקואליציה. ביי ביי (אוהב את הרב קנייבסקי)

דווח על תגובה לא ראויה
01.11.2019

4. לכ7 לבני ברק ועזבו את רמת גן בשקט (טל)

עיר חילונית!!!!! תקלטו כבר

דווח על תגובה לא ראויה
01.11.2019

5. חזק וברוך לא לתת יד לחילול השבת. (הסתה לחילול שבת.)

יום השבת אין כמוהו זכור את יום השבת לקדשו.ועשיתה כאשר יורוך

דווח על תגובה לא ראויה
01.11.2019

6. פסיקה שלו או של נכדו (אישיהודי)

"שר התורה" יודע איפה נמצאת רמת גן?

דווח על תגובה לא ראויה
01.11.2019

7. סמנטיקה ללא מהות (י"צ, ר"ג )

ישרים פורש מן הקואליציה, אבל ממשיך לתמוך בראש העיר בכל נושא אחר. זה להיות בחוץ ולהרגיש בפנים. אל תצפו ממנו להיות אופוזיציונר לוחמני. זהו סידור נח הן לישרים והן לראש העיר.
גם דוד מנחם, נציג ש"ס, נמצא בסיטואציה דומה. אלא שהוא מכהן כסגן ראש העיר בשכר. קשה לוותר על מעמד כזה. לישרים אין הרבה מה להפסיד. לכן הסידור הזה טוב לישרים ולראש העיר, אך אינו ישים עם נציג ש"ס.
בקיצור, הכל עניין של סמנטיקה ולא מהות.

דווח על תגובה לא ראויה
02.11.2019

8. אולי צריך לסובב כמה תרנגולות מעל הראש ואז יהיו אשמות (זברה)

ואם הרבי היה אומר לקפוץ מהגג?

דווח על תגובה לא ראויה
02.11.2019

9. מזל טוב פחות פרזיט במועצה (שולטהייז)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חברת הכנסת  ע'דיר כמאל מריח  צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

גנץ נעדר מהמליאה: הצעת החוק לתיקון חוק הלאום נפלה בקריאה טרומית

קרא עוד